sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (29)
  • oylar (1)
  • medya (1)

  1. bu fondötenin likit halinin 15 numarası ve stick halinin 10 numarasına sahibim.

  sanırım 3 yıl oluyor alalı. (biliyorum kullanma tarihleriyle ilgili bilgileri. ancak ne kokusunda ne yapısında hiç bir değişiklik yok ikisinin de.)

  dermablend 15 benim rengime yarım ton koyu ve sarı kalıyor. stick olan 10 no ise renk uyumu olarak tam istediğim sonucu veriyor.

  gerçekten kapatıcı, kolay uygulanabilir ve kalıcı bir ürün.

  ama ben 1-2 kez haricinde tüm yüzüme tamamen uygulamadım. cildin tamamen kapatılmış, porselen görünümlü makyajlar yapmaktan hoşlanmıyorum. bu ürünü; daha çok leke, sivilce izleri gibi noktasal uygulamalarda kullanıyorum.

  zamanında gittigidiyordan almıştım. türkiye eczanelerinde stick halini de hiç görmedim. şimdilerde satılıyor mu hiç bir fikrim yok.

  elimdeki ürünler bir gün biterse, likit değil ama stick halini -bulabilirsem- tekrar alırım.

  güzel ürün.

  5 haziran 2014 08:22

  2. İnternetten likit versiyonunu alıp memnun kaldığım ürün. Yedi sekiz sene önce vichy'nin makyaj ürünleri eczanelerde satılırken testerini denemiş ve çok beğenmiştim. Kullandığım renk bana çok az pembe kaçsa da bir süre sonra cilt rengimle bütünleşiyor. Kapatıcılıgı çok iyi ama günlük kullanım için ağır buluyorum ben. Özel günlerde tercih ediyorum.

  20 ağustos 2014 14:54

  3. Aklımda olan fondöten.

  Kapatıcılığı öyle mükemmelmiş ki dövme bile kapatılıyormuş.

  Gelin makyajları için çok övüyorlar.

  İndirim yakaladığım an alacağım.

  20 ağustos 2014 15:51

  4. denemiştim bu ürünü hiçte öyle kalıcılığı falan iyi değil, arkadaşımın hiçbir sorunu olmayan cildindeki minik kırmızı noktacıkları bile kapatamamıştı, dövme kapatma olayı falan hikaye-reklam oyunu yani. ne yapısı güzeldi ne tendeki duruşu. şişirilmiş, abartılı bir ürün.

  20 ağustos 2014 16:19

  5. Bu ürün piyasadaki yegane dermokozmetik fondöten diyebilirim. Biliyorsunuz bu BB ve CC krem modası çıktı. Ama onlar genelde hafif ton farkı vermekten öteye geçmiyorlar. Ancak bu Vichy Dermablend zaten eski Vichy makyaj serisinin bir parçası. Dermablend serisinin avrupada daha yaygın çeşitleri olduğunu biliyorum. Bu fondöten tutarsa inşallah geri kalan çeşitler de getirilir diye umuyorum. Kesinlikle beğendim ve kesinlikle öneriyorum.

  20 ağustos 2014 17:23

  6. likit olanın 15 numarasına sahibim. rengi bana oldukça koyu geliyor ama nasıl bir gaza geldiysem kozmela'dan indirim zamanı almıştım. yazın yanınca sürerim diye düşündüm ama bir defa ne kadar az sürerseniz sürün tüm yüze dağıtması zor. yağlı ciltte yarım günden sonra yaldır yaldır parlama yapıyor. herşey bir yana iğrenç bir kokusu var, çok yapay, yanık lastik gibi bir tuhaf.

  kapatıcı gibi kullanıp bitirmeyi düşünüyorum hayırlısıyla.

  5 eylül 2014 09:13

  7. ikiz ürünü olan la roche posay - toleriane teint sıvı fondöten de tam üstümdeki entryde bahsedilen yapay ve lastiğimsi kokuya büründü bir ay içinde. dağılımı da zorlaştı. memnun değilim hiç.

  6 eylül 2014 20:43

  8. Cildinizdeki kusurları ve leke izlerini kapatmak için özel olarak yaratılmış bu fondöten. Kendi cilt renginizi bulmak biraz zor çünkü ülkemize getirilen renk seçenekleri az. Fakat cildinize uyan bir renk bulursanız eğer, kullanmaktan çekinmeyin; çünkü gerçekten de bence kapatıcılığı başarılı bir ürün. Özellikle likit olanı günlük kullanım için, katı olanı (ki ülkemizde yok) dövme-iz kapatmak ve ağır gece/sahne makyajı için kullanılıyor. Üzerine transparan pudra geçerek kullandığınızda kalıcılığı uzun süre artmış oluyor. Koku hassasiyeti olanlar için önermiyorum çünkü enteresan bir kokusu var. Ben eczaneden almıştım ancak internette de mevcut. Katı olanını internetten aldım ve her sahne performansımda, vücudumdaki tüm dövmeleri mükemmel bir şekilde kapatıyorum. Akmıyor. Likit olanı daha günlük kullanım için olabilir ancak kapatıcılığı az.

  6 eylül 2014 20:51

  9. Kapatıcılığı haricinde hiç bir artısı olmayan bir ürün. Ne renk seçeneği var, ne kalıcı ne de yağlanmayı önlüyor ancak çok güzel kapatıyor o yüzden bende kapatıcı gibi yüzümün sorunlu bölgelerine kullanıyorum ama o da bir süre sonra akıp beni yarı yolda bırakıyor. Bir daha almam.

  19 eylül 2014 14:56

  10. geçen haftalarda gözümü karartıp aldığım fondöten. uzun zamandır eczaneye her girdiğimde bakışıyorduk.

  cildim karma. t bölgesindeki parlama en büyük şikayet konum. tenim beyaz. piyasadaki ten ürünlerinin en açık rengini alırım genelde.

  bu ürünü gerçekten baya sevdim. kalıcılığı güzel. mimik çizgilerime dolabiliyor bazı ürünler, bunda olmadı diyebilirim. parlama konusunda ise cildimin durumu ne ise o ayarda, yani extra bir sorun çıkarmadı. cakey bir görünüm vermiyor, nemi güzel.

  kapatıcılığına gelirsek, dövmeleri bile kapatma olayı yanlış bence. kapatıcılığı orta üstü bence, güzel berrak bir görünüm elde ediyorum ancak kalıp gibi porselen bir kapatıcılık yok bence. belki daha yoğun sürersek, olabilir.

  15 opal rengini kullanıyorum, beyaz tenlilier korkmasın, bize uyuyor bu renk. denenesi bir ürün bence. bitince bir kez daha alacağım bir ürün kesinlikle.

  10 ekim 2014 01:55