yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • oylar (6)
  • medya (1)

  1. Bu kalemin 102 numarasını annem birkaç yıldır kullanıyor. Gri bir renk, ben sürdüğümde gözümde çok güzel bir gri oluyor, fakat annemin yeşil gözlerinde lacivert görünüyor resmen. Annem bu kalemi sürdüğünde ailece bayılıyoruz :)

  Göz içinde kesinlikle akma yapıyor.

  20 temmuz 2016 17:06

  2. no: 113 kireç beyazı mevcut bende.

  belki beyaz göz kalemi kullanmaya çok alışmamış olduğumdandır, ama benim için olsa da olur olmasa da dediğim bir ürün. yumuşak bir yapısının olması ve suya dayanıklı olması güzel, ancak sürerken kirpiklere bulaşması ve bunun da kir gibi görünmesi hiç hoş olmuyor. bulaştırmak tabi sürme tarzıyla da alakalı. bunun dışında renginin esmer tenime çok uyum sağlayamadığını düşünüyorum. mesela göz kenarlarını aydınlatma amaçlı denediğimde de iyi bir sonuç almamıştım, eğer o kısımlarınız koyuysa bunu sürdüğünüzde grimsi bir renk elde etmeniz kaçınılmaz, ki bu da pek istenen bir şey olmasa gerek.

  bunun dışında flormar'ın daha önce siyah göz kalemini kullanırdım. yumuşak bir yapısı vardı. ama müthiş akıyordu yani siyahta suya dayanıklılık filan hikaye. bu yüzden belki de yıllardır (gbkz: essence long lasting göz kalemi)'ni tercih ediyorum. hem açacakla açma derdi olmadığı için daha kullanışlı, hem de akma yapmıyor.

  22 temmuz 2016 17:55 22 temmuz 2016 17:57

  3. Siyahını 5 yıldır eyeliner olarak kullanıyorum. göz kapağı üzerinde çok da siyah durmuyor gün içinde uçuyor mu artık bilemiyorum ama gerçekten o bir eksi. önemli bir yere gidecekseniz performansı düşük kalıyor pigmentasyon açısından. ben günlük kullanım için ürünle aşk yaşıyorum, çok kolay sürülüyor, azıcık vaktim de olsa sürmeden çıktığım gün sayısı çok az. Hatta soruyorlar genelde "aa ne güzel olmuş neyle çektin?" diye ama tabi ucu sivriliğini kaybettikçe biraz acemi işi oluyor açınca da halloluyor zaten :). Seviyorum yani başka marka arayışına da girmedim umarım içerik olarak masum bir üründür anlayan varsa içerik işinden yazarsa çok sevinirim

  Not: yalnız dikkat edin bu ürünün sahtesi piyasada çok var flormar stand ya da mağazalarından almaya çalışın

  8 aralık 2016 20:49


  4. 105 nolu kahverengi rengine sahibim. Alt kirpik diplerine sürmek için almıştım ama ne yazık ki ya benim yanlış kullanmam sonucu ya da ürün her ne kadar waterproof olarak geçse de aşırı akma yaptı. Onun dışında sürümü çok kolaydı.

  23 ekim 2017 22:03

  5. 101 numaralı siyah rengine sahibim. Siyahliginin hakkını gerçekten veriyor, göz içinde her göz kaleminin yaptığı kadar akma yaptığı doğru ama buna bi çözümüm veya alternatifim yok maalesef. Ayrıca eyeliner olarak da çok güzel kullanılabiliyor, aklınızda bulunsun.

  23 mayıs 2018 17:17

  6. Siyah olanı favorim yağlı yapısı var vr sürümü kolay. Muadillerine göre fiyatı çok uygun. Diğer markalara verilen paraya üzülüyorum bu ürünün yanında.

  7 temmuz 2018 21:31

  7. makyaj yapmaya başladığımdan beri siyahını kullanıyorum, sürüşü çok kolay, duruşu da eyeliner dan farksız. her sürdüğümde " eyelinerı çok güzel sürüyorsun nasıl yapıyorsun "gibi sorular alıyorum desem abartmış olmam :) 1 dakikamı falan alıyor uygulaması. fiyatı da baya uygun...

  5 ekim 2018 15:04


  8. Ergenken param bu markaya yettiğine alıyordum, siyahını, grisini mavisini vs. Duruyor evde şimdi. Deneyeyim dedim gözüm çıkıyodu renk versin diye bastırmaktan. Pigmentasyonu berbat, özellikle grisinde ve beyazında. Bastırıyosun bildiğin sürebilmek için, kaymıyor gözün üstünde. Göz derisi bu ne bastırması?

  7 aralık 2018 03:47 ed.14 temmuz 2019 22:50

  9. Tam aradığım kahve tonunda olduğu için kahverengisini aldım. Rengi çok güzel, yumuşacık ama waterproof konusunda sınıfta kaldı. Gözlerim çok nemlendiği için yıllardır rimeli de kalemi de waterproof alırım. Waterproof ürünün ne demek olduğunu çok iyi biliyorum yani. Rengini çok beğensem de bu yüzden kullanamayacağım. Fiyatı da öyle çok ucuz falan değil. Sephora'nın waterproof şampiyonu göz kalemlerini indirimde 15 TL'den aldım, bunun fiyatı 20 TL. Sephora'nın kalemleri sabahtan akşama (renkli olmalarına rağmen) milim oynamadı, bu bir saat sonra gözümün etrafında hareler oluşturdu. Tam fiyasko benim için. Bu kadar hayal kırıklığı yaratacağını bilseydim tam aradığım ton olmasına rağmen asla almazdım, çünkü almamın asıl sebebi waterproof olmasıydı. Yıllar sonra Flormar'dan aldığım ilk üründü ve o kadar kızdım ki bu markaya bir daha şans tanımayı düşünmüyorum. Kızdım sana Flormar. Aşkolsun.

  4 nisan 2019 17:03

  5

  10. yıllardır kullandığım göz kalemim. göz altına akmaması, güzel renk vermesi ve gözümde irritasyona, yaşarmaya sebep olmaması sebebiyle bittikçe satın alabileceğim bir ürün.

  16 eylül 2019 18:15