yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (40)
  • oylar (43)
  • medya (2)

  1. (bkz: yves rocher pure calmille micellar cleansing oil)

  ukte: (yazar: karmacilt) üstadım

  4 ekim 2017 20:35

  2. Diğer temizleyicilerle rimelimi çıkardığımda hep bir çizgi kalırdı, tertemiz olduğunu hissetmezdim gözümün. Ama bu temizleme yağını çok beğendim. Hiç kalıntı bırakmadan temizliyor ve ayrıca yüz temizleyici olarak da kullanılıyor. Ben sadece makyaj temizleyici olarak almıştım ama makyajımı temizlerken tüm yüzümü de yıkamış oluyorum. Verdiği his çok güzel. Ve ankara kışında yüzüm tabii ki kuru olmasına rağmen bunları yazıyorum. 

  11 ekim 2018 23:48

  5

  3. Yves rocher’den marka olarak çok hoşlandığım söylenemez ancak indirimlerde mutlaka dolaşırım. Bugün metrocity şubesini gezerken bu yağ gözüme takıldı. Fiyatı da indirimle birlikte 34,90₺ idi ve baya uygun geldi. Eve gelince denedim ve asla arınamadığım rimelden iki pompa yağ ile tamamen arındım.

  Biraz parfümlü maalesef ama rahatsız edici derecede kokmuyor en azından. Benim tek beklentim rimeli çıkarmasıydı ve fazlasıyla karşıladı beklentimi. Tavsiye ederim.

  29 aralık 2018 22:17


  4. hakkında okuduğum olumlu yorumlar neticesinde geçtiğimiz haftalarda web sitesi üzerinden aldığım temizleme yağı. cildim kuru olduğu için makyajımı çıkarırken cildimi kurutmam düşüncesi ile satın almıştım. yaklaşık 2 haftadır ara ara kullanıyorum. normalde önce micellar water ile makyajı temizleyip üstüne temizleme jeli yıkama yapıyorum her gün. aynı rutini bu temizleme yağı ile sağlayamadım. çünkü ürünün yapısı yoğun ve pamukta dağılmıyor. 2 pompa ürün sıkıyorum ciltte kayarak bir temizleme sağlayamıyor. hele ki fondotenli pudralı tam makyaj yapıldığı günler çillte kullanım sonra temizlenmiş hissi yaratmıyor. bir de pompa ile ürünü sıkarken pamuğu tam çıkış yerini kapatacak şekilde denk getirmezseniz ürün ileriye fışkırıyor. eğer ürünün temizleme jelinden sonra kullanırsanız da temizleme jelinin verdiği o ferahlık hissi gidiyor ve yine yağlı kirli bir yapış yapıslık hissi geliyor. ayrıca nemlendirme gibi bir etkisi yok. cilt yağı zor emiyor, emince de kuruluk hissi daha güçlü geliyor. velhasıl ürünü sadece göz makyajı temizleme amaçlı kullanıyorum. onda da çok başarılı olduğunu söyleyemeyeceğim ama göz makyajı temizleme konusunda nispeten iş görür. hoş bir papatya kokusu var. satış fiyatına göre değmeyecek bir ürün. ben indirimden aldığım için 30 tl gibi fiyata geldi ama açıkçası o bile fazla.

  Edit: Uyaran süslüler sayesinde öğrendim ki, ürün pamuk ile uygulanmıyormuş. 2 pompa avucuma sıkıp ıslak yüzüme masaj yaparak uyguluyorum. Oh be evet gayet güzel temizliyor makyajı.

  8 nisan 2019 14:20 17 nisan 2019 11:40

  5

  5. instagramda birkaç sene önce görüğüm kısa rutin videolarında kadınlar yüzündeki makyajı yağ olduğunu tahmin ettiğim şeylerle temizliyorlardı. meraklandım ama hiç bir Türk bloggerda vs. karşıma çıkmadı. buradaki yves rocher başlığında bir süslüden okuyarak aldım ve şişenin yarısını geçmiş durumda kullandım.

  ürün diğer süslülerin dediği gibi; önce kuru ellerinize ihtiyacınıza göre 2-3 veya daha fazla sıkarak alıp elde küçük bir ısıtıp tüm yüze yedirip makyajı citten ayırıyoruz. sonrasında gözlerimizi açmadan (zira çok çirkin oluyorum ben:/) suyla yıkıyoruz. yağın suyla çıkmayacağını düşünebilirsiniz ancak öyle değil. su değdiği an süte dönüşüyor ve akıp gidiyor kendisi.

  iş sebebiyle her gün makyaj yapan biriyim, birde iş çıkışı kursa gidiyorum dolayısıyla makyaj yüzümde uzun süre (14-15 saat) kalıyor. gerçek anlamda cildimi iyi temizlemezsem ilerde sorun yaşayacağım kesin. özellikle güneş kremi gibi su bazlı ürünler diğer temizliyicilerle değil bu tip yağlarla ciltten tam arınıyormuş.

  bu ürünle hem pamuk tüketimim azaldı, hem pamukla maskara silerken dökülen kirpiklerim dökümüyor, hemde yüzümü bununla yıkayıp yüz yıkama jeliyle tekrar yıkadığımda cildim tertemiz oluyor. ne sivilce ne başka bir sorun yaşamadım. resmen bir taşla üç kuş falan

  8 ağustos 2019 09:59

  6. İlk defa temizleme yağı kullandım. Uygun fiyatlı olduğu için almıştım. İçeriği güzel, temizlerkende zorlanmadım. Ama öyle cildim rahatladı ferahladı diyemem. En büyük sorun kullandığımda dünyanın bir kaç dakikalığına flulaşması. Bu diğer cilt temizleme yağlarında oluyor mu bilmiyorum başka bir marka deneyince anlarım artık. Ama bu his hoşuma gitmedi o yüzden bir daha almayı düşünmüyorum.

  25 ağustos 2019 01:09

  4

  7. şu an için ülkemizde alınabilecek en uygun temizleme yağı. alternatif henüz bulamadım. cildimdeki güneş kremini, gözlerimdeki eyelinerı oldukça iyi temizlediğini düşündüğüm bir ürün.

  yalnız az önce yves rocherin kendi sitesinde denk geldiğim bir yorumdan bahsetmek istiyorum. bu ürüne bir hanımefendi yorum yapmış, kendisi ürünü güneşlenirken(?) yüzüne ve saçlarına sürüyormuş!! ve bu ürün fransada makyaj temizleme ürünü olarak değil, papatya yağı diye satılıyormuşmuş. okuman da mı yok hanım kardeşim, ürünün üzerinde huile micellaire demaquillante yazıyor. demaquillante ne demek, makyaj temizleyici demek. gece gece bilgisi yok fikri var birisine denk gelince sinirlendim. siz sakın bunlara uyup yüzünüze sürüp güneşlenmeyin süslüler. eyyorlamam bu kadar.

  edit: oldum olası bu "Avrupada böyle değil şöyle yapıyorlar" kalıbından da tiksinmişimdir, biraz da ondan sinirlendim sanırım. he tamam bi sen avrupaya gittin, hııı.

  20 eylül 2019 00:27 20 eylül 2019 00:29


  8. doğum günü ayımda indirimle beraber 3-4 tane stokladığım ürün. benim için inanılmaz pratik. makyaj yaptıysam o gün eve geldiğimde birkaç pompa elime sıkıp tüm yüzümü iyice ovuşturuyorum sonra ılık suda yıkıyorum. ardından hafif temizleyici cilt ürünümle üzerinden geçiyorum. hiç makyaj kalıntısı bırakmıyor.

  20 eylül 2019 20:21

  5

  9. 2 yıldır kullanıyorum. Çok güzel ve cildi yıpratmadan yormadan temizliyor. Tek pompa sıkıp elime tüm yüzümü gözümü güzele ovalıyorum. Hiç kalıntı bırakmadan tertemiz yapıyor. Daha sonrasında üzerine cilt temizleme jelimle geçiyorum tabiki. Sadece yağı kullanıp üstünden temizleyiciyle geçmeyenler varmış ama bana saçma geldi çünkü yağlı bir his bırakıyor. 150 ml’lik şişede, ben neredeyse her gün kullanıyorum ve yaklaşık 5-6 ay yeterli oluyor. Yani baya bereketli bir ürün. En son 1 ay önce 42.90’a almıştım güncel fiyatı budur süslüler

  25 eylül 2019 21:14

  5

  10. Asla pamuğa ihtiyaç duymadan, hem pamuktan tasarruf etmemi sağlayan, hem de en baba rimeli bile şak diye söken atan lütuf. Makyajım ağır ya da hafif hiç ayırt etmeksiniz sıkıyorum elime bir pompa ovalaya ovalaya söküp atıyorum yüzümden makyajı. Hem kan dolaşımı hızlanıyor ovalarken hem de makyaj eriyor. Sonra yüzümü yıkayınca makyajdan bu kadar kolay kurtulmanın mutluluğunu bir sorun bana.. Ama tabii ki sonrasında bi yüz yıkama jeli vs ile yağın kalıntılarını temizlemek gerekiyor.

  4 ekim 2019 22:58