yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (623)
  • medya (9)

  1. Kendimde de uyguladığım yöntemlerden yola çıkarak ;

  -metabolizma hızlandırmak gerekiyor, haftanın en az üç günü herhangi bir sporu yapmak büyük fayda sağlar.

  -karbonhidrat olarak tam tahıllı, kepekli şeylere yönelmek

  -her spordan sonra (ben neredeyse her gün yerim) bir adet muz

  -yatmadan 4 saat önce (kaçta yatarsanız yatın) yemeyi kesmek gerek. fakat çok acıkma hissi olduğunda biraz yağsız yoğurt, birkaç tane fındık/badem/ceviz tüketmekten hiçbir şey olmaz

  -kefir içtiğim zamanlar vücudum hafiflemiş ve ödem gitmişti(bence mucizevi içecek). Kefir de kesinlikle tavsiye ederim. Şimdilerde form kiraz saplı çaya yöneldim o ayrı :)

  -her gün çıplak bedeninizle aynaya bakın ve onu isterseniz ne kadar muhteşem bir forma sokabileceğinizi hayal edin. Her gün bakın ama bu çok etkili.

  -yediğiniz şeylerin besin değerini önemseyin.

  -kendinizi önemseyin, siz 1. Plandasınız. Önce siz.

  -arkadaşlara uymak adına bazı şeyleri abartmayın.

  -Yediklerinizi zamana yayın. Bekleyerek yiyin. Tadını alın, keyif alın.

  -dayanamadığınız ancak sağlıksız olan bir yiyecek canınız istediğinde selülitlerinizin şeklini gözünüzün önüne getirin :)

  2 ağustos 2014 17:38

  2. (bkz: yeme annem)

  2 ağustos 2014 18:36

  3. Çocukluğundan beri diyetisyenden akupuntura kadar bir çok şeyi denemiş olmasına rağmen kayda değer bir kilo kaybı yaşayamayan biri olarak verebileceğim tek ve en önemli tavsiye (bkz: kan tahlili )

  Meğer bende tiroid varmış sözlük. Kafanıza göre diyet ya da spor yapmadan önce gidin bir kan tahlili yaptırın bacılar. Sonrasında ne yapacağınızı öğrenmek daha kolay.

  Ilgili olarak bknz: (no:12864)

  2 ağustos 2014 19:03


  4. oldukça çabuk kilo alıp verebilen biri olarak;aç uyuduğum günler art arda gelince anında zayıflıyorum.her bünyede olur mu bilmem ancak aç uyumak işe yarıyor...(tabii hiçbi şey yemeyerek diyet yapın gibi bi şey söylemek değil amacım,örneğin akşam 5de yiyeceğini yersin ve gece 12de uyuduğun için aç yatmış olursun...)

  2 ağustos 2014 21:58

  5. Protein ağırlıklı beslenme, carb alımını azaltma.

  3 ağustos 2014 23:23

  6. vermek istediğiniz kilo 5-10 kilodan fazla ise buradaki tavsiyeleri ciddiye almadan önce mutlaka bedeninizi tanıyıp tanımadığınızı sorun kendinize. metabolizmanızda problem olabilir ve burada yazanlar hiçbir işinize yarayamayacağı gibi demoralize de edebilir sizi.

  diyetisyen her zaman şart değil ama kan tahlili için aynısını söyleyemeyeceğim. metabozlizma = hormonal aktivite.

  bu konuda sıkıntınız yok ise yapacağınız en önemli şey boğazınıza hakim olmayı isteyip istemediğinizi kendinize sormak. bu biraz sigarayı bırakmaya benziyor. her pazartesi diyete başlamak sizi iradesiz hissettirecektir. istemiyorsanız diyet yapmayın. listelenen yemekler ve öğünler zaten insanları gerer. uzun vadeli düşünün ve öncelikle işlenmiş gıdaları çıkarın hayatınızdan. fabrikasyon hiçbir şeyi tüketmeyin. ardından gereksiz karbonhidratları bırakın. pirinç ve makarna hayatta kalmanızı sağlayan gıdalar değil. ekmeğin sindirimi ağzınızda başlıyor. patates vitaminli evet ama nişasta deposu. spor yapmıyorsanız kumpirin bomboş patatesini bile enerjiye çeviremezsiniz yediğinizde. şeker hakkında yorum bile yapmak istemiyorum.

  karbonhidrat alımını sıfırlayamazsınız ancak dengeler ve sağlıklı olana yönelirseniz, günde 3 çorba kaşığı yağ da içseniz zayıflarsınız. örneğin glikoz şuruplu nesfit ve türevleri yerine yulaf yerseniz, yemeğinizin yanında pilav yerine güzel bi salata hazırlarsanız yeterli ve sağlıklı karbonhidratı almış olursunuz. bunu yaparken yiyeceğiniz şeylerin besin değerlerini sorgulamakta fayda var. havuç ya da bezelyenin kalorisi, kabak ve domatese yakın değil zira.

  protein olmazsa olmaz. protein ağırlıklı olmayan diyetlerin sonunda kişiler verdikleri kiloları aynı hızla hatta katlayarak alırlar. sebzenizi eksik etmeyin evet, fakat sadece salata yiyerek bu iş olmaz.

  en önemlisi bunu yaşam tarzı haline getirip, diyet gibi görmemekten geçiyor. "şu kiloyu vereyim de bir..." derseniz vücudunuz şekilden çıkar. spor destekleyici ve şekillendiricidir. öncelikli olarak ne yediğinize dikkat etmeniz şart. doğru şekilde spor yaparsanız metabolizmanız da hızlanır. yiyip koşu bandına çıkmak kilo verdirmez. 15 km yürüme-koşma ardından, ayaklarımın altı su topladığında harcanan kalorinin 890 olduğunu yazmadan geçemem.

  4 ağustos 2014 10:26 4 ağustos 2014 10:31

  7. kilo vermiş insanların öncesi-sonrası fotoğraflarına bakın bol bol. geçen sene kilo verebilmemdeki en büyük etkendi bu. bir de, "bugüne kadar yedim de ne oldu" düşüncesi de işe yarayabilir.

  4 ağustos 2014 15:50


  8. 1)limonlu su

  2)yeşil çay

  3)akşam yemek yememek

  4)her gün 1 saat yüzme ya da yürüyüş

  tecrübeyle sabit. ben bunu uyguladığım dönem 2 ayda 9 kg verip ideal kiloma kavuşmuştum ama hala uygulamaya devam ediyorum. kısa süreli şeyler sadece vücudun dengesini bozuyor. bir insanın olması gereken vücuda kavuşması için bunu sürekli bir hale getirmesi gerek.

  bunun dışında en önemli şey ise iradeyi sağlam tutmak. çevrenizdeki fit insanlara baktığınız zaman önlerinde sağlıksız yiyecekler göremezsiniz. ayrıca bir parça tadına bak ne olacak diyenler dost değil düşmandır, unutmayın.

  ne demiş kate moss: "nothing tastes as good as skinny feels."

  zayıfladıktan sonra perçinlenen özgüven, incelen bacak, dümdüz olan karın ve güzelleşen yüz inanın ki pizzalardan, hamur işlerinden çok daha yüce bir haz verir insana.

  28 ağustos 2014 14:20 28 ağustos 2014 14:22

  9. Diyetisyene gidin bacılarım. İnsan diyetisyene gidince kendini mecbur hissediyor listeye uymaya. Tabii diyetisyen her gün bir saat kadar tempolu yürüyüşü de ekliyor diyet listesine. Ben iki ayda 6 kilo vermiştim zorlanmadan. 36 bedenime böyle geri kavuşmuştum.. Bu şekilde yapılan diyetlerde kilo daha kalıcı oluyor, hemen diyeti bırakınca kilo almıyorsunuz. Çünkü kastan değil yağdan veriyorsunuz...

  28 ağustos 2014 14:39 28 ağustos 2014 14:42

  10. herhangi bi öğünü atlayıp ondan sonraki öğüne hayvan gibi abanmayalım kızlar.

  25 eylül 2014 22:58