yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (285)
  • medya (6)

  1. Tanım : vücudumuza 21 gün boyunca endüstriyel şeker içeren hiç bir ürünü sokmamak için bir tür detoks.

  Ben ilk olarak Youtube' da özge bezircide daha sonra instagramda instahealth adlı bir hesapta gördüm . Resmen düşük kalorili beslenirken ,doğru düzgün birsey yemezken orta haraketli yaşarken neden kilo veremiyorum diye kendime kızarken aldım bu kararı . Çayı zaten şekersiz içtiğim için benim için çok zor olmayacak benim amacım kaçamaklardan , atistirmaliklardan kurtulmak.

  Ukte (yazar: beautykiller)

  Bir görsel ekliyorum en basitinden sade Türk Kahvesi 2 kalori , orta Türk Kahvesi 46 kalori . Sade içsek 44 kalori kârdayız :)

  1 nisan 2016 19:01 1 nisan 2016 19:05

  2. 3 yıldır çayı şekersiz kullanıp sadece ayın belirli dönemlerinde çılgın gibi tatlı isteyen biri olarak söylüyorum ki şekeri hayatınızdan çıkarın. Çayın tadını alıyorum ayol !

  1 nisan 2016 19:22

  3. 21 gün değil, 180 gün yaptığım güzelliktir. Evet içinde şeker olan pek çok şey lezzetli ama sağlıklı olmanın lezzeti hiçbir şeyde yok. Hiç mi tüketmeyelim, yasak koymak da sağlıklı değil ama en azından nadiren tüketelim.

  1 nisan 2016 21:45


  4. Benim için imkansızdır ama zaten ben birşeyi kendime yasaklayarak sağlıklı olabileceğime inanmıyorum. Herşeyin ölçüsünü bilmek gerek. Ekstra şeker hiçbir zaman kullanmıyorum öyleki ara sıra çikolata yemesem belki vücuduma şeker girmez ama kendi kendimi yerim öyle seviyorum ya da dondurma aynı şekilde. 21 gün kendimi tutarım ama o 21 günün sonunda bir kutu dondurmayı gömerim :( benim karakterimde böyle pis işte.o yüzden hiçbir şeyi kendime yasaklanıyorum. Sadece azaltıyorum.

  1 nisan 2016 22:00

  5. iş arkadaşımın bu uygulama ile gözümün önünde ne kadar güzelleştiğini fark edince ben de niyetlenmiştim. maalesef tatlı yemeyi kesmek kadar basit bir uygulama olmadığını görünce başlamadan bırakmak durumunda kaldım. çünkü endüstriyel şeker maalesef her türlü gıdada mevcut. bu uygulamayı yapabilmek için örneğin ketçap, hardal ya da balsamik sirkeyi de kesmek gerekiyor.

  iş arkadaşımın 21 günün sonunda bir dilim pastayı bitiremeyip karın ağrısı içinde kıvrandığına tanıklık ettim.üzerinden 3 ay geçmiş olmasına karşın halen tatlı ile arası yok ve porsiyonları oldukça küçük. dolayısıyla etkisinin 21 gün ile sınırlı kalmadığını çok uzun vadeye yayıldığını ve katlandığınız her şeye değeceğini söyleyebilirim.

  2 nisan 2016 13:03

  6. Dördüncü günümdeyim, en zoru benim için çaya şeker atmamak hala ama onu da yanında bir hurma yiyerek bastırıyorum. Normalde çikolatayı öylece yiyemem ama kekler, püskevitler benim üçün vazgeçilmez, hele de sütlü tatlılar :(

  Ancak kendimi incir uyutması tatlısı ile ödüllendireceğim bugün, şekersiz sadece incir ve süt :)

  Şeker diyetimde rafine şeker ve şekerli herşeyden, beyaz ekmek ve undan, pirinçten son olarak patatesten kaçınıyorum, bunun dışında meyve lif yönünden zengin çilek, elma, armutu tercih ediyorum, bazen kandırık tatlı olarak tarçın serpip yoğurtla yiyorum, kuru meyve günde abartırsam en çok üç tane, bir de makarna için arbellanın tam buğday durumundan üretilmiş makarnası ve bulgur. Elbette meyve şekeri sorun diilmiş diyerek bi kilo incir yiyemiyoruz, diyetlerdeki gibi yemeğe dikkat ediyorum.

  Katı bir diyet olmadığı için rahat uyguluyorum şimdilik, bana heveslenip eşim de başladı. Gecenin bi yarısı kalkıp bir kare çikolatayı gömen bünyesi çok zorlanıyor, hurma mesela kesmiyor tatlı isteğini ama direniyor:)

  2 nisan 2016 13:26 2 nisan 2016 19:09

  7. 15 gün önce bitirdiğim diyet. 21 gün boyunca hiç endüstriyel şeker tüketmedim. Zaten çayı kahveyi şekersiz içerim o açıdan bir sıkıntı olmadı. Hatta bu 21 gün içinde bir de regl dönemi geçirdim yine de yılmadan dayandım.

  İlk haftadan itibaren göbeğim gözle görülür bir şekilde küçüldü. Ancak bıraktıktan sonra canım tatlı çekmesi ya da tatlıları bitiremedim gibi bir durum olmadı. Şu an tam gaz şeker tüketimindeyim yine.

  Edit: imla

  2 nisan 2016 15:23 2 nisan 2016 16:13


  8. bu beslenme şeklini epey araştırdım, karar verip verip yapamam diye vazgeçtim. 21 gün sadece ilk Aşama, 21 günü aştıktan sonra 3 ay hedefi var, daha doğrusu 3*21 gün. Daha sonra hedefler dayanma zorluğu daha az olmak üzere artmaya devam ediyor, arada yaptığınız kaçamaklar tekrar sıfırlamıyor falan. 21 gün vücuda biraz eski alışkanlığı unutturmak için bir basamak. Yoksa 21 günde başarılabilseydi dünyada Bağımlı kalmazdı.

  2 nisan 2016 17:21

  9. tüm diyetleri itinayla bozmuş, üstelik bu bozuşları şekerli şeyler uğruna yapmış biriyim. şeker bağımlısıyım diyebilirim yani. bana yemek vermeyin 3 öğün tatlı şeyler yerim şikayet de etmem o derece. artık bunun bağımlısı olduğumu fark ettikten sonra düşündüm. alkol, sigara, uyuşturucu bağımlılıklarının bile çözümü var. bu şekerin neden olmasın? bu şekersiz 21 gün mevzusu anladığım kadarıyla bu sorunun kökten çözümünü vaadediyor. yani öyle 21 gün yemeyeyim sonra yine yiyeyim değil de, bu bağımlılıktan aşama aşama kurtulmak hedefleniyor. kapsamlı bir araştırma yapıp başlamayı düşünüyorum. gelişmelerden haberdar edeceğim süslüler.

  2 nisan 2016 18:22

  10. Bir şeyi alışkanlık haline getirmek için en az üç hafta uygulamak gerekir. Muhtemelen bu diyetin 21 gün olması bundan kaynaklanıyor.

  İki ay önce doğum yapmış ve sarkık bir göbeğe, eşşek kadar kalçaya sahip olmadan mütevellit derhal bu diyete başlamak istiyorum. Amma ve lakin emzirirken diyet yapmak çok zor :-( diyetisyene gidecek zaman da yok malum bebiş.... Varsa diyetisyen bir süslüden yardım bekliyorum...

  2 nisan 2016 18:51