yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (63)
  • medya (1)

  1. bilgen tolis sayesinde keşfettiğim ve an itibariyle youtube'daki "walking at home" videolarından faydalanmaya başladığım spor antrenörü. dışarı çıkmaya üşenenlerdenseniz, evde de sporunuzu leslie'nin videolarını izleyerek yapabilirsiniz!

  (link: https://www.youtube.com/watch?v=ykPr0t2KutY Start walking at home 1 mile with Leslie Sansone)

  20 nisan 2014 23:10

  2. az önce 2 milini yaptım. bu sıcaklarda anca akşamları ya da geceleri spor yapabiliyorum. aslında açık havada yürümek en güzeli, ama benim gibi dışarı çıkmaya üşenenler ya da geç saatte spor yapmayı tercih edenler için leslie sansone'un walk at home videoları çok iyi bir seçenek. (yazar: bilgentolis) sayesinde öğrendim, sağ olsun var olsun.

  bir de leslie o kadar sempatik ve pozitif bir kadın ki, imkanım olsa gidi tanışırım kendisiyle. o kadar kanım kaynadı. :)

  7 ağustos 2014 00:21

  3. Tam bir aydır leslie teyzemle her akşam yürüyorum, sonuç tabi ki de sıkılaştım. ayrıca artık saati gelince vücudum istiyor o hareketleri yapmayı sonra duş ve mis gibi bir uyku. spora gidecek vakti/parası/enerjisi olmayanlar evde gayet de güzel zayıflayıp sıkılaşabilir bu videolarla. test edip ben kendim için onayladım, aynen de devam edeceğim :) daha istediğim kadar sıkılaşmadım çünkü :)

  1 eylül 2014 11:25


  4. az önce "walk away the miles with leslie sansone - 4 mile - super challenge" dvdsini tamamlamış biri olarak söyleyebilirim ki harika bir şey buuu! gördüğüm en iyi motivasyon veren, enerjisi yüksek ve pozitif eğitmenlerden birisi. hala bedenimin kalori yaktığını hissedebiliyorum. bir saatlik bir çalışmanın ardından yorgun değil aksine çok daha enerjik hissediyorum. sağol, varol leslie!

  30 ekim 2014 16:50

  5. Her sabah neşe ile güne başlama sebebim :-) Hiç zaman yoksa bile 16 dklık 1 mile yapmaya çalışıyorum. Moral, motivasyon sağlama konusunda bir numara.

  6 nisan 2015 08:16

  6. Leslie teyzemiz çok konuştuğundan sesini kapatıp yandan sevdiğim müzikleri açıyorum bangır bangır, daha motive edici ve zevkli oluyor. İnsan bir süre sonra kendini dans ediyormuş gibi hissediyor.

  3 gün önce başladım ve sırayla her gün 1-2-3 mil olarak ilerledim. Bugün 4'u deneyeceğim. Çok zevkli, atlama zıplama olmayan, sıkmayan bir program. Mutlaka deneyin :)

  10 haziran 2015 11:06

  7. Sınav sonrası programına kendimi adamayı düşündüğüm antrenör.

  11 haziran 2015 10:56


  8. 1 haftadır yapıyorum, etkisini şimdiden görmeye başladım ama 3 mile olanında takıldım kaldım. 4 mile'lik programı internette bulamıyorum. 4 mile'in youtube linki veya indirmek için link elinde olan biri yardım edebilir mi kızlar? Şu sıkılaşmak isteyen süslü kardeşinize bir el atın :(

  13 haziran 2015 10:17

  9. Jillian ın bacak hareketlerinde epeyce zorlanınca, öncesinde biraz kendime gelmek için başladığım program. 1 mile hiçhiç zorlamadığından hemen ardından 2 mile ı açtım. Kaslarım ağrımıyor, küfürler yağdırmıyorum ve zaman nasıl geçiyor anlamıyorum. Ama eşşşşek gibi terletti. Sonuçları görmeye başlayınca büdütlerim süslüler.

  24 haziran 2015 11:47

  10. "(gbkz: i want you to lift your feet)"

  benim için bu kadın tam olarak üstte yazdığım cümledir. arkasından "walk walk walk" gelir(gizlinot: swh).

  yaklaşık bir aydır 2 mil yürüyüşünü yapıyorum. henüz ciddi anlamda bir kilo kaybı yaşamadım. ama ciddi anlamda bacaklarda ve kalçada bi sıkılaşma yaşadım. hareket performansım arttı (gerçi bunu 2 aydır yaptığım yürüyüşe de bağlayabiliriz. emin değilim). kendimi hazır hissettiğimde 3 mil olana geçmeyi planlıyorum.

  benim gibi obez olanlara tavsiyem her ne kadar 1 mil 20 dakika sürüyor da olsa bunu azımsamamaları; çünkü yüksek kilolarda ve içinde bulunduuğumuz yaz mevsiminde birden bire yüksek devinimler gerçekleştirmek kalbe zarar, alışmamış eklemlere yük vs. hiç spor geçmişiniz yoksa günde 20 dakika düz yürüyüş yapmakla başlayın sporunuza (sokağa çıkın, bantta yürüyün). baktınız bunu artık kan ter içinde kalmadan başarabiliyorsunuz leslie'nin 1 mil videosunu açın. hareketlere yetişemediğiniz yerde ya da yorulduğunuzda yerinizde sayarak devam edin. ama bırakmayın. bir süre sonra o 1 mil de sizi yormamaya başladığında 2 mil olana başlarsınız. böyle böyle gider bu iş. acelemiz yok nasıl olsa. önemli olan devamlılık, sindire sindire hareket etmek, kilo vericem diye kasları ve eklemleri zorlamamak.

  çünkü ilk günlerde aşırı zorlanmak da insanın spor hevesini yarım bırakıyor. aman az dur da şu ağrılar geçsin diye üç gün beklediğimde bir daha asla o spora geri dönmedim ben. ama azar azar, alıştıra alıştıra gidiyorum şimdi, haftada 4 gün ortalamasını tutturdum.

  (gbkz: önemli not:) bu videolardan maksimum fayda sağlamak için diz kaldırma ve tekme hareketlerini yaparken bir de arada ağırlıklarla kol hareketleri sırasında karın kaslarınızı sıkmak gerekiyor. hem duruşu düzgün tutmak, hem hareketi yaparken bele zarar vermemek, hem de alt karın kaslarını aynı anda çalıştırmak adına önemli bir detay bu.

  (gbkz: 2. önemli not:) leslie yürürken sağında veya solundaki kişilere dikkat edin. onlar orada süsü olsun diye durmuyorlar. genelde sağındaki (bize göre sol taraf) kişi hareketlerin kolay; solundaki (bize göre sağ) ise hareketlerin daha zor versiyonlarını yapıyorlar. leslie'yi takip etmekte sorlanıyorsanız bu kişileri arayın videoda. mutlaka görürsünüz. ya da arka tarafta leslie'den daha çok çırpınan birileri varsa onlar da kesin hareketlerin daha zor versiyonlarını yapanlardır.

  7 temmuz 2015 15:01 7 temmuz 2015 15:02