yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • oylar (4)
  • medya (1)

  1. coopervision'ın ürettiği, %48 su içeriğine sahip ve kendiliğinden su içerdiği için daha fazla nemlendirme sayesinde ek damlaya ihtiyacı azaltmayı vaadeden kontakt lens.

  ben miyop olan gözlerim için dokuz yıl boyunca johnson&johnson acuvue oasys şeffaf lens kullandıktan sonra ilk kez geçen yıl bu lensi denedim. öncelikle biofinity, oasys'ten daha büyük bir çapa sahip. biofinity 8.60, oasys 8.40. oasys'te ben günün ilerleyen saatlerinde kuruluk ve göze yapışma hissediyordum. çok uzun süreler taktım mı hatırlayamıyorum ama açıkçası biofinity'de bu sorunu çok daha az yaşadım. zaten herhangi bir göz damlası vb. ürün kullanmıyorum, lensle uyumak gibi hareketlerde de bulunmam (asla da önermem, ki ben kim köpek yani, doktorlar önermiyor her şeyden önce). bunun da etkisi olsa gerek, bir problem yaşamadım. mesela oasys'te benim birkaç kez karşılaştığım bir sorun oldu, lens, kenarlardan biri kemirmiş gibi tırtıklı hallere giriyordu. biofinity daha kalın olduğundan hiç öyle bir şeyle karşılaşmadım. eğer siz de oasys kullanıyorsanız ilk kullanımda biofinity hem biraz kalın, hem de büyük gelebilir. ben ilk aldığımda bayağı pişman olmuştum. ama alıştığımda çok daha rahat olduğunu anladım.

  sadece oasys'te uv koruması vardı, biofinity'de yok. şahsen kullanmadım ama coopervision'da avaira adında başka bir lens grubu varmış. uv koruması istiyorsanız onlara da bakabilirsiniz.

  21 şubat 2016 21:24 21 şubat 2016 21:25

  2. Purevision 2 hd lensten sonra geçtiğimde bana cenneti yaşatmış lenstir. Asla batma, kuruma yapmıyordu ve o kadar yumuşacık bir lensti ki gözümde olduğunu bile hissetmiyordum. Bu yüzden takabildim mi yoksa elimden mi düştü diye baya aranıyordum hatta. Fiyat olarak purevisiona göre daha pahalı ve bu yüzden bir süre için tekrar purevision 2 hd'ye geçtim ama bir dahaki sefere kesinlikle biofinity alacağım. Lensmarket.com baya uygun fiyatlara satıyor lensleri bu arada. Kesinlikle tavsiye ederim biofinity'yi.

  21 şubat 2016 21:37

  3. kalın ama yumuşacık, iki aydır kullandığım lens. akışı lens girdileriyle doldurduğum için özür dilerim süslüler, şimdi bunu da yazıp heyecanımı paylaşmayı kesiyorum.

  daha önce de bahsedilmiş. çapı diğer lenslere göre daha büyük. bu yüzden taktığınızda gözbebeğinizin etrafındaki çeperi çok net bir şekilde seçilebiliyor. ama ben minik lensleri düşürüp kaybeden biri olarak bunu kullanımda bir avantaj olarak görüyorum, lensi gözümden çıkarmaya alışırken de büyük kolaylık sağladı. kolay hasar almıyor çünkü kalın ama asla rahatsızlık hissi vermiyor, ağırlık yapmıyor. alın aldırın süslüler.

  24 ocak 2018 20:32 25 ocak 2018 00:14

  4. Kullandığım en rahat lenslerden biri. Gece gözde kalabilen ama kalmasa iyi tabi bir lens. Ciba night and day göre daha kalın ama yumuşak. Elinizden de uçup gitmez. Ciba nın konforunu aratmıyor gözümde. Kalınlık olarak  purevision hd ayarında ama yumuşaklık olarak ciba gibi. Purevision hd2 gibi bulanıklık sorunu da yaşatmıyor bana. Bu zamana dek 5 kutu falan bitirdim sanırım. Biraz daha pahalı olsa da ciba ve biofinity arasında gidip gelirim sanırım.

  24 ocak 2018 20:42

  5. Piyasadaki en iyi lens. Oksijen geçirgenliği çok yüksek ve inanılmaz kaliteli. Göz kuruluğu yapmıyor, oasys gibi yırtılmıyor ve parlama yapmıyor. Fiyatı biraz uçuk, özellikle de benim gibi numaranız yüksekse ve Biofinity XR toric kullanmak zorundaysanız. Ama yine de 6 ay boyunca kullanılan ve tüm yaşam kalitesini etkileyen bir şey için değer. 

  12 nisan 2018 21:58

  6. aradığı lensi bulamamış ve bu ürünü denememiş bütün süslülere tavsiyemdir. kuruluk ve ışığa karşı hassasiyet yaşayan gözlerime çok iyi gelen bir lens oldu. fiyatı rakiplerine göre bir tık daha yüksek olsa da benim için diğer markaları kullanırken artelac göz damlası ve suni gözyaşına verdiğim parayı çıkardı.

  bu ürünle birlikte unica sensitive lens solüsyonunu da kullanırsanız hassasiyet falan kalmıyor :)

  25 mayıs 2018 16:44

  7. Yaklaşık 2 yıldır kullandığım, su geçirgenliği oldukça yüksek bir lens. Denediğim çoğu marka gözümde batma yaptığı ve 4 saatten sonra kaşıntıya sebep olduğu için her seferinde biofinity'e geri döndüm. Evet fiyatı diğer markalara göre biraz tuzlu olsa da sağlık için değer diyorum.

  Denediklerime göre daha ince bir yapısı var. Biraz dikkatli olmakta fayda var, tırnakla kolay yırtılabiliyor ama verdiği rahatlık bu eksi yönünü görmezden gelmemizi sağlayabilir. Özellikle bilgisayar başındaki süslüler bir denesin derim.

  2 haziran 2018 20:09

  8. kullandığım ilk ve tek lens. 5 yıldır kullanıyorum şu zamana kadar asla bir şikayetim olmadı. kalın ama rahatsız edici bir kalınlığı asla yok. birkaç kez gece uyumuşluğum da var onda da bir kuruluk, rahatsız edici herhangi bir durum olmadı. ameliyat olmayı göze aldığım güne kadar kendisiyle beraberim gibi gözüküyor.

  6 temmuz 2018 13:56

  5

  9. 1 senedir kullandığım harika lens.

  biraz teknik özelliklerden bahsedeyim. %48 su içeriği ile piyasadaki en yüksek su miktarına sahip lensmiş. gece de gözde kalabiliyormuş. yüksek miktarda oksijen geçirgenliği olduğu için gözleri daha beyaz ve sağlıklı gösteriyormuş.

  ben sadece dışarıda olduğum saatler kullandım. evdeyken ve uyurken hiç kullanmadım.

  bundan önce air optix ve acuvue oasys kullandım. üçü arasında en rahat biofinity, en rahatsız ise air optix idi.

  bazen ürün yorumlarken kararsız kalıyorum. acaba şöyle miydi, böyle miydi, bana mı öyle geldi diye düşünüyorum. ama lens öyle değil. düşüncelerimden son derece eminim.

  neyse, doktorumun "bi de bunu dene" demesi üzerine biofinity satın aldım. iyi ki almışım. bir kere esnekliği bahsettiğim diğer markalara göre daha fazla. zaten somut olarak en çok hissedilen özellik bu oluyor. sonra yine diğer markalara göre gözde daha az belli oluyor. bunda sanırım incelik etkili oluyor. mesela air optix kullandığım zamanlar herkes gözümde lens olduğunu anlıyordu. bunda öyle olmadı. bu arada markanın renkli lensleri var mı bilmiyorum ama ben şeffaf kullanıyorum. diğer iki markada da şeffaf kullandım.

  daha sonra başka bir doktora gittim ve onun da tavsiye ettiği marka bu oldu.

  elimde daha 2 çift var sanırım ama onlar da bitince yine bunu alırım. inşallah. fiyatları uzaya çıkmazsa...

  12 eylül 2018 18:16

  5

  10. Geçen hafta itibariyle torik olanından kullanmaya başladığım lenstir. Önceden acuvue oasys ve purevision hd kullandım ve karşılaştırma yapacak olursam en memnun kaldığım biofinity oldu. Gözlerimdeki kuruluk sebebiyle lens uzun süre gözümde kalınca çok rahatsızlık veriyor, tüm gün okulda olduğum için de lensler yaklaşık 10 saat civarı gözlerimde kalıyor. Biofinity ile kuruluk hissi çok aza indi saat ilerledikçe hissediyorum ve gerçekten de gözlerim kızarmıyor normalde damarlarım çok belli olmaya başlardı. Sadece çıkarırken sorun yaşıyorum biraz ama o kadar da olsun bu kadar rahat ettirdi ya beni :)

  12 eylül 2018 21:16