sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (15)
 • oylar (2)
 • medya (1)

1. tüp içerinde sıvı değil köpük formlu olan fondöten kışları kullandığım bir üründür. kapatıcılığı benim için harika. orta kapatıcılığa sahip. sivilceler için belki üzerine kapatıcı tamponlamanız gerekebilir. yaz için ağır geleceğini düşünüyorum. en açık olanı 100 ivory rengi kış için bana uyuyor. ilk baharda yanmaya başladığımda bir koyusuna geçiyorum. internetten gördüğüm kadarıyla yurtdışında 100 ivoryden daha açık iki tonu bulunmaktadır.

çok beyaz değilim o yüzden beyaz tenlilere en açık rengi bile koyu gelecektir. kuru ciltlerde pul pul görünüyor annemde denedim. yağlı ciltler için ideal. kalıcığını 6 saate yakın. yağlı cildiniz varsa deneyebilirsiniz. en iyi sonucu ellerimle ve stippling brushla aldım.

sivilcelenmeye neden olmadı.

1 ağustos 2014 16:26 1 ağustos 2014 16:30

2. yağlı cildimde çok beğendiğim fondötendir. 15 lira civarı bir fiyatı var ve kapatıcılığı söylendiği gibi orta. bende en açık rengini kullanıyorum ve o bile biraz koyu kalsa da güzel yedirildiğinde problem olmuyor.

Yaklasik 2 yıl sonra gelen edit: evet ilk aldığımda beğenmiştim ama sonradan cildimde durusunu beğenmedim ayrica kapatıcılığı ortadan kesinlikle fazla bu yüzden sivilce kapaticisi olarak kullaniyorum tavsiye ederim

1 ağustos 2014 17:38 9 mart 2016 14:53

3. pudrasını kullanıp hayal kırıklığına uğrayınca bu serinin fondöteninden de korkar oldum. diğer süslülerin de fikirlerine ihtiyacım var sanırım.

1 ekim 2014 14:58

4. Cildimden fışkıran yağların tasmasını elinden geldiğince tutan canım fondötenim. Tabii çok uzun saatler mat tutamıyor ancak benim cildimde bu mümkün değil zaten. Serinin pudrasını da sürdüğümde bu süre artıyor fakat ben bu dandik pudrayı bir sevemedim, parlarım daha iyi. Sorunlu bir cildim olmadığı için kapatıcılığı bence gayet iyi. Rengi de yüzüme cuk oturuyor. Tek sevmediğim yanı yoğun bir yapısı var. Onun da önüne ıslak süngerle sürerek geçmeye çalışıyorum.

15 kasım 2014 02:56 15 kasım 2014 02:56

5. Normalde, çok fazla ten makyajı yapmam. bir adet renkli nemlendiricim vardır, Bir de bu arkadaş. Yüzümde parlama yapan tek bölge, burnum. Ten makyajı yapacaksam bu fondöteni burnuma, yüzümün geri kalanına da renkli nemlendirici sürüyorum. Cilt sorunum olmadığı için, bu ürünün kapatıcılığı nasıl bilmiyorum. Ama kalıcılık ve yağlanmayı kontrol etme açısından, çok da başarılı değil bence. Bir kere yapısı inanılmaz kalın. fırçayla dağıtmak, imkansız. Rt süngerle denemiştim ama o da olmadı. Ben bir tek, parmaklarımla dağıtabilmiştim. Tüm yüzüme uyguladığımda da o lanet "cakey" görüntü ortaya çıkmıştı. Serinin pudrasında da cakey sorunu var zaten. Sonuç olarak; çok başarılı bir ürün değil. Ürün atma alışkanlığım olmadığı için, burnuma kullana kullana bitirmeyi planlıyorum, bakalım :p

7 eylül 2015 08:13

6. Yağlı cildime kalıcılığı yüksek fiyatı da uygun bir ürün ararken tanıştığım üründür kendileri. Fazla ton seçeneği olmasını sevdim. Tüple sıkılmasını da beğeniyorum. Kapatıcılık konusunda orta üzeri diyebilirim aşırı problemli olmayan ciltler kullanabilir. Ancak sıcak havalarda benim de kullanmayı sevmediğim kalın görünüm yaratan bir ürün ki çok ince sürmeme rağmen böyle hissediyorum. Fiyat performans iyidir.

25 ekim 2015 21:03

7. buradan tatlı bir süslümüzün hibesiyle tanıştım bu ürünle. yapısı çok katı olan bir fondoten bu. ama elinizin ısısıyla; parmaklarınızın arasında biraz dağıtınca, yüze çok güzel oturuyor. yağlıya dönük karma bir cildim olmasına rağmen, bende pütürlenme ya da cakey görüntü yaratmadı, mat ama doğal bir bitiş sağladı. bittikçe alacağım ürünlerden biri oldu. son olarak, hassas bir cilde sahibim lakin en ufak bir hassasiyet yaratmadı bende.

7 mart 2016 01:01

8. kendimi bildim bileli cildim hep çok yağlı oldu ama bu fondoten gerçekten pul pul oldu suratımda. ben de garnierin nemlendiricisinin içine sıktım sabahları bb krem niyetine uyguluyorum. tekrar almam.

16 nisan 2016 03:00

9. En açık renginin bile koyu olması dışında bence müthiş bi fondöten.kapatıcılığı orta-yüksek,kalıcılığı fazla,tam mat ve sivilce yapmamıştı bi de rengi tutsaydı güzel olurdu.

25 mayıs 2016 14:23

10. aynı serinin primerı ile beraber, orada kullandığım deneriz canım mantığıyla almıştım bunu da.

en açık rengini almama rağmen bana çok çok az koyu gelen köpük forma yakın mat fondöten.

normalde renk farkı tabii ki can sıkıcı olurdu ama ben bunu sivilcelerimin ve sivilce izlerimin üzerine sürüyorum yalnızca. daha sonra o gün kullanacağım fondoten neyse yine sürüyorum, sivilce üzerine daha az sürüyorum (gizlinot: tamam, evet, garip bir insanım ) inanmayacaksınız ama bu şekilde harika sonuç alıyorum. dahası? sivilcelerim için iyileştirici bir etkisi var gibi geliyor bana! yani ne zaman çıkmakta olan kırmızı bir sivilce üzerine sürsem daha hızlı kuruduğunu ve hatta bazen çıkmasına fırsat kalmadan iyileştiğini fark ettim. (gizlinot: ya da ben deliyim ve bu benim zihnimdeki bi ilüzyon )

kısacası mutluyum süslüler ben bu ürünle. garip bir ilişkimiz var, siz de fark ettiniz (gizlinot: swh )

22 temmuz 2016 22:10 22 temmuz 2016 22:29