yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • oylar (2)
  • medya (1)
  4

  1. tanım: ülkemizde gratis online alışveriş sitesinde ve rossmann, eveshop ve watsons mağazalarında satışa sunulan almanya menşeili essence markasının sınırlı üretim (limited edition) serisine ait olan; iki adet allık ve iki adet aydınlatıcıdan oluşan karton ambalajda satılan drugstore makyaj paletidir. bu ürün bahsi geçen kozmetik marketlerde indirimli olarak yaklaşık 24 tl civarında satılmakla beraber sınırlı üretim olduğu için son demlerini yaşamaktadır; ben bu nedenle ürünle ilgilenen hanımefendilere kısaca bilgi vereyim istedim. sonda söyleyeceğimi ilk başta söyleyeyim, bence ürünle aşağıda bahsedeceğim özellikler ve palette bulunan renkler ilginizi çekiyorsa bu paleti tükenmeden koşun alın!

  öncelikle palette bulunan toz ürünlerin renkleri ile ilgili kısa bilgi vereyim:

  glowing energy: sıcak sarı alt tonlu şampanyaya dönük bir toz aydınlatıcı. içerisinde ufak simler bulunuyor ama beni pek rahatsız edecek boyutta değil bu simler. yazın bronzlaşan buğday tende ve koyu buğday tende güzel durur diye tahmin ediyorum.

  shine bright: mavi alt tonlu duochrome yansıması bulunan kar beyazı renkte ve iri simli bir aydınlatıcı. far olarak uygulandığında alttaki far rengini duochrome olarak değiştiriyor. ben bu ürünü aydınlatıcı olarak değil de far topper'ı olarak uyguluyorum, bu amaçla kullanıldığında çok başarılı.

  superpower: sıcağa daha yakın nötr alt tonlu bordomsu bir koyu pembe. allık olarak esmerlerde harika duracağını düşünüyorum ama ben sarıya dönük nötr alt tonlu açık buğday tenli biri olarak kendisini sür-çık far olarak kullanıyorum, bu amaçla kullandığım zamanlarda kendisinden baya memnunum.

  inner hapiness: dünyanın en güzel metalik yansımalı sıcak alt tonlu uçuk pembe rengi olan bu toz ürünü hem far olarak hem de allık olarak uyguluyorum. bu ürünü far olarak da allık olarak da kullansam başka ürüne gerek duymuyorum, bence ciltte o kadar sağlıklı ve güzel duran bir ürün. gözde kullanıldığında gözleri büyük gösteriyor, allık olarak kullanıldığında aydınlatıcıya ihtiyaç duymadan cildi çok sağlıklı gösteriyor. simli değil sedefli bir ürün.

  olumlu özellikleri: paletteki tüm toz ürünler kremsi yapıda olup uygun bir fırça ile alındıklarında pek fazla tozutmuyorlar. fiyat olarak gayet avantajlı ürünler olup tüm ürünler far olarak da iyi bir far bazıyla göze uygulandıklarında çok güzel duruyorlar ve renklerini birebir veriyorlar. toz ürünler palette birbirlerine fazla yakın durmadıkları için tozutsalar bile birbirlerine bulaşmıyorlar, ayrıca bu paletin dayanıklı, seyahate götürmeye uygun, ayna bulunduran karton bir ambalajı var. tüm toz ürünler birbirleri ile çok rahat karışıyor ve karıştıklarında bile kendilerini belli edebiliyorlar. essence her yerde ulaşılabilen, uygun fiyatlı ve deneysiz (cruelty-free) bir marka, bu da bence paletin olumlu özelliklerinden birini oluşturuyor.

  olumsuz özellikleri: paletteki tüm ürünlerin tek başına kalıcılığı az, sürekli tazeleme gerektiriyor. bazı ürünler her cilt alt tonuna uygun olmadığı için ve yer yer simli oldukları için allık ve aydınlatıcı olarak uygulamaya pek müsait değiller. içerik olarak çok temiz bir palet değil, tüm toz ürünler talc, mica, dimethicone gibi drugstore ürünlerin temel yapı malzemesi olan ve sivilceye sebep olabilecek bazı kimyasallar içeriyor. son olarak, bu palet sınırlı üretim bir koleksiyona ait olduğu için ve ben kozmetik ürünlerde devamlı, sürdürülebilir kullanımdan hoşlandığım için bu durum benim şahsi olarak olumsuz kategoride değerlendireceğim özelliklerden biri oluyor.

  sonuç olarak; sadece müthiş özgün bulduğum "shine bright" rengi ve müthiş kullanışlı bulduğum "inner hapiness" renklerini kullanmak üzere satın alınacaksa bile ki ben paletteki tüm renkleri kullanıyorum; 24 tl fiyatla satın alınabilecek çok güzel bir ürün olduğunu düşünüyorum. bu palete denk gelirseniz bir bakmanızı şahsen tavsiye edebilirim.

  12 mart 12:03 12 mart 13:14

  4

  2. Niyans in motion'ın son videolarından birinde fenty'nin diamond bombuna muadil gösterdiği sol alttaki şeffaf ve gliterlı putty kıvamındaki renk için edindiğim palet. Wishlistimde olan güncel fiyatı 299 tl olan ürünü bana diğer 3 pan de dahil 25 liraya aldırmış olduğu için Niyans'a burdan teşekkür ederim. (gizlinot: Arkadaşımın diamond bomb'u ile kıyaslandığımda aynı olduğunu gördüm.) Paletteki diğer renklere gelince; altın renkli olan aydınlatıcı bana göre kışın çok sarı ama yaz için oldukça güzel. Açık pembe ve gümüş parıltılar olan renk bence iyi bir blush topper ama hafif bir elle kullanmanız gerekiyor çünkü oldukça yoğun pigmentli ve yumuşak. Koyu olan daha çok bir gül kurusu ve açık olan kadar yumuşak değil. Genel olarak paleti fentye muadil olan renk için aldım ama diğer renkleri de kullanıyorum. Gerek yapıları gerek de renkleri olsun bence gayet başarılı, aynalı ve uygun fiyatlı bir palet.

  12 mart 12:43