sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (41)
 • medya (1)

1. (gbkz: milia) da denilen ve göz altına fazla gelecek kadar yağlı ürünler kullanılmasından kaynaklanabilecek sıkılamayan beyaz bir nokta olarak baş gösteren, toplu iğne başı kadar küçük olmasına rağmen insanı çok rahatsız eden ve kolay kolay da geçmeyen yağ bezesi. kolesterol yüksekliğinde de tüm göz etrafını minik minik kaplayacak şekilde çıkabiliyorlar. benimkisi bir adetti ve gözlerimi temizlemek için bebak acıbadem kremi kullandığım bir dönem sonunda çıkmıştı, tabi bunu farkedince hemen bıraktım kullanmayı, mümkün olduğu kadar yağsız ürünler ile silmeye başladım gözlerimi. arada bir sıkmayı denedim ama acı çekmemden başka bir işe yaramadı bu eylem. Aradan iki yıl geçtikten sonra ilk defa dün gözüme sönmüş ve sanki sıkılabilecekmil gibi geldi, ve gerçekten de sıkıp çıkartabildim içini. Hala biraz şişlik var yerinde, ama o da zamanla geçer gibi geliyor. sizlere tavsiyem, eğer cildiniz çok kuru değilse göz çevrenize dahi çok yağlı ürünler kullanmayın ve olur da nur topu gibi bir milianız olursa paniklemeyini doğru ürünleri kullanırsanız zamanla göz çevreniz normale dönecektir. Bazen lazerle de alabiliyorlar bu minik bezeleri görsel olarak çok rahatsızlık duyuyorsanız bu da aklınızda olsun.

24 haziran 2013 13:43

2. Hali hazırda üç tanesine ev sahipliği yapmakta olduğum, adına milia dendiğini öğrendiğim bezecikler.

7 mart 2014 13:24

3. O kadar dertliyim ki bu sorundan :( yağlı bi cildim var ve bu milialar benden hiç eksik olmaz. Gözünüzden yaş gelene kadar sıksanız bile asla sıkılmazlar. Zaten bu dert basıma belaydı Khiels'in avakadolu göz kremini sadece denemek icin kullandım ki tamamen iyice arttı bu zımbırtılar. Bıraktım kullanmayı tabiki ama onlar benim peşimi bırakmadı. Doktorum kışın kılcal damarlarımla beraber onları da halledeceğini söyledi şimdi kışın gelmesini iple çekiyorum. Eger sizin de milia sorununuz varsa doktora görünmelisiniz

25 ağustos 2014 00:31 25 ağustos 2014 00:32

4. Garnier'ın göz makyajı temizleme sütünden sonra sahip oldum kendilerine,yaklaşık olarak 3 senedir var ve hiçbir şekilde geçmediler :( makyajsız olduğumda özellikle çok göze batıyor,oldukça sinir bozucu .

25 ağustos 2014 11:08

5. Ne yazık ki tıbbi bir girişim olmadan kurtulunması çok zordur. Bizzat sahip olduğum, artık görmezlikten geldiğim ve olanlara da dikkat etmemelerini önerdiğim hadise. Artık yağ bezemle mutluyum ben:)

25 ağustos 2014 16:47

6. benim de sahip olduğum ve yüzümde giderek artan yağ bezecikleri. hatta vücudumun kimi bölgelerinde dahi çıkıyor. kolesterol değerlerime baktırdım ancak gayet normal. cilt yapısı ve yatkınlığıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. bu sinir bozucu bezelerden kurtulmanın tek yolu iğne ile aldırmak. ancak "iğne" dendiğine bakmayın. azıcık üst deriyi delip yine parmakla sıkılarak çıkartılıyor. bir kere bağdat caddesinde ünlü bir güzellik merkezinde yaptırdım ve oldukça canım yandı. çıksınlar diye o kadar çok sıktılar ki haftalarca yüzümde yara izleriyle gezdim ve ardından o bölgelerde hafif bir kızarıklık kaldı. kendim fark ettiğim bir yöntemse; her gün azar azar sıkınca bir süre sonra bu yağ bezesi deri yüzeyine yaklaşıyor sanırsam. daha sonra kolayca sivilce gibi çıkarılabiliyor. tabi ardından biraz kanama oluyor.

26 ağustos 2014 11:07

7. elma ile üstesinden gelinebilecek bezelerdir. elmayı güzelce soyuyoruz. soyduğumuz çok da ince olmayan kabukları yağ bezelerinin üstünde bekletiyoruz. bu arada elmayı da güzelce mideye indiriyoruz. bu işlemi her gün yapıyoruz. yaklaşık bir ay sonra bezelerin uçup gittiğine şahit oluyoruz. bu mudur? evet budur denendi onaylandı.

26 ağustos 2014 11:28

8. kişinin kendisini çok rahatsız eden minik minik beyaz noktalardır.

sol göz altımda ve sağ göz üstümde toplam iki tane vardı. cilt bakımına düzenli bir şekilde devam ettiğim günlerden birinde, bilgisayar başında bir şeyler okurken elim sağ gözümün üstünd olana gitti. iki ovuşturdum ve koptu! inanamadım. aynaya bakmadan önce on dakika elimle kontrol etim acaba gerçek mi anlıyorum gerçekten düştü mü diye. sonra kalkıp aynaya baktım gerçekten kopmuş. hala daha nasıl olduğuna şaşıyorum, hiç iz bırakmaan yok oldu. ama sol gözümün altındaki hala benimle ve kendisinden nefret ediyorum. göz pınarıma çok yakın bir yerde olduğu için de doktora gitsem bir şey yapar mı yapamaz mı bilemiyorum.

26 ağustos 2014 18:23

9. İki gözümün altında da minik minik pütürcükler var. Her bir tarafta da en az on tane var. Sanırım yağ bezesi oluyorlar. Başta çift fazlı temizleyicilerden, kapatıcılarımdan falan şüphelendim. Ne kullandım zamanında da böyle oldu diye düşündüm. Sonra baktım erkek arkadaşımda da var. Kendisi tabii ki hayatında ne kapatıcı, ne krem, ne de herhangi bir kozmetik ürün kullanmıştır göz bölgesine. Onda varsa kozmetik ürünlerle ilgili değildir sanıyorum. Böylece kabullendim onları ben de.

Edit: kolestrol seviyem normal.

26 ağustos 2014 20:34 26 ağustos 2014 20:56

10. yıllar önce üst dudağımın tepesinde çıkmıştı, deri altında bir kabarıklık şeklinde güldükçe falan ortaya çıkıyordu ama derinin o kadar altındaydı ki dışarıdan görünmüyordu, küçük sert bir topçuk gibiydi. 1 sene kadar kaldı öyle dokunmadım, bikaç yere gösterdim oraya bi operasyon yapmamız lazım bıdı bıdı falan dediler. dedim operasyonu ben kendim yaparım. aldım elime iğneyi canım yana yana dele deşe kaynağa ulaştım. içinden dünyalar çıktı resmen ama nasıl sık sık bitmiyor. sonra bitti tamamı sonuna kadar sıktım ama bu sefer de uzun zamandır dolu olan kısım boşalınca orada küçük bir delik oluştu. bugün geçer yarın geçer diye diye 15 sene geçti hala o delik orada durur ve herkes uzaktan ben yakından piercing sanır :)

27 ağustos 2014 10:56