yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (164)
  • medya (42)

  164. fiyatı görünce çenemi elimle kapamak zorunda kaldığım game of thrones iş birliğine sahip marka. aslında dizinin son sezonu gibi far paletindeki renklerin adlarını ve bazı renkleri beğenmedim (winterfell'in altın rengi olması mesela wtf?!). ancak yıllardır bu serinin fanı olmamdan dolayı ve nir adet urban decay far paletim olmasını istediğimden dolayı almak istiyorum. blogger'lara da verilmesine artık şaşıran kaldı mı, onu da kabullendim hadi. ancak fiyatını hak eder mi, indirim kampanya vb. bir olay olur mu bilemiyorum. velhasıl üşüyoruz ned reyiz. :'(

  8 mayıs 21:20

  163. Game of thrones koleksiyonundan en azından bir parça almaya çok hevesliydim. Ancak o kadar yüksek fiyatlı olup bir de youtuberlara bedava gönderilince vazgeçtim, dalga mı geçiyorsunuz derler adama. yurt dışına çıkan bir arkadaşım olursa ondan isteyeceğim. Ben anlamam yani pr bütçesi belliymiş vb., görünene bakıyorum. Tamam vergisi algısı da var ama bari dolar kuruyla biraz uzaktan yakından alakası olsun koydukları fiyatın, yok. Edit: imla

  8 mayıs 19:34 8 mayıs 19:35

  162. açıkçası benim çok çok sevdiğim bir marka, belki de en sevdiğim marka. Bugüne kadar far paletlerini, kalemlerini, maskarasını, rujlarını, allığını, bronzerını, aydınlatıcısını, faz bazını, bazını, sabitleyici spreyini kullandım hani olsun olsun far paletindeki 1-2 rengi beğenmemişimdir şimdiye kadar. sadece kendim almadım arkadaşlarımı da götürdüm aldırdım zamanında. öyle severim yani.

  fakat geçenlerde hollandada  yaşayan bir arkadaşımın türkiyeye geleceğini öğrenince internetten sipariş verip bana getirmesini rica ettim, sitesinde %20 de indirim vardı o sırada, yalnızca born to run far paletini aldım. Hollanda sitesinden yani euro, dolar da değil...

  Bir kere ürün teslim edilene kadar parayı tahsil etmediler, hesabımdan çekilen para tl olarak gözüküyor ve tam olarak 262,36 tl. Türkiye'de 480 tl olan palet... O kadar güzel paketlenmişti ki arkadaşıma çok yer kaplar paleti çıkarıp getir dedim kıyıp çıkarmamış aynen öyle getirdi, yanında mini sabitleyici sprey ve far bazı hediyesiyle birlikte, ki bu hediyeler buradaki gibi dönemsel kampanya değil, belli bir sınırın üzerinde alışveriş yapan herkese gönderiliyor (buradaki sitesinde de hediye var tamam ama kağıda konmuş fondötenle sabitleyici sprey aynı şey değil)

  Ne bileyim ya, 2 katını ödeyip aldığımız hizmete bak... Ben nasıl gidip tr sitesinden alışveriş yapayım şimdi?

  8 mayıs 01:03

  161. Naked 3 paletini temmuz 2015 te 189 ₺ ye,

  smokey paletini ise 225₺ ye aldım.

  şimdi paletleri 570 ₺ 'ye palet satıyor.

  Paletler içindeki far adedi aynı, far gramajı aynı, tozutma aynı... hiç bir zaman instagram majyajlari gibi farlarını karıştırarak makyaj yapmadım, yapamadım. Paletlerini, Almazsam öleceğim hastalığından ötürü edinip durdum sadece. Smokey'den sonra naked ultimate basic olana merak sarmıştım. Bir gün takım eksik kalmasın (!) Diye almak için gittiğimde tebeşirden hallice yapısını görüp ilk defa vazgeçtim. Vazgeçiş o vazgeçiş. Çıkarttığı paletlerin hiç biri ilgimi çekmiyor artık. Paletleri içerisindeki renkleri belki de yaşım ilerlediğinden, gözlerim bozulduğundan birbirine benzetiyorum artık. Sadece 45°lik açı ile bakınca renkleri arasında fark olduğunu görüyorum gibime geliyor. Bu sebeple son çıkarttığı palet de diğer çıkarttıkları heat, cherry ve reloaded gibi ilgimi çekmedi.

  7 mayıs 23:57 8 mayıs 00:11

  160. Game of thrones koleksiyonu youtuber işbirlikleri içinde en kötüsü sebi bebininkiydi. Bariz bir yapmış olmak için yapmışlık tadı veriyor. Bir de "ben videomu çektim artık bunları bir daha nerede kullanacağım, zaten sizin için inceledim. madem öyle size vereyim haydi instagrama ehueheu" şeklinde bir açıklama da pek hoş olmadı zira bende koleksiyonu beğenmedi algısı yarattı. Beğense kullanırdı diye düşünüyorum ya da sizi de unutmadım, koleksiyondan size de ürün ayırdım vs diyebilirdi.

  Palete baktım tr satış fiyatı 570 tl. En çok paleti beğensem de almak mümkün değil gibi bir şey.

  7 mayıs 21:31

  159. hepimizi salak yerine koymaya çalışan firma. game of thrones ile işbirilği yapmış ve küçük bir makaj koleksiyonu çıkarmış. yetmemiş aynı anda birçok influencera (cansu akın, sebi bebi, aşkım irem aktulga, şeyda erdoğan benim rastladıklarım) reklam yaptırmış ama hepsi tembihli gibi "koleksiyon şimdi geldi, çok heyecanlandım ve hemen video çekip denemek istedim" diyor. üstelik hepsi o kadar heyecanlanmışlar ki; videoları sponsorlu olmamasına rağmen koleksiyonu en ince ayrıntısına kadar anlatıp övmüşler; hatta 'sınırlı sayıdaki' ürünleri bizlerin de satın alabilmesi için link bırakmışlar. tebrikler urban decay gerçektan harikaymış reklam kampanyanız.

  7 mayıs 20:52

  158. Got edition rujların karakter ve renk seçimini seriden Alakasız ve haliyle başarısız buldum. White walkerı mesela bir ruj adı olarak kullanmazdım. Sansa'nın tully genleri için rengi kızıl kahve seçerdim. Cercei yine aynı şekilde lannisterlara yakışır bir kırmızı olurdu. Bir Danny'yi Ateş kırmızısı yapmayı akıl edebilmişler.

  9 nisan 00:19

  157. Game of thrones temalı ürünleri görücüye çıkan marka. Koleksiyonda bir adet 20 renkten oluşan ve taht maketi içeren bir far paleti, bir adet mother of dragons highlighter paleti, isimleri ve paketleri game of thrones karakterleriyle eşleşen 4 adet vice ruj, 4 adet eyeliner, 2 adet kılıç şeklinde far fırçası ve bir adet lip & cheek tint var. 

  Benim en büyük hayal kırıklığım highlighter paleti oldu sanırım. Her ne kadar ambalaj game of thrones dese de içindeki renkler urban decay’in diğer highlighter paletlerinde kullanılan renkler. Ben biraz daha game of thronesla özdeşleşecek, duochrome renkler bekliyordum açıkçası. Çünkü renkler neredeyse afterglow highlighter paletiyle aynı. Fiyatı ise 36 euro.

  En beğendiğim ise longclaw ve needle şeklinde olan far fırçaları oldu. Yine de 56 euroluk fiyat iki adet fırça için çok geldi gözüme. 

  Eyelinerlarından winterfell snow rengi ise tam göz pınarına sürmelik bir renk olmuş. Eyelinerlar koleksiyona en çok uyan ürünler bence. Her birinin fiyatı 21,5 euro.

  Vice rujlardan ise en çok dikkatimi çeken sansa ve daenerys. Sansa sıcak alt tonlu bir nude iken daenerys dikkat çeken ateş kırmızısı. fiyatı 20 euro. 

  Far paleti ise  benim ne çok iyi ne de çok kötü bulduğum bir palet. Bana biraz kaba geldi. Seyahate çıkarken ya da işe giderken çantama atıp çıkabileceğim bir palet değil açıkçası. Sanırım on the run paletleri gibi 8li çantaya atıp çıkabilmelik paletler olsa daha çok hoşuma gidebilirdi diye düşünüyorum. Taht maketi de açtığınız zaman aynanın yarısını kaplıyor. Yine de dizinin sıkı müdavimi iseniz hoşunuza gidecektir. Resimden anladığım kadarıyla 20 rengin sadece üçü mat. Bu matlar da kahverenginin tonları. Mat renklerde biraz daha çeşitliliği arttırabilirlerdi diye düşünüyorum. Fiyatı 65 euro olsa da koleksiyonerler hızlı bir şekilde tüketecektir bu paleti. 

  Sonuç olarak beklediğimden daha iyi bir koleksiyon olmuş. Urban decay’in önceki koleksiyonlarına baktığımda ortaya çıkabilecek ürünlerin daha kötü olabilme olasılığı vardı. Hepsi alınır mı diye düşündüğümde cevabım hayır oluyor ama çoğunluğunu almayı düşünüyorsanız tüm setin fiyatı 250 euro. Ayrı ayrı baktığınızdan çok daha uyguna geliyor. (Fiyatları euro üzerinden yazdım çünkü Henüz türkiye sitesinde koleksiyonla alakalı hiçbir bilgi yok)

  ilgili medya:
  19
  5 nisan 15:27

  156. Uzun süredir takip ettiğim on the run shortcut far paletini kadınlar günü indirimiyle (gizlinot: %20) alabildiğim marka. İndirimde olmalarına rağmen 5 renki ruj ve 5 renkli parlatıcılarından deneme boy yolladılar. ilaç görünümlü mini mini paketlere koymuşlar ki çok zarif. Alışveriş yaptığınızda 5 gün sonrası için ürünlerin gönderileceği yazıyor ancak benim elime ertesi gün ulaştı. Ürünümü güzelce patlayan poşetlere koyup sarıp sarmlamışlar. İlk defa urban decayden alışveriş yapan biri olarak bu kadar pigmentli farlara ilk defa sahip oldum. Gün boyu ilk nasıl sürdüysem öyle kaldılar. Yalnız ambalaj felaket. Aynasının üstüne bir koruyucu yapıştırmışlar allahtan yoksa tüm farlar anında aynada. farların üstünde ne bir çıkıntı var ne de bir koruyucu. ayrıca indirimsiz fiyatı 250 tl olan bir fara göre aşırı cimriler en azından bir fırça konulur değil mi? Kapağının da açılınca direk geri kapanması ayrı bir eksisi. araya kalem, fırça vb. konmadığında şak geri kapanıyor. Bu kadar güzel ürünlerin bu kadar felaket bir ambalajda olması ilginç doğrusu. Kısacası, ürün kalitesi, kargo, alışveriş kolaylığı benden 5 alsa da ürün tasarımı 1i zor alır.

  9 mart 18:56

  155. Sanırım game of thrones koleksiyonu çıkaracak olan marka. İnstagram sayfalarına bakarsanız görürsünüz. Daha iyi bir hamle yapamazlardı, herkesin dört gözle dizinin yeni sezonunu beklediği ve bittiği için üzüldüğünden dolayı. Makyaj malzemesi almıyorum artık çok fazla ama bu asla hayır diyemeyeceğim bir koleksiyon, umarım bize de gelir. 

  1 mart 20:57