yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • oylar (1)
  • medya (6)

  1. urban decay'in sadece kendi web sitesi üzerinden satışa çıkarttığı bir koleksiyon.

  koleksiyonun içeriği bayağı dolu. Tüm koleksiyon ürünleri 4 farklı Game of Thrones hanedanlığını temsil etmekte. Bunlar; Targaryen, Stark, Lannister ve Akgezenler şeklinde.

  24/7 glide-on göz kalemlerinin dördünün de rengi muhteşem ötesi. özellikle the night king rengine aşık oldum.

  vice lipstick rujları kremsi yapıda ve metalik rujlar. buradan ise favorim cersei lannister ve daenerys targaryen renkleri.

  tıpkı the balm'ın lou manizer üçlü aydınlatıcı setinden esinlenilerek bir palet yapılmış. adı mother of dragons. muazzam bir palet. ejderha derisi şeklinde bir ambalaja sahip. içerisinde de üç renkte aydınlatıcı bulunmakta. bu aydınlatıcıların isimleri daenerys targaryen'in ejderhalarıyla aynı şekilde ve üzerlerine ejderha yumurtası işlenmiş.

  iki tane de fırça eklenmiş koleksiyona. bunlardan biri arya stark'ın meşhur needle'ı, diğeri de jon snow'un valerian çeliği kılıcı. jon'unki karıştırma fırçası, arya'nınki oturtma fırçası olarak kullanılmaya müsait.

  tabi ki en görkemli olanını sona bıraktım. 20 renkten oluşan bir far paleti. paleti açtığınızda karşınıza daenerys targaryen'in bir sözü geliyor. sonra o sözün yazılı olduğu kapağı yukarı kaldırdığınızda kocaman bir demir taht beliriyor. ve bu tahtın altında da tyrion lannister'ın bir sözü yer alıyor. hemen altta da sırasıyla akgezenler, starklar, lannisterlar ve targaryenleri temsil eden renklerden oluşmuş bir far paleti var. pigmentasyonları çok güzel, renkler harika. ancak ülkemizdeki satış fiyatı 570 lira. koleksiyon ürünü olması sebebiyle aklım almaya gidiyor ama kıyamıyorum 570 lira vermeye. her şeyden önce game of thrones hayranlarını kendine aşık edecek muhteşem bir set olduğunu söyleyebilirim.

  bu arada, tanıtım videosunda bir de lip and cheek stain var, dracarys adında. fakat satışta göremedim kendisini.

  (link: https://www.youtube.com/watch?v=aWcGQkYeywc tanıtım videosu)

  ilgili medya:
  6
  8 mayıs 2019 14:49

  2. Ambalaja para ödemek isteyenlerin adresi...

  sırf içinden taht çıkıyo diye bir palete 570 tl vermek mi? Yok artık daha neler yav. Ayrıca seri içerisinde bulunması zor olan hiçbir ürün de göremedim. Rujlar sıradan her markada olan renkler, aynı şekilde renkli bir sürü göz kalemleri var uygun fiyata, aydınlatıcı paleti çok basit. Fırçalar çok tatlı ancak tek bir far fırçasının ederi isterse unicorn tüyü olsun yine de 195 tl olmamalı.

  8 mayıs 2019 21:30

  3. adı game of thrones koleksiyonu olunca bizi game of thrones evrenine götüreceğini zanneden urban decay tarafından çıkarılmış, gerçek amacının bloggerlara pr ürünü olmasıyla anlaşılan koleksiyon. bizde bekliyorduk zaten bu janjanlı ambalaj ve isimlerle bu ürünler kimler için hazırlanmış olabilir diye, ama düşünmemize hiç gerek kalmadı. göz kalemleri dışında bu koleksiyonda hiçbir ürün dikkatini çekmemişti. ambalajlarla görsel bir şölen yaratmaya çalışsalar da, bu fiyatlara göre fazla şişirilmiş bana göre. özellikle rujları ve far paleti fazlasıyla sıradan geldi bana.

  8 mayıs 2019 22:16


  4. Makyaj vlogerlarına pr amaçlı gönderilince dizi evreni hakkında videolar çeken, teoriler üreten, bölümleri yorumlayan youtuber hanımlarımıza haksızlık edildiğini düşündüğüm ancak muazzam bir set oluşunu inkar edemeyeceğim cep yakan koleksiyon. Fangirl olduğum için sahip olmak isterdim. Ancak şimdilik sadece hayallerimde o setle makyaj yapıyor olacağım.

  8 mayıs 2019 23:43

  5. makyaj vloggerlarının bu koleksiyonla çektikleri videoları izleyip izleyip kıskançlıktan çatlıyorum resmen. yaptıkları kötü makyajlar mı dersiniz veya diziyi izliyormuş gibi davranmaları mı ne ararsanız var. keşke ud pr için bütün koleksiyonu vloggerlara göndermek yerine fiyatı daha makul tutsaydı da gerçekten ona sahip olmak isteyenler alabilseydi. bir ara gözümü karartıp tümünü taksitle alırım nolcak dedim de sonra bütün koleksiyonun 2700 tl(gizlinot: cik) ettiğini fark edince sayfayı bir daha açmamak üzere kapattım.

  9 mayıs 2019 03:55

  6. Urban decay in game of thrones fanları için çıkardığı far paleti, ruj, eyeliner, highlighter, far fırçası ve cheek and lip stainden oluşan yeni koleksiyonu. Fiyatı uçuk ötesi. Tamam urban decay zaten high-end bir marka, ki benim sevdiğim de bir markadır ama göz kapağına renk versin diye sürdüğün bir toz nasıl 570 lira edebilir akil almıyor. Içinde bulunmaz bir renk yok. Aynilari diger urunler için de geçerli. Bir fırçanın o fiyatı haketmesi için ben uyurken göz makyajımı onun yapması gerekir. Zaten bütün youtuberlara göndermişler yapılan makyajlar da vasat. Kısacası beni hayal kırıklığına uğrattı.

  9 mayıs 2019 08:56

  7. Koleksiyonun gönderildiği youtuberlar arasında en çok Aşkım İrem Aktulga’nın yaptığını beğendim. Duygu Özaslan’ınki de güzel ancak benim kullanabileceğim gibi değil. Sebile Ölmez bekleneni veremedi, Cansu Akın’a ise yorum yok :)

  9 mayıs 2019 13:19


  8. Genel olarak beklentilerimi karşılayamamış koleksiyondur kendisi, tıpkı son sezon gibi.

  Koleksiyonda beğendiğim parçalar var, mesela göz kalemleri ve rujlar gerçekten güzel gözüküyor. Yalnız white walkerlar ne zamandır ruj sürüyor bordo renkli, ben pek anlayamadım. Herneyse. Gel gelelim o aydınlatıcı paleti nedir öyle. Hiç uğraşılmamış olduğunu düşünüyorum. Urban decay kendi aydınlatıcılarının üzerine ejderha yumurtası kabartmasını basmış geçmiş gibi. pembe ejderha yumurtası mı olur yahu? orjinal yumurtalar kırmızı, yeşil ve beyaz rekte. Keşke bİraz esinlenseydiniz. Daha çok ice cream paleti gibi gözüküyor. Far paleti hoşuma gitti, fena değil ancak yine de karakterlerden biraz daha esinlenilebilirdi diye düşünüyorum. Far paletinin ayrı bir kabı olmasını da beklerdim ayrıca. madem büyük bir karton kutuya kondu, keşke kapanabilseydi tamamen kutudan çıktıktan sonra. Kartondan iron throne da çok tatmin etmedi ne yalan söyleyeyim.

  Neyse bir GoT fanı olarak bir adet göz kalemi aldım, diğer parçaları almayı şimdilik çok içime sindiremiyorum. haftaya başka bir ülkeye geçeceğim ve oradaki sephoralarda hala var gözüküyor ürünler. belki biraz mıncıklar ona göre karar veririm. Fiyatları tabii ki yüksek, zaten bir koleksiyonun uygun fiyatlı olması beklenemezdi. elzem bir şey olmadığı ve çok spesifik bir koleksiyon olduğu için normal buluyorum ben bu durumu. koleksiyoncuların fiyata takılacağını düşünmüyorum. Far paleti 65€ gibi bir şeydi sanırım, kalemler de 21€ mesela. Türkiye'de bir tık daha pahalı tabii vergiler yüzünden...

  9 mayıs 2019 14:25

  9. bunun üstüne bir miktar para koysan paleti falan geç bizzat ejderha alırsın, o nece fiyattır üstat :( ayrıca ben koleksiyona çok da bayılmadım açıkçası, fikir güzel ama muadili bulunabilecek ürünlerin yanına sırf jon snow vesikalığı yapıştırdınız diye beşyüzmilyordolar istemek de ne bileyim (gizlinot: yine ben sustum fakirliğim konuştu sanırım)

  9 mayıs 2019 14:59

  10. evlerinde binlerce pr ürünü bulunan ilham vericilere göndermişler, onlar da sanki her gün o malzemelerle makyaj yapacak gibi ayıla bayıla anlatıyorlar.

  9 mayıs 2019 15:52