yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1926)
  • medya (180)

  1926. 2 gündür trendyol yorumlarına aşırı sinirliyim ve vardığım sonuç şu, ülkem insanının yarısı ayak numarasını bilmiyor. Sandalet bakıyorum, aynı sandalet için biri 2 numara büyük alın ayağıma asla olmadı yazıyor, diğeri hep giydiğim numara büyük oldu bir numara küçük alın yazıyor. 2 numara büyük mü alalım bir numara küçük mü alalım? İnsan nasıl ayak numarasını bilmez ya çıldırıyorum. Ayakkabı tam beden işte, kendi numaramı aldım oldu. Birde ayakkabı ayağımı vurdu diye su toplamış topuğunu, derisi soyulmuş parmak arasını atanlar var?? Yaz geç işte, niye 50 farklı açıdan derisi soyulmuş parmak arası resmi yüklüyorsunuz, ayağımı yara yaptı yaz geçç. Çok doluymuşum bu konuya şu an farkettim..

  26 ağustos 23:54

  1925. Bir haftadır milladan bi bikini ile bakışıyoruz. Sepete ilk attığımda indirimsiz hali 200 liraydı. Her geçen gün minik minik yükselttiler. 230-250-280-299 ve bugün 317 olmuş. Onlar yükseltti, ben almadım, ha düşer ha düşecek derken buraya geldik. 

  Beni mi gaza getirmeye çalışıyorlar anlamadım akwklelfl.

  Baak baaak alamaz kii  alamaz kiii. 

  15 temmuz 10:53

  1924. edit 2: gün geçmiyordu ki şu yazıyı editlemeyeyim... "eğer tedarik sağlanmazsa iade zorunlu" gibi şeylerle ürünü size zorla iade ettirmeye çalışırlarsa o an için müşteri temsilcisine "tamam, tamam" deyip arama sonlanınca "sipariş detayı"na girip iadeyi iptal ediyorsunuz süslülerim, böyle bir durumla karşılaşırsanız 1 ürün eksik geldi diye boşu boşuna daha pahalıya almayın kalan ürünleri de. (gizlinot: swh)

  edit: ürünün fiyatı arttığı için ve kargo ücretinden kaçmak için müşteriyi mağdur eden satıcı da "Haleon"dur. eksik ürünü tedarik etmediler, trendyol politikası sağ olsun para verip aldığım ürünün tedariğini istediğim için elimdeki ürünleri de iade etmek durumunda bırakıldım, zamanımı tamamen boşa harcadılar, alışveriş yaparken aklınızda olsun süslüler.

  Son alışverişlerimde bana sıkıntı yaşatan satıcılara sahip olan ve müşteriyi haklı çıkartmamak, mağdur etmek için politikaları olan platform.

  Kişisel bakım ürünlerini internetten alıyorum daha uygun fiyatta oldukları için (gizlinot: Orijinalliğine dikkat ediyorum tabii ki) ancak en son yaptığım 1 düzine diş macunu alışverişinde 1 ürün eksik gönderildi. Tedarik edilmesi talebinde bulundum, müşteri temsilcilerinin de yönlendirmeleriyle. onlar da kamera kayıtlarına bakılıp, ürün eksik konusuysa o 1 ürünün tedariğinin yapılıp yapılmayacağına satıcının karar vereceğini, en geç 3 gün içerisinde de bana bu bilginin ulaşacağını söylediler. Yoksa ürünün iadesi yapılabilir, dendi. İade kısmı hakkında ben soru sordukça "önceliğimiz tedarik" dediler. Kafama yatmadı ertesi gün bir daha aradım ve ürünün fiyatının arttığını, eğer tedarik edilemeyecekse iade etmek istemediğimi, zaten ürünüm eksik yollanmışken biraz daha zarara girmek istemediğimi söyledim. Politikamız bu şekilde işliyor, anında ücreti neyse kartınıza geri ödenir, cevabıyla bırakıldım. Haklı durumda olmanıza rağmen sizi azarlamaya çalışan "isterseniz dava açın" diyen müşteri hizmetleri de cabası.

  Başka bir ürün hakkında bilgi edinmek için bir kez daha aramıştım aynı gün içerisinde. Bu sorun da satıcının çalıştığı PTT kargoyla ilgili. Yakın zamanda kullanmak istediğim rujların geç kargoya verileceğini görünce o platformdaki satıcıdan aldığım ürünleri iptal edip, trendyol satıcısından daha pahalıya almıştım. Buna rağmen tam istediğim günde ulaşacak ürünler Avrupa yakası'na gelmişken (gizlinot: Avrupa yakası'nda yaşıyorum) yolundan dönüp 2 gün boyunca Anadolu yakası'nı turlamış...

  Bu kadar kafaya takmamak güzel olurdu ama ekonomik krizde hem kişisel ihtiyaçları karşılamak hem de kişisel zevkleri tatmin etmek için bütçe ayırmaya özen gösterirken sorun yaşamak gerçekten sinir bozucu oluyor.

  11 temmuz 07:26 19 temmuz 06:48


  1923. şubat ayından bu yana trendyol harcamalarım %90 civarında azaldığı için elitlikten de düştüm. elitlikten düşünce harcamalarım daha da düştü. artık favoriler listem bir doğamamış arzular çöplüğünden ibaret. 

  11 temmuz 02:58

  1922. kargo ücreti 21,99 olmuştur.

  29 haziran 18:30

  1921. Abuk subuk yorumlar, millanın asla birbirini tutmayan kıyafet kalıpları, eskiye oranla gittikçe düşen kumaş kalitesi, ürünlerin kendi sitelerinin 3 kat daha fazla ücretle satılması vesaire.. Uzun zamandır alışveriş yapmıyorum, hatta uygulamaya girmiyorum bile.

  23 mayıs 20:00

  1920. Son zamanlarda kitlesinin akıl sağlığından büyük şüphe duyduğum alışveriş sitesi.

  Medya:

  ilgili medya:
  4
  23 mayıs 17:32


  1919. Çeyiz perilerinden sadece biz şikayetçi değilmişiz (link: https://www.instagram.com/reel/CrYaF1pOdqc/?igshid=YmMyMTA2M2Y= Çeyizime aldım)

  24 nisan 20:19

  1918. yolladıkları kullanıcı anketine "puan kazanmak için ekran fotoğrafı çekip yükleyenlerin yorumlarını silin" diye not bıraktığım alışveriş platformu. çeyizci idiotları da keşke şikayet etseydim, o sonradan aklıma geldi.

  19 nisan 23:14

  1917. tam nedir ne değildir çözemedim ancak izlediğim tiktok ve youtube videolarından anladığım trendyol'un influencer/link verme komisyonlarında aşağı yönlü bir revizasyona gittiği yönünde. Bu sebeple de "bazı influencerlar" artık trendyol linki vermeyi tercih etmiyormuş, hatta 'sıkıldım, artık tiktoktayım' diyormuş. Konuya enine boyuna hakim olan birileri açıklasa, biz de şu meselenin hedef kitlesi konumunda olduğumuzdan arka planını öğrenebilsek. 

  son 2 ayda harcamalarımı kendi eskime göre yüzde 90 civarında kıstığım için, trendyoldan son 2 ayda sipariş sayım sadece bir. (3-4 tane yemek siparişi ve 1 market hariç) Bunu bir kenara bırakırsam, favoriler kısmının işlev görmede yetersiz kaldığını düşünüyorum. Fiyatlar sürekli arttığı için fiyatı düşenler listesine her ay daha az ürün girmeye başladı çünkü fiyat düşmesini hesaplarken ilk eklediğin fiyatı kerteriz alıyor. favoriler listesi de zaman içinde şiştiği için favorilerin içinde indirime girmiş olanları bulmak zor oluyor. ayrıca favoriler listem de bir hayat bulamamış arzular mezarlığına dönmüş. ara ara denk geldikçe alakasız şeyleri siliyorum. koleksiyon alanında liste yapma imkanı var da, meeh kim fav yaparken listeye atar ki?

  1 nisan 19:19