yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (0)

  1. (link: https://www.trendyol.com/opalescence/beyazlatici-etkili-dis-macunu-133-g-2000190350037-p-3338529?boutiqueId=403647&merchantId=117962 Opalescence Beyazlatıcı Etkili Diş Macunu) : diş hekimimin önerisiyle satın almıştım. tadını ve ağzımda bıraktığı hissi çok seviyorum. hafif tatlı bir mentol tadı. kullanmaya başlamamdan 2 hafta sonra beyazlatıcı etkisini gözlemlemeye başlamıştım. o zamandan beri başka bir diş macunu kullanmıyorum. ev tipi diş beyazlatıcıları kullanmayı da bıraktım bu üründen sonra.

  (link: https://www.trendyol.com/oral-b/vitality-100-cross-action-siyah-sarjli-dis-fircasi-p-34382432?boutiqueId=403744&merchantId=107666 Oral-B Vitality 100 Cross Action Siyah Şarjlı Diş Fırçası) : yine diş hekimimin önerisiyle satın aldığım bir ürün. elektrikli diş fırçalarının manuel diş fırçalarına oranla plakları daha iyi temizlediğini öğrendiğim zamandan beri kullanıyorum.

  (link: https://www.watsons.com.tr/p/oral-b-pro-expert-dis-ipi-25-m-34812?gclid=Cj0KCQiA4sjyBRC5ARIsAEHsELHmsuf9MXt6oCZ3zY9Q4PYAJTexfU6YBB2e1EgnjGJXrQAmtpGn72IaApgMEALw_wcB ORAL-B Pro Expert Diş İpi) : tel tel ayrılmayan, elde kontrol etmesi kolay, diş etine zarar vermeyen ve ferahlatan en sevdiğim diş ipi.

  (link: https://www.rossmann.com.tr/humble-brush-dil-temizleme-fircasi-mavi-1-adet-p-st19060157?gclid=Cj0KCQiA4sjyBRC5ARIsAEHsELG2afigiqW25H51IEGFPSmCnDGQsyUr8JgKswa9k__sOjMy7E-9EuEaApJWEALw_wcB Humble Brush Dil Temizleme Fırçası)

  (link: https://www.listerine.com.tr/urunler/daha-beyaz-disler/listerine-advanced-white LISTERINE® ADVANCED WHITE) : listerine'in tüm ağız bakım sularını çok severek kullanıyorum. diş ipi ve dil temizleme fırçası kullanımından sonra tüm kalıntıları çok güzel temizliyor. tadını ve beyazlatma etkisini de oldukça beğeniyorum.

  23 şubat 21:16

  2. Sensodyne derin temizlik diş macunu: yazın denemek için almıştım fakat tadı da temizlik hissi de güzel olunca başka macun denemedim, sürekli bunu alıyorum.

  Sensodyne çok yönlü koruma diş fırçası 2'li: diş fırçaları 3 ayda bir değişmesi gerekiyor bu yüzden yedekte her zaman bir diş fırçası bulunduruyorum. Yumuşak fırçalı ve küçük başlı olmasıyla yirmiliklerime (gizlinot: Yirmiliklerim ölene kadar benimle. Doktorum ikisine dolgu bile yaptı shalhakdg ) çok kolay ulaşabiliyorum. Memnunum.

  Sensodyne ağız çalkalama suyu: yoğun diş hassasiyeti yaşadığım dönem denemiştim ve beğenip memnun kalınca diğer denediğim markalara dönüş yapmadım.

  Sensodyne gentle floss diş ipi: yine sensodyne'in diş ipi olan gentle tape'i denemiştim ilk önce. Fakat fazla memnun kalmayınca bir de gentle floss'u deneyeyim dedim ve çok memnun kaldım. Biraz kalın ki bu sevdiğim bir özelliği oldu çünkü hem ıslanınca işe yaramaz hale gelmiyor hem de artıkları daha kolay çıkarabiliyorum.

  (gizlinot: Sensodyne bu ürünleri hiç indirime sokmuyor. Bir iki kere falan diş macununu gratiste 5 lira indirimli yakalamıştım. )

  Ben ilk önce diş ipiyle bütün diş aralarımı temizleyip, sonra 2-3 dakika arası fırçalıyorum. Sonra da 1 dakika kadar ağız çalkalama suyuyla ağzımı çalkalıyorum. Bu işlemlerin hiçbirinde su kullanmıyorum. Diş hekimim böyle önermişti.

  Biraz araştırma yaptıktan sonra rutinime dil fırçası da eklemek istiyorum. Doktoruma da danışacağım tabii ki.

  23 şubat 23:02

  3. oral b cavity defense diş fırçası: diş etlerim hassas olduğu halde yumuşak diş fırçalarının iyi temizlemediğini -diş üzerinde resmen plaklar kalıyor- düşündüğüm için orta sertlikte fırçalar kullanıyorum. bu (link: https://www.hepsiburada.com/oral-b-cavity-defense-black-dis-fircasi-medium-p-HBV00000GV2ZM?magaza=Kozmetikburada diş fırçası) bence oldukça iyi temizliyor ve diş etlerimi de kanatmıyor. bende linkteki fırçanın pembesi var, siyah oluşunu da ayrıca seviyorum.

  oral b vitality plus şarj edilebilir diş fırçası: sürekli kullanımda diş minesine zarar verebileceğini düşündüğüm fakat kendisiyle furçaladıktan sonra verdiği temizlik hissinden aşırı mutlu olduğum için gün aşırı akşamları kullandığım (link: https://www.hepsiburada.com/oral-b-vitality-plus-sarj-edilebilir-dis-fircasi-p-SGORAL135517?magaza=Hepsiburada fırça). genelde bu diş minesi olayından ötürü elim manuel fırçaya gidiyor.

  oral b pro expert clinic line diş ipi: gerek yapısı gerek temizlemesi gerek tadı olsun kullandığım açık ara en iyi (link: https://www.hepsiburada.com/oral-b-dis-ipi-pro-expert-clinic-line-4-x-25-m-p-HBV00000EYWM3?magaza=Hepsiburada diş ipi). 2018de black fridayden 8 tanesini 50 liraya alıp stoklamıştım hala kullanıyorum. şu anki fiyatları şaka gibi geliyor.

  diş macunu olarak uzun süredir florür içermeyen herhangi bir diş macunu kullanıyorum çünkü diş macunlarının vaatlerini çok yerine getirdiklerini düşünmüyorum. hamilelere ve emziren annelere, içerik konusunda hassas olan herkese de florür içermeyen ağız bakım ürünleri kullanmalarını öneririm. mesela gratisteki (link: https://www.gratis.com/himalaya-dis-macunu-komple-bakim-75-ml/urun/10017003?sku=10017003&gclid=Cj0KCQiA4sjyBRC5ARIsAEHsELEBXhpcB-UNp3u6XXxvP4Z7RwnqHtnMBT6vKpAyKubj0dk0yL5JvHsaAl5wEALw_wcB Himalaya) ve (link: https://www.gratis.com/splat-professional-biocalcium-dis-macunu-100-ml/urun/10023114?sku=10023114 splat), migrostaki (link: https://ty.gl/1zptoeqoj biomed) gibi markalar florür içermiyor.

  ağız çalkalama suyu olarak da uzun süredir yine florürsüz daha iyi bir ağız çalkalama suyu bulamadığım için (link: https://www.hepsiburada.com/splat-mouthwash-medical-herbs-agiz-calkama-suyu-275ml-p-HBV00000GTBUL?magaza=avantaj360 splat medical herbs) ağız gargarasını kullanıyorum.

  bütün ağız bakım rutinimi özetleyecek olursam: her gün sabahları dişlerimi manuel diş fırçasıyla fırçalıyorum sonrasında ağız gargarasını kullanıyorum. iş yerinde yada dışarıdayken kullanmak içinse mutlaka yukarıda bahsettiğim türde bir diş macunum, rossmannda satılan prokudent markasına ait (link: https://www.rossmann.com.tr/prokudent-dis-fircasi-seyahat-boy-2-li-p-sr18020049 şu fırça) ve (link: https://www.rossmann.com.tr/prokudent-dis-ipi-ve-kurdan-mumlu-ozel-tasarim-40-adet-p-sr18020063?gclid=Cj0KCQiA4sjyBRC5ARIsAEHsELEBABickLc74C5kA7HrZ-eYrQDVKChHzyRjWrYzxAHpSHFO0kUv12saApO5EALw_wcB diş ipini) çantamda gezdiriyorum. akşamları da önce dişlerimi manuel fırçayla fırçalıyorum sonra oral b diş ipiyle diş aralarını temizliyorum en son da şarj edilebilir fırçayla temizleyip temizliğin doruklarında uyumaya gidiyorum. akşamları ağız gargarası kullanmıyorum çünkü gece boğazımda gıcık yapıyor.

  23 şubat 23:53


  4. Diş macunu hala tam olarak oturtmuş değilim, gerçekten beyazlatma etkili önerisi olanı beklerim .

  Suanlik Signal White now dis macunu, ardından oral b alkolsüz ağız temizleme suyu ile günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere fırçalıyorum

  24 şubat 00:06

  5. Curaprox CS1560 soft dis fırçası kullanıyorum. Bu fırçanın en sevdiğim özelliği kıllarının son derece sağlam olması, bir o yana bir bu yana dağılmaması. Temizleme etkisi çok başarılı. 

  Dişlerimde hassasiyet olduğu icin sensodyne hassasiyet&dis eti macununu kullanıyorum. Ayrıca denebunu kutusundan çıkan portakal çiçeği ve aktif kömür içerikli dis macununu bazı akşamlar kullanıyorum. Köpürme etkisi çok az olduğu icin nedense tatmin olmuyorum (bu ürünün içeriği kaynaklı doğal etkisi) ancak temizleme gücü bence güzel. Sadece hassasiyet yasamak istemediğim için daha nadir kullanmaya çalışıyorum. 

  Ağız bakım suyu kullanmıyorum. Ağız içindeki floraya zarar vermek istemiyorum, alkolsüz olanlarda mevcut olsa da rutinime eklemeyi düşünmüyorum. 

  Oral-B essential floss dis ipim. Her akşam dikkatlice kullanıyorum. Eskiden dis etlerime zarar vermek suretiyle kullanıyordum, ama su an daha sağlıklı kullanıyorum. 

  24 şubat 00:50

  6. sensodyne hassas bakım diş fırçaşı, sensodyne hassas bakım diş macunu ve sensodyne 30 m diş ipi. bunlar benim için yeterli

  24 şubat 19:05