5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • oylar (1)
  • medya (0)

1. Yaklaşık bir haftadır kullandığım ve çok ama çok memnun kaldığım shiseido fondotenidir. Aslında benim shiseido'nun fondotenleri ile hep bir anlaşmazlığım olmasına rağmen, alerjenik ve sivilceye meyilli bir cildim olması sebebiyle her markayı kullanamıyordum ve en azından bu marka bende alerji ve sivilce yapmıyor diye istediğim görüntüyü elde edemesem de hep fondotenlerimi buradan alıyordum. Şimdiye kadar (link: https://www.suslusozluk.net/b/shiseido-radiant-lifting-fond%C3%B6ten shiseido radiant lifting foundation) ve (link: https://www.suslusozluk.net/b/shiseido-perfect-refining-fond%C3%B6ten Perfect Refining) olanlarını denedim ve pek de memnun kalmadım. İlki yarım saat içinde yüzümde inanılmaz yağlanmaya sebep olurken, perfect refining ise gereksiz bir matlık sağladı ve resmen yüzümün canlılığı ortadan kayboldu. Ayrıca bu iki üründe de hep yüzümde bir katman olduğunu hissedip bir an önce yıkamak istiyordum. syncro skin'de ise kesinlikle yüzümde fondoten olduğunu hissetmiyorum bu bir, ikincisi tam kararında bir matlık sağlıyor ve gün içinde karma-yağlı cildimde ekstra bir yağlanma yaşamıyorum. En önemlisi yine sivilce sıkıntısı yaşamadım :) Kapatıcılığı ortadan bir iki tık üstte diyebilirim, yapısı çok sıvı ki zaten yoğun ve katı kıvamlı fondotenler ile anlaşamıyorum, likit olanlarla hep daha doğal sonuç alıyorum. Ben ürünü satın almadan önce sephorada uygulatıp, sonra tüm gün yüzümde tuttum ve yaklaşık 6 saat hiç silinmeden kaldı, bir hafta sonra da gidip satın aldım. Sonuç olarak benim değerlendirmem bu şekilde oldu süslüler, umarım alırsanız siz de memnun kalırsınız.

26 ocak 2017 13:17

2. Öncelikle 40 lı yaşlar da karma ve alerjik bir cildim olduğunu söyleyeyim. Daha önce perfect refining kullanıyordum ve memnundum ama daha hafif birşeyler istediğimde synchro skin i önerdiler. Kalıcılığı iyi , gerçekten de benim sorunlu cildimde dahi doğal ve hafif duruyor. Fırça olarak buffying fırçalar daha etkili sonuç veriyor. Amma cildi matlaştırması bir süre sonra sorun olmaya başlıyor. Çok iyi nemlendirmeniz gerekiyor zira benim yağlı cildimde dahi kurumalar başladı özellikle dudak kenarların kurudu pullandı ve karardı .... sanırım glow unu da bu şikayetler nedeniyle ürettiler.

Kısaca ürün doğal görünümlü, hafif, kalıcı, kapatıcı

Öte yandan iyi nemlendirmezseniz kurutucu, ağır cam şişede, ve aydınlatıcı sürmezseniz çok donuk görünmenize neden olabiliyor..

180 lira gibi bir fiyatı var... tekrar alır mıyım ? Doğallığı kalıcılığı pürüssüz efekti için evet ...Kuruttuğu için kışın hayır... yazı da deneyip karar vereceğim ...

10 mayıs 2017 22:21

3. İlk defa bi fondöten için içim gitti.Yapısı duruşu bitişi gözenekleri blurlaması sürümü o kadar ama o kadar mükemmel ki; kapatıcılığı tek katta orta üstü ama artırılabilir düzeyde olması da cabası. Kalıcılığı muazzam olmasa da yine orta üstü ama hersey bu kadar güzelken cok cok net eminim bende sivilce yapıyor. Çok sevdiğim için 4-5 kez ara verip tekrar kullandım sonuç hep aynı yüzümün her yerinde minik minik bazen de içi dolu (ağrısız) sivilceler. Bir yanlisin tüm doğruları götürdüğünü bunda gördüm desem yeridir. Kullanmadan önce tester almanızı tavsiye ederim. 

16 aralık 2017 19:07


5

4. Shiseidonun yağlı karma ciltler için çıkardığı vaatlerini yerine getiren fondotendir. İncecik su gibi yapısı yüzünüze sürdüğünüz anda pudralaşmakta. Çalkalayıp kullanmak gerekiyor. Çok az miktarda bile yüzüne yetiyor ve ağırlık yapmıyor. Ayrıca oksitlenme olayi hiç yaşamadım. 4-5 saat sonunda parlama yapabiliyor benim karma cildimde ama yağ emici mendillerle kontrol altına alabiliyorum. Genel olarak memnun kaldığım bi ürün.

3 ocak 12:30