yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (366)
  • oylar (127)
  • medya (4)
  3

  366. Bendeki effaclar duo + m versiyonu, yenilenmiş, içeriğine bir şeyler daha eklenmiş sanıyorum. Roza için gittiğim doktor önermişti, bir de buradan pürüzlere vs iyi geldiğini duyunca kullanmak istedim. (Dermoeczanem'den aldım sahte olmadığını varsayıyorum) bu nasıl bir koku! 

  Sivilce çıkaracak gibi olduğumda, alnımdaki ve çenemdeki pürüzlere, bir de burnuma sürüyorum.

  Tüm yüzüme uygulamak asla mümkün değil, çok yoğun ve çok rahatız edici bir kokusu var. Kötü koku değil ama aşırı yoğun kokuyor, çok zor tahammül ediyorum. Tekrar alabileceğimi sanmıyorum. 

  ilgili medya:
  1
  14 temmuz 18:21

  5

  365. normalde de fazla sivilce komedon sorunu yaşayan biri değilim ama bunu kullandığım süre boyunca cildimde hiçbir şey çıkmıyor, çıkmaya çalışanlar da çıkmadan geçiyor. en onsuz yaşamak istemeyeceğim üründür herhalde. nemlendirmesi yetersiz ama. bunu alın-burun-çene bölgeme sürüp üzerine tüm yüzüme farklı bir nemlendirici kullanıyorum.

  2 ekim 2023 19:57

  5

  364. Ürünü yorumlamak için belli bir süre kullandım ve cildimi gözlemledim.Yaklaşık 3.5 aydır kullanıyorum.Yanaklarımda özellikle kışın komedon çıkıyor ve leke kalıyor.Bu ürünü düzenli olarak günde 2 kere kullandım ve komedonlarım yavaşça bitti.Belki çıkan komedonlar mevsimseldi ve kış bitince kendiliğinden geçti ama ürünün nemlendirmesi,içeriği olarak değerlendirecek olursam memnun kaldım.Karma ciltliler için güzel bir ürün.

  24 mayıs 2023 00:43


  363. effaclar serisinin yüz temizleme jeli, tonik ve bu kremini her gece kullanıyorum. tüm yüze sürüldükten sonra verdiği his tarif edilemez. i̇lk defa yüzümü bu kadar yumuşak hissediyorum. benim yağlı cildimde yağı dengelemede çok başarılı, eskiye oranla sabahları daha aydınlık bir cilt ile uyanıyorum. bence sivilcelerin daha hızlı geçmesine yardımcı oluyor. tek eksisi fiyatı. 40 ml kreme bu kadar para vermek şu ekonomi şartlarında çok üzüyor insanı..

  29 ocak 2023 21:19

  3

  362. Cene bolgem cilginca sivilcelendigi donem almistim, cildim kuru oldugu icin nemlendirmeye yetmedi bir sure uzerine baska bir nemlendirici kullanarak uyguladim. Beni bu urunden nefret ettiren sey urunun soyuluyor olmasi, sanki deri degistiriyormusum gibi oldu halbuki cildim degil krem kendi kendine soyuluyordu. Daha sonra bolgesel uygulamayi denedim ama yine de sevemedim. Kuru ciltliler icin uygun olmadigini dusunuyorum.

  25 mart 2022 23:24

  5

  361. Birkaç sene önce çenemdeki pürüzler için kullanıp memnun kaldığım bir kremdi, şu sıralar yüzümde problemler artınca yeniden alayım dedim,iyi ki almışım.birkaç ay önce kistik bir sivilcem vardı,göz önünde değil diyerek hiç dokunmadığım halde izi hala geçmedi.Yakın zamandaki sivilcelerimde la roche iki günde söndürdü ve iyileşme sürecinde en ufak bir iz kalmadı.Ama o izi kalan yerde bir düzelme olmadı maalesef. İşe yaraması için güncel uygulama şart.Üç sene önce 70 liraya alıyordum şimdi 175 tl. Son birkaç ayda iki üç katına çıkan ürünlere nazaran bu artışı normal buluyorum maalesef.

  20 şubat 2022 00:46

  4

  360. dermatolog tavsiyesi ile aralıklı olarak kullandığım ve epey faydasını gördüğüm krem.

  bu tip dermokozmetik ürünlerin üzerinde yazanlar genelde umduğum sonucu veriyor bende. misal bu kremin üzerinde "corrective unclogging care, anti imperfections, anti marks, anti recurrence" diyor --> "düzeltici tıkanıklık açma bakımı, kusur karşıtı, leke(iz) karşıtı, tekrarlama/nüksetmeyi önleyici"

  şöyle izah edeyim: alnım belli zamanlarda pütür pütür olur. sivilce değil, alerji değil ama yer yer eşit olmayan cilt seviyesi gibi, bazı gözenekler daha pütür gibi. gün sonuna doğru makyajlı ya da makyajsız olayım farketmez, parlama yapan bir t bölgem var. yanaklarım kuru/normal. çene ve dudak üstünde çok seyrek/minik siyah nokta sorunu yaşarım. gözenek sorunum yok. senede belki 1-2 kere çene/dudak üstünden ağrılı akne çıkarttığım oluyor, stres durumuna göre. yalnız cildim biraz da alerjik, kızarma veya bazen pullanma da yaşıyorum. saç derim seboreik dermatitli, bahar ayları benim için işkence.

  şimdi cilt böyleyken effeclar duo'yu ben tüm yüzüme normal kremmiş gibi sürmekte bir sakınca görmedim. açıkçası tahminimden öte çok iyi nem verdi. alnımın o pütürcüklerine çok ama çok iyi geldi. yani "düzeltici tıkanıklık açma bakımı, kusur karşıtı" kısmını %90 oranında başardı.

  gelelim leke(iz) karşıtı konusuna. kremle bağlamam ne kadar doğru bilmiyorum ama yanakların allık kısmında minnak minnak 3-5 tane kırmızı lekecik çıktı. hafif bir makyajla örtülmeyecek şeyler değil ama burada yazılanları okuyunca kremden olabileceğini düşünüyorum. bu nedenle artık duo'yu tüm yüze değil, yalnız t bölgesine kullanmaya karar verdim.

  bence her gün kullanıma uygun değil. dönüşümlü şekilde kullanımda daha iyi sonuç veriyor gibi. ama makyaj bazı olarak kullanımında da sıkıntı yaşamadım.

  "tekrarlama/nüksetmeyi önleyici" kısmında ise henüz bir şey söylemek istemiyorum, kremi kullanmayı komple bıraktığında cildimin vereceği tepkiden emin değilim.

  14 şubat 2022 09:59


  359. karma bir cildim var ancak t bölgem dışında yanaklarımda da aşırı fazla sivilcelenme oluyor dönem dönem. isilik gibi bir görüntüsü oluyor. yine 1 ay öncesinde önce kapalı komedonlar sonra da küçük kırmızı sivilceler tüm yüzümü bastı. ben de effaclar tanışma kitini 20 gün kadar denedim. 1 haftada effaclar jel ile yüzümdeki tüm komedonlar ve sivilceler söndü. effaclar duo krem ile de lekelerim ciddi bir şekilde hafifledi. cilt tonum eşitlendi. üstelik 15 ml olduğu için çok az bir şekilde uygulayarak 20 gün kadar kullanabildim.

  ancak dermatoloğum sivilcelerimin bir süre sonra yine tekrarlayacağını ve roaccutane başlamamız gerektiğini söyledi. böylece effaclar ile yollarımızı ayırdık. roaccutanelık bir cilt değilse karma ve sivilceye meyilli ciltlere iyi gelir (ancak hayvanlar üzerinde deney yapan bir marka olduğu için tedavim bitince de kullanmayı pek istemiyorum. umarım la roche posay hayvan deneylerine son verir ve biz de vicdan rahatlığıyla ürünlerini kullanmaya devam edebiliriz.)

  1 ekim 2021 19:53

  358. elimde testeri bulunan nemlendirici.

  uyguladıktan sonra küçük küçük yanmalar hissettim. Cildimi 5 dk. içinde bir pürüzsüzlük hissi kapladı. yumuşak yumuşak elimi gezdirirken elime alnımdan ve yanaklarımdan kir gibi deri soyuntusu geldi. emilmiş gibi dursa da cildimde kalıp gibi kalmış ve derimi soymaya başlamış galiba. korkup hemen yıkadım.

  t bölgesi yağlı normal bir cildim var. burun bölgesinde rosa var ve akne problemim yok. böyle bilmediğim şeyler deneyerek normal cildimi bozmak istemem. doğru ürün nerdesin gel bul beni.

  1 ekim 2021 01:32

  357. çenemdeki komedonları ağrılı sivilcelere çevirdi. 2 ayda zar zor geçirdim çıkan sivilcelerimi. Şimdi de izlerini geçirmeye uğraşıyorum :(

  25 temmuz 2021 03:40