yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • oylar (5)
  • medya (1)

  1. Hayatımda kullandığım en kötü çift fazlı göz makyaj temizleyicisi olabilir. Ya eyelinerı maskarayı geçtim, daha dümdüz farı bile doğru düzgün silemiyor gözden. Yağlı his bırakmıyor evet, çünkü hiçbir şey çıkarma yetisi yok ki bu saçma sapan ürünün. Keşke yağlı his Bıraksaydı da azıcık işe yarasaydı. Silmeye çalıştığım göz makyajını göz çevreme dağıtmak dışında pek bir faydasını göremedim.

  Kesinlikle tavsiye etmiyorum süslüler, yanından bile geçmeyin bence.

  3 temmuz 2018 23:40

  2. nesini beğenmediniz anlamıyorum. ben bayılarak kullanıyorum. kullanım şeklim ise; yüzümü önce makyaj temizleyici jel ya da saf zeytinyağlı sabunla yıkıyorum zaten makyaj çıkmış oluyor. Üstüne bu ürünü pamuğa döküp yüzümü siliyorum son kalıntıları söküp alıyor. tertemiz mis gibi cilt. makyajınızı yıkayıp temizlemeden sadece bunu kullanıyorsanız çıkarmaz tabi zira amacı da bu değil. 

  Tanım: makyaj kalıntılarını temizleyen misel su. 

  4 temmuz 2018 13:59 4 temmuz 2018 15:04

  3. Göz makyaj temizleyicim bitmişti ve severek kullandığım diğer ürünler indirimde değildi, bunu 12₺ gibi bir fiyata almıştım. Üzerinde kocaman bir şekilde “0 kalıntı!” Yazdığı için de umutluydum fakat beklentimi pek karşılayamadı.

  Pamuğa döküp göz kapaklarımda 1-2 saniye bekletiyorum, sonra pamuğu aşağıya doğru çekiyorum. Eyeliner ve rimelin çoğunu temizlemiş oluyor ama %30’u gözümde oluyor hala, o yüzden bir kez daha üstünden geçiyorum. Aşamalı olarak 2 seferde tüm makyajı çıkartıyor.

  Benim göz çevremi tahriş etmedi ama göz çevrem çok hassas değil zaten.

  Bir daha alır mıyım, yalnızca bundan daha çok sevdiğim ürünler indirimde değilse ve sadece bu indirimdeyse alırım yine. Malum garnier’in küçücük makyaj temizleyicisi 21₺ falan olmuş.

  14 temmuz 2018 10:55


  4

  4. geçenlerde bir arkadaşımda kaldığımda kullandım. ne gözümü yaktı ne de göz makyajımı çıkarmada bir sorun yaşattı. indirimde bulursa alırım kendime de.

  20 temmuz 2018 09:37

  5. Uzun zamandır bu kadar hakkında olumsuz düşündüğüm bir ürün gerçekten olmadı. Göz makyajımı temizlemek için 6 disk pamuk harcadım. Yine çıkmadı. Öyle ahım şahım ürünler de değil. Islak mendille silsem daha iyi temizlenirdi muhtemelen makyajım. Temizlememesi bir yana dursun bir de o kadar yanma hissi yaratıyor ki sanki göz kapaklarım koptu. Küçük boyuydu, başka alıp masraf etmeyeyim kullanayım dedim. Sadece son kullanımımda beğendim. Sanırım içindeki yağ vs.dibe çöktü, böylece şişenin dibindeki makyajımı çıkarabildi. Tabii yine 4 pamuk ama olsun... Uzak durun süslüler. Paranıza yazık

  5 ekim 2018 10:26

  2

  6. ben hiç beğenmedim. çok uzun süre uğraşmam gerekiyor ki waterproof bir maskara da kullanmıyorum. siliyor gibi gözüküyor ama göz çevrem koyulaşıyor daha sonra garnier micellar su ile üzerinden geçiyorum ve o pamuk da siyahlaşıyor. bi kez daha geçince hala bir şeyler geliyor. göz kenararımı çok olmasa da irite ediyor. pembe olanı çok daha güzeldi bir daha tercih etmem.

  9 aralık 2019 20:49

  3

  7. tanım: 125 ml. hacmindeki çift fazlı olanını 14 tl gibi bir indirimli fiyat üzerinden satın alarak seyahatim sırasında kullandığım ve olumlu/olumsuz özelliklerinin neredeyse eşit olması sebebiyle beğenip beğenmemek konusunda biraz arafta kaldığım bir göz makyaj temizleyicisidir.

  olumlu özellikleri: göz kapakları üzerinde yeterince bekletildiğinde bence az pamukla dayanıklı maskaraları bile güzel temizleyen ve işlevini yerine getiren bir ürün olmakla beraber hafif makyajı temizlemek konusunda gerçekten başarılı. gözlerimde yanma, tahriş ya da alerji yaratmadı, bulanık görmeme de neden olmadı, her yerde bulunabilen ve indirim zamanında 14 tl civarında alınabilen tek çift fazlı makyaj temizleyici bu diye biliyorum, bu açıdan da bence fiyat/performans avantajı sağlıyor. (gizlinot: diadermine, garnier, l'oreal ve simple markalarının çift fazlı göz makyaj temizleyicileri eş anlı olarak 17-25 tl fiyat aralığında satılıyordu.)

  olumsuz özellikleri: yağlı bir his bırakıyor ve sonrasında bir temizleme jeli kullanılmadığında ciltten tam olarak temizlenmiyor. içeriği temiz değil ve üründe keskin bir alkol kokusu var, içerik listesinde parfüm de yer alıyor. bir diğer kişisel olumsuz özellik olarak ise nivea markasına ait ürünlerin çok uzun süreli kullanımda cildimde kurumaya ve yer yer minik beyaz uçlu sivilcelere yol açtığını söyleyebilirim.

  sonuç olarak; sadece seyahat esnasında kısa süreli olarak kullanmam gerekirse ve fiyat avantajlı olarak denk gelirsem bu ürünü yeniden satın alabilirim ama uzun vadede kendisini kullanmayı ve makyaj temizleme rutinimin bir parçası haline getirmeyi düşünmüyorum. olumsuz özellikleri sebebiyle ve muadili olmayan bir ürün de olmadığı için muhakkak satın alınmasını tavsiye ettiğim bir ürün de değil.

  edit: aynı markaya ait 100 ml. hacminde beyaz şişedeki "nivea micellair skin breathe o2 makyaj temizleme suyu" isimli olan makyaj temizleme suyunu da geçtiğimiz aylarda bitirmiştim. o şaşırtıcı bir şekilde temiz içerikli, parfümsüz ve göz yakmayan bir ürün olarak aklımda kaldı ama makyajı aynı sayıda pamukla bu ürün kadar iyi temizlemeyip kalıntı bırakmıştı. olumlu ya da olumsuz özellikler açısından karşılaştırma yaparak iki üründen birini tercih etmeniz gerekirse diye ben bu bilgiyi de buraya yazmak istedim.

  10 mart 2020 10:15 10 mart 2020 10:27


  5

  8. göz çevrem hassas ve kızarmaya meyilli olmasına rağmen herhangi bir soruna yol açmadan güzel temizlediğini düşündüğüm ürün. göz makyajımda mutlaka eyeliner oluyor(gizlinot: anlaşılacağı üzere🤪) ve kullandığım eyelinerlar genellikle zor çıkıyor. bu üründen disk pamuğa döküp bir süre gözümde bekletiyorum sonra nazikçe sildiğimde kalıntısız siliniyor. maskaralarımı da kirpiklerime zarar vermeden çıkardı hep(gizlinot: lash sensational dahil) göz çevremin hassaslığından dolayı bu bölge için ürün değiştirmeyi sevmiyorum. bununla anlaştığımıza göre birlikte devam ederiz :)

  22 temmuz 2020 11:59

  9. indirimde görüp denemek için almıştım. önceden micellair gül suyu içeren çift fazlı makyaj temizleyiciyi kullandığım için bu daha iyi geldi. şimdiye kadar hiçbir temizleyici gözümü yakmamıştı ancak gül suyu içeren yaktı. bunda öyle bir sıkıntı yaşamadım ve makyajımı da gayet iyi çıkardı. (ben sonradan yüz temizleme jeli ile yüzümü yıkıyorum ya da misel su ve pamukla yağ kalıntısı ya da hissi kalırsa alıyorum) 125ml.'lik paket olması taşınmasını da kolay kılıyor. tekrar alınabilir.

  24 temmuz 2020 17:50