sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  • girdiler (62)
  • medya (2)

  1. İngiltere menşeili bir drugstore markası. Bu yaz yurtdışında boots’dan uygun fiyata makyaj temizleme mendilini alıp çok beğenmiştim. Geçen gün de bir diğer başlıkta vloggerların reklamını yaptığını okuyunca gözlerimi devirmiştim (gizlinot: Hiç hoşuma gitmiyor bu reklam işleri) bir süslü de Gratis’e geldiğini söylemiş. Genelde çok reklamı yapılan markalardan, en azından markası yapıldığı zaman aralığında alışveriş yapmamaya özen gösteriyorum ama simple gerçekten ambalajları, içerikleri ve gerçekten “simple” oluşu ile yurtdışından getirdiğime en mutlu olduğum marka olmuştu. İyi ki daha fazla ürününe önceden para harcamamışım. Dayanamadım bugün gittim. İndirm vardı ve micellar suyunu (seyahat boy), çift fazlı göz temizleyicisini, pürüzsüzleştirici peelingini, light nemlendiricisini (seyahat boy) ve ferahlatıcı yüz temizleme jelini aldım. Gıdım gıdım kullandığım ve bitirmeye kıyamadığım makyaj mendilleriyle kombinlemek istedim.

  Kullandıkça editlerim. 

  Bu arada Cruelty Free’liği ile ilgili birkaç açıklama buldum. Sitelerinde Hayvanlar üzerinde test etmediklerini söylüyorlar ama bir başka kaynaktan anladığım kadarıyla  sertifikaları yokmuş...

  14 ekim 2018 21:04 15 ekim 2018 12:59

  2. Youtuberlara (özellikle de duygu özaslanın o “kaybetmişim yeni buldum” yalanı) yaptırdıkları gizli favorilere koyma reklamından sonra güvenip tek ürün bile denemem. Hele youtube da övülmelerine hiç inanmam. E madem sosyal medya reklamı yaptıracaktınız ve paranız birçok büyük youtubera yetiyor neden böyle yalan dolana girdiniz ki anlamıyorum. Adam akıllı reklam ve sponsorlu içerik olarak yaptırsaydınız ya. Güvenilirlik bu kadar mı önemsiz?

  16 ekim 2018 20:06

  3. Yurtdışındayken deneyip zaten çok da bi numarası yokmuş dedirten bir marka. Alttan gizli gizli sinsice reklam yaptırtarak daha türkiye pazarına resmen girmeden antipati kazandırmaya ne gerek vardı? Markayı bilen bilir zaten yabancı youtuberlardan, türkiyeye gelince elbet şans verir. Sizde bu sinsilik varken temiz içerikli oluşunuzdan da şüphe duymakta fayda var derim..

  17 ekim 2018 06:42

  4. evvveet. an itibariyle watsons mağazalarına gelmiştir. Lakin Gratis'te de var mı merak ediyorum. Ne vardı Gratis de artık bi online alışveriş sitesi açsaydı da gitmeden öğrenebilseydik. :(

  19 ekim 2018 02:19

  5. bugünkü gratis indiriminde, yanındaki diğer markalara ait muadili ürünlerin tamamı neredeyse tükenirken, kendisi raflardaki yerini koruyordu. henüz bu markayı kimse bilmediği için olması muhtemeldir fakat daha yeni türkiye pazarına girerken, yanlış reklam stratejisiyle sempati değil antipati kazanan bir marka olduğu için de olabilir.

  öte yandan içeriklerinin söylendiği kadar 'simple' olduklarına emin olamadım.

  markaların şunu anlaması gerekiyor; artık herhangi bir youtuber'da/sosyal medya ünlüsünde gördük diye o ürünleri koşa almaya gitmiyoruz. herkes o kadar bilinçlendi ki. eskiden mağazalarda ürün içeriğine bakan kimseyi görmezdim. şimdi bakıyorum da herkes harıl harıl içerik okuyor, diğerleriyle karşılaştırıyor. en önemlisi de içeriği temiz ürünler, hiç reklamsız da keşfediliyor ve tercih ediliyorlar. (gizlinot: kıps)

  19 ekim 2018 16:27

  6. Off gerçekten ben şunu anlamiyorum, youtuber'lara bir şekilde içerik çalıştıran her marka neden bu platformda kötüleniyor? Markaların ATL (Above the line) ve BTL (below the line) olarak ikiye ayrılmış pazarlama bütçeleri var, kitle iletişim araçlari ile yaptıkları pazarlama ATL başlığının altına giriyor ki buna artık youtube da dahil olmuş durumda. Herhangi bir reklamı primetime TV akışında yayınlandığında aldığı hype'ın 5 katını belki bir youtube videosundan alabiliyor ve bunu kullanıyor. "simple türkiye pazarına girdi ama youtuberlara viral içerik çalıştırdılar o yüzden denemek istemiyorum" kadar saçma birşey olamaz, Amerika veya Avrupa'da bu sistem böyle işlerken herkes mutlu? Tamam Duygu özelinde örneklendirelim, youtube'da 1 milyondan fazla abonesi var, beğenmediği şeyi söylemekten korkacak bir eşiği geçti artık. Ayrica simple'a Amerika'ya gittigi ilk zamanlardan düşmüştü hatırlıyorum. Hazırladığı içeriğin kurgusu biraz basit ama bence ürüne sempatisi samimi. Daha önce defalarca simple makyaj temizleme mendillerini övdü izlediğim videolarında.

  vallahi bana simple duyarı yaptırdınız, ne diyeyim. evet satış varsa pazarlama bütçesi vardır ve dolaylı olarak bu çalışmaları son tüketici satışları bütçelendiriyor. alım gücünüz çok şeyi değiştirebilir, ama bu kadar kinlenmeye de gerek yok sanki. salın biraz.

  20 ekim 2018 00:04 22 ekim 2018 12:44

  7. Ecnebinin migros ayarı yerlerde satılan drugstore ürünleri bizde böyle yerlere göklere sıgdırılamayinca deli oluyorum. Fitili ateşleyen youtuberlar yüzünden herkes parasini çer çöpe harcıyor.

  Doğru düzgün markalar getirin şu ülkeye artik.

  Para vereceksek de kaliteli olsun bari. 2 dolarlık elf'i getirip 80 tl ye satmayin ya. (gizlinot: adet olacagim o yüzden sinirliyim)

  20 ekim 2018 02:22

  8. cilt ürünleri alırken mutlaka beautypedia 'da ürün yorumu var mı diye bakarım. burayı genel olarak güvenilir buluyorum. sayelerinde etkisiz ürünlere para vermiyorum. simple için de merak ettim baktım. bazı ürünleri beş yıldız almış. almadan önce bir bakın isterseniz.

  (link: https://www.beautypedia.com/brand/simple/ beautypedia simple)

  20 ekim 2018 10:14

  9. Turkiyeye geldiğini süslüdn öğrendiğim ancak ingilterenin bir numarası da olmayan bakım grubu markası. Londrada hemen her paundland (en ucuz market-bizdeki milyoncu) de olan ve max 1.5 puanda ürünleri satılan markadır. Türkiyedeki fiyatları bilmiyorum ama kur farkına rağmen burdan pahalı olduğunu düşünüyorum. Bana nedense çok bir fiyakalı gözükmedi.

  (gizlinot: Gelsin eksiler...)

  24 ekim 2018 00:40

  10. son zamanlarda youtuberlara sinsice reklam videosu çektirmektedir. onlarda günlük vlogların içine sinsice bu ürünleri yerleştirmekte.

  bkz. elvinin soru cevap videosu

  https://www.youtube.com/watch?v=oSyE6ERXTUU

  edit: e ben demedim mi size, önce cansu sonra elvin, yer yer duygu falan. bi andan herkes simpledan bahsetmeye başladı. buyrun.

  24 ekim 2018 14:58 31 ekim 2018 11:39