sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (30)
 • oylar (15)
 • medya (2)

30. kazandığım bir çekiliş sonunda elime geçen bir palet. Bunu seçtiğime pişmanım asla elim gitmiyor. Elimde çok fazla bu ton far var ve tozutup kalıcılığının az olmasından dolayı kendisini pek tercih etmiyorum aynı zamanda satmayada kıyamıyorum sonsuza kadar elimde durucak sanırm :D

17 ocak 20:26

29. Bulunduğum şehire nyx markasının yeni gelmesinden dolayı şimdi deneyebildiğim far paleti. 

Tek kelime ile ba-yıl-dım.

Öncelikle kesinlikle bir özel gün paleti ve renklerin birbirine uyumu , karışması harika . Çamurlaşma yaptığı yorumuna katılmıyorum en azından ben memnun kaldım. Sadece biraz tozutuyor ama renkleri için değer diyorum.

23 ekim 2018 20:08

4

28. yaklaşık 1 yıldır kullandığım için artık yorumlayabilirim. öncelikle benim aldığım ilk far paletiydi, zaten çok günlük göz makyajı yapmam daha çok hobi olarak evde değişik makyajlar deneyen biriyim. bu palet bence ikisini de yerine getirebilir; günlük olarak da kullanılabilir, güzel abartılı makyajlar da çıkarır. 

artıları:

- palet çok çeşitli. mat da var ışıltılı da var. açık renk de var, kızıl/turuncusu da var, karıştırma rengi de var, her görüntüyü kurtaracak bir palet. 

- farların yapıları iyi. göz altıma dökülme çok yaşamadım, biraz ışıltılı farlarda olabiliyor. çok tozutmuyor, hatta bazı renkleri biraz tebeşirimsi olduğu için rahatça kullanılabiliyor.

- üstüne uğraşıldığı zaman rahat karıştırılabiliyor. yavaş yavaş artırılıp iyice karıştırıldığında çok güzel sonuçlar alınabiliyor. 

- kalıcılığı orta. ben altına bir şey uygulamadan sürdüğümde bile 7-8 saat kalıyor. 

eksileri:

- ne yazık ki bir zamandan sonra bu paletle yapılan tüm makyajlar birbirinin aynısı gibi geliyor. bence daha koyu/soğuk tonlarda bir paletle dengelenmesi gereken bir palet. göz dış köşesine mat koyu kahve, katlanma bölgesine soğuk bir ton istiyor.

- altına far bazı/kapatıcı istiyor. yoksa rahat karışmıyor. 

ayrıca ışıltılı renkleri özellikle o muhteşem altın rengini fırçayı ıslatarak ya da direkt parmağınızla uygulamanızı öneririm. pırıltılı pembe + altın rengi bu sıralar favori göz makyajım. 

bence güzel bir palet fakat şu an olsam başka markalara bakardım, artık bu renklerde çok fazla seçenek var ve daha kaliteli paletler bulunabilir. 

23 ekim 2018 19:50

4

27. ilk çıktığı dönemde aylarca aradım bu paleti. mağazalara bir türlü gelmek bilmiyor, internet sitesinde de sürekli stok dışı gözüküyordu. ben satın aldığım dönem fiyatı 69tl idi şu an 89tl olmuş ki üzerinden 1 yıl geçti sadece. evet palet güzel, renkler tozutuyor olsa da kalıcı ancak günlük makyaja uygun bir palet değil. bu sebeple elim çok fazla gitmiyor. bozulmadan önce asla dibini göremeyeceğim sanırım.

23 ekim 2018 19:09

26. sonunda takas yoluyla kavuşmuş olduğum palet.

takasla karşılığında vermiş olduğum nyx ultimate warm neutrals paletle kısaca karşılaştırayım. öncelikle renk olarak nyx warm neutrals palet daha günlük kullanıma uygun, daha kahve tonları barındırıyordu. bu palet ise benim daha çok hayranı olduğum kızıl-turuncu tonları barındırıyor. renk olarak arada kaldıysanız buna göre karar verebilirsiniz.

warm neutrals daha küçük boyutlarda ve birbirine yer yer benzeyen 16 renk tonuna sahipken; rustic antique swatchlarda birbirine daha az benzeyen ve daha yüksek gramajlı 10 adet far içeriyor.

pigmentasyon olarak rustic antique, warm neutrals'a göre çok çok daha iyi ancak warm neutrals farları kullandıkça daha fazla pigment vermeye başlıyordu. makyaja yeni başlayanlar ve pigmentasyonun fazla olmasından korkanlar için warm neutrals daha iyi bir palet. renkleri yavaş yavaş artırabilme imkanına sahipsiniz. ancak ben daha yoğun pigmentli farları uzun uzun karıştırarak göz kapağıma yedirmeyi sevdiğim için (gizlinot: ki bu bakımdan sleek paletlere olan aşkımı defalarca ifade etmişimdir) bu paleti daha çok sevdim.

tozutma ve dökülme her iki palette de az ancak warm neutrals bir tık daha az tozutuyordu.

son olarak güncel fiyatları her iki paletin de 89 TL'ye çakılı halde; o bakımdan da fark bulunmuyor.

göz kapağında dağılabilirlik, karışma ve kalıcılık konularını paleti biraz daha fazla kullandıktan sonra yorumlayacağım.

özetlemem gerekirse; ben kızıl-turuncu renkli farları daha çok sevdiğim için yapmış olduğum takastan çok memnun kaldım. diğer paletle ilgili yorumlarımı da (link: https://www.suslusozluk.com/nyx-ultimate-eyeshadow-warm-neutrals-far-paleti?i=758516 şurada) yazmıştım ve aslında memnundum da kendisinden; ancak oldukça uzun zamandır aradığım bu palete sahip olabildiğim için takas benim için iyi oldu diyebilirim.

23 ekim 2018 14:13 23 ekim 2018 14:17

25. pigmentleri mükemmel fakat bu paletle göz makyajı yapayım dediğinizde on dakika sonra sürdüğünüz tüm renkler birbirine karışıyor ve sanki tek renk bir far sürmüşsünüz gibi duruyor o yüzden bu paleti alayım birsürü değişik göz makyajı yaparım diyenler için hayalkırıklığı olabilir..

10 ağustos 2018 04:39

4

24. Bana bir arkadaşımdan hediye gelmiş olup renkleri muazzam olan palettir. Turuncu ve pembeden başka çok bir şey sürmediğüm için renkeri bana hitap etti. :^) Bence pigmentasyonu başarılı ve kolay karışıyor. Öyle aman aman bordolu bir makyaj yapmadım ama 3-4 rengi karıştırarak yaptım. Bana çamurlaştı gibi gelmedi. Güzelce karışıyorlar. (gizlinot: Far bazı kullanmadan sadece sol üstteki renkle sabitleyince ) Diğer farlara nazaran daha çabuk mu çizgilere doluyor ne? Tek eksisi bu sanırım ama o da far bazı kullanınca geçer diye düşünüyorum.

23 temmuz 2018 15:42

23. Sırf sıcak tonlu far sevdamdan dolayı aldım. Ve bi kere kullanmama rağmen çok sevdim. Farların zor karıştığını yazmışlar ama bence birden lök diye koymazsanız azar azar karıştıra karıştıra ilerlerseniz kaymak gibi oluyor. Ayrıca renkleri muhteşem. İndirimde yakalarsanız bi düşünün bence.

6 temmuz 2018 01:20 20 temmuz 2018 13:24

22. Bir Hevesle rustic antique ve golden hour u almıştım ama maalesef özellikle kızıl ve koyu renk farların sürümü birbirine geçişleri resmen çamur gibi..hiç olmadı ..tek başına renkler güzel ama yapısı çok dikkat istiyor.Bir süre sonra sanki hepsini birbirine karıştırmışsınız da bulamaç olmuş gibi duruyor..beğenmedim ve çöpteler maalesef..

29 mart 2018 14:37

21. aldığım günden beri en sık kullandığım palet oldu. pigmentasyonunun iyi olduğunu düşünüyorum ancak henüz çok iddialı makyajlar yapmaya girişmedim bu paletle. renkleri hafif hafif kullanıyorum, yine de çok güzel sonuç alıyorum. nyx'in diğer paletlerine de gözüm kaymaya başladı sayesinde.

9 mart 2018 00:33