yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  0.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • oylar (0)
  • medya (2)

  1. bugün itibariyle deneme boyunu kullanma fırsatı bulduğum rimel.

  plastik ince uçlu fırçası ile kirpikleri güzel ayırıyor ve uzatıyor, ancak eğer seyrek kirpiklere sahipseniz çok volüm vermiyor ne yazık ki. kirpik kıvırıcısı ile kirpiklerimi kıvırdıktan sonra bu rimeli uyguladığımda kirpiklerim tekrar düzleştiler.

  netice itibariyle hali hazırda kıvrık ve gür kirpiklere sahip birileri belki daha çok sevebilir.

  26 şubat 2014 18:09

  2. 1. Ambalaj:

  Parlak altın renkli ve tipik maskara ambalajında karşımıza çıkıyor. Küçük ve kısa uygulayıcıları olan plastik bir fırçaya sahip. Fırçanın en önemli özelliği çok ince ve uzun oluşu, dolayısıyla alışılmış o tombik uygulayıcılardan değil. Ancak yine de bulaşma yapmadığını ve uygulamayı kolaylaştırdığını söyleyebilirim.

  2. Yapısı:

  Yapısı çoğu maskara ile aynı yoğunluğa ve jel sıvılığına sahip. Ancak, Benefit - They're Real Mascara kadar yoğun bir yapısı olmamakla çok daha likit bir ürün. Opak bir siyah rengine sahip ve dolayısıyla çok yoğun bir siyah görüntüsünü ilk katta yakalayamıyorsunuz (bence iyi bir özellik). 3 aydır kullanıyorum ancak kutusunda hala kurumadı. Ancak sürünce Benefit - They're Real Mascara kadar hızlı kurumuyor.

  3. Yararları:

  Kirpikleri uzun gösteriyor ve tek tek ayırıyor. Tek kat sürmeniz doğal ve opak kirpikler için yeterli. İnce fırçasıyla çok rahat uygulayabiliyorsunuz. Kalıcılığını da çok beğeniyorum, tek katla kirpiklerimi ağırlaştırmadan tüm gün gidebiliyor. Gün içinde topaklanma vs de yapmıyor.

  4. Eleştiriler:

  İddia ettiği gibi dolgunluk vermiyor ve kıvırmıyor. Ayrıca 2 veya daha fazla kat sürüldüğünde topaklanma yapabiliyor. Ayrıca ıslak bir yapısı olduğu için sürerken de dikkatli olunması gerekiyor.

  Ayrıca fiyatı da pahalı.

  5. Kullanımı:

  Kirpik kıvırıcı aletinizi bir 5 - 10 saniye kadar saç kurutma makinesinin altında tutun. sonra aşağıya doğru bakarken etinizi sıkıştırmamaya çalışarak kirpiklerinizi sıkıştırın yukarı doğru 3 kere açıp ve hafif de zigzag çiziyormuş gibi açıp kapatın. Diğer gözünüze de aynı sayıda uygulamaya çizen gösterin. Sonrasında, maskara fırçanızı öncelikle kirpiğinizin üst tarafından uygulayın. Burada da önce diplerden başlayarak sürün, sonrasında iç kirpik diplerinden zigzag şeklinde uygulayın.

  Fiyatı:

  8.5 gr olan ürünü Sephoralardan 100 TL civarına edinebilirsiniz.

  (link: http://makyajcigeldihanim.blogspot.com.tr/2015/01/yves-saint-laurent-ysl-babydoll-mascara.html inceleme yazısı ve uygulama videosu )

  16 ocak 2015 16:43 16 ocak 2015 16:43

  3. piyasada bulunan rimeller arasında en ihtiyaçlarıma uygun ve en başarılı bulduğum rimeldir.

  * silikon fırçasıyla kirpikleri tek tek ayırıyor.

  * çabuk kuruyor bu sayede sürüp kıvrılan kirpik bu şekilde sabitleniyor.

  * kokusu mü-kem-mel!

  eksisi ise çok uzun süreli giden bir rimel değil, çünkü çok çabuk kuruyan bir yapıya sahip. bu sebeple bu rimeli alıp açtıysanız hep bunu kullanmaya çalışın. yoksa siz diğerlerini kullanırken bu köşede kuruyup gidecektir...

  20 mart 2015 07:15


  4. Yves saint lauren'in bu hariç neredeyse bütün rimellerini kullandım ama hepsi nedense çok çabuk kuruyor bu sebeple babydoll'u merak etsem de para verip denemeyi düşünmüyorum. Maybelline one by one'dan daha iyi performans aldım resmen.

  19 haziran 2015 10:04 ed.3 temmuz 2015 11:39

  5. kısa ama yoğun kirpikliyseniz uygun ancak uzun veya kısa ve seyrek kirpikliyseniz önermeyeceğim rimel. dolgunluk vermiyor ancak gerçekten uzun gösteriyor, denildiği gibi çabuk kuruduğunu düşünmüyorum bana kalırsa verilen ücreti uygun kirpik yapısına sahipseniz sonuna kadar hak ettiğini söyleyebilirim.

  29 ağustos 2015 15:21

  6. Her sabah nassıl güzel şeysin sen diyerek sevdiğim lancome hypnoseumun üstüne gül koklamak istedim. Sonuç rezalet, hiçbir vaadini yerine getirmiyor. Tek kat uygulasan hiç belli olmaz, iki kat uygulasan tek kirpiğe dönersin. üzdü beni sizi de üzmesin.

  13 haziran 2016 23:50 ed.29 haziran 2016 15:32

  7. Bu güne kadar kullandığım en güzel maskara oldu. Kullanırken hiç çift kat sürme gereği duymadım. Çok maskara denedim ama onun gibisini bulamadım. Keşke bu kadar pahalı olmasa ve çok çabuk bitmeseydi.....

  16 ağustos 2016 11:04


  8. En sevdiğim silikon uçlu maskara, çok güzel uzatıp kıvırıyor ve sabitliyor ancak dolgunluk vermiyor düz ve gür kirpikleriniz varsa bunu rahatlıkla kullanıp çok memnun kalırsınız. Eksi yönü evet çok pahalı ve çabuk kuruyor, kuruduğunu hissettiğinizde içine iki üç damla içme suyu damlatın daha uzun süre kullanabilirsiniz.

  16 ağustos 2016 11:29

  9. High end ama gerçekten güzel maskara. Hem hacim hem uzunluk konusunda beni tatmin etti. Yeni olduğundan henüz kuruma hakkında yorum yapamıcam ama almayı düşünürseniz evet başarılı.

  16 ağustos 2016 12:00

  10. Ysl rimellerinin 3 farkli versiyonunu da kullandim, bu da dahil cok cok cabuk kurudular. Yapisi, dolgunlastirmasi guzel olsa ve basta hatayi kendimde arasam da bir daha almam.

  2 haziran 2017 01:32