girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (0)

1. alerji değil ama parfumler ben de çok ciddi baş ağrısı yapıyor. her kokuda olmasa da birçok kokuda oluyor bu. hele sahte parfümleri söyleyemiyorum bile baygınlık geçirtiyor. bir çaresi de yoktur sanıyorum.

28 şubat 2014 19:31

2. bir çok kokuda migrenimin azması demek sanırım bu allerji.

baş ağrısı ve de mide bulantısı.

en pahalı temiz kokan parfümlerde bile oldu.

1 ekim 2014 08:55

3. çok şiddetli yaşadığım alerji tipi, yanımda biri parfüm sıkmaya görsün, boğazıma yapışıyor resmen oturuyor oraya bir şey ve öksürmekten helak oluyorum. ancak bu daha çok deodorantlarda oluyor ve çoğu parfümde.

buna alerjisi olan, temizlik malzemelerine, araba ya da oda kokularına da hassas oluyor, kendimden biliyorum

1 ekim 2014 09:30 1 ekim 2014 09:31


4. bende egzamayı tetikleme şekline görülen durum. bazen heveslenip bir fısfısçık bileğimde denediğimde bile 2-3 gün kızarır-kaşındırır, süper olay. o kadar sevmeme rağmen parfüm, kokulu kremler, duş jeli vb kullanamamamın sebebidir. bir yandan da iyi oluyor tabii (gizlinot: züğürt tesellisine gel) yoksa parayı gömerdim ben bunlara. şimdi kokusuzundan dev boy bir neutrogena vücut kremi, duş jeli yerine de parfümsüz, parabensiz bir bebek şampuanı işimi görüyor. gerçi eskiden kullanamasam da alırdım parfümdü, kremdi ama gençlik tabii, duruldum şimdi, almıyorum (gizlinot: ağlamıyorum gözüme bir şey kaçtı)

1 ekim 2014 11:31

5. Benimde sahip olduğum, nispeten kaliteli parfümlerle önüne geçilebilen alerji türü. Kullanılan bir malzemeyle alakalı olduğunu düşünüyorum. Kimi parfümlerde cilt kabarması, kızarıklık, şiştik yaparken kimilerinde boğazımın şişmesi ve nefesimin tıkanması ile sonuçlanıyor. Sırf bu yüzden sık sık parfüm değiştirmekten korkuyorum. Bir de asla ama asla doldurma parfüm kullanamam. Sınıftan bir arkadaşımla şakalaşırken yüzüme doğru doldurma parfüm sıktı. Abartmıyorum ölümden döndüm. Anaflaktik şoka girdim resmen hastaneye zor yetiştirdiler.

1 ekim 2014 12:36

6. Güzel kokulara aşık bir kadının başına gelebilecek en kötü durumlardan biri. Hevesle alınan nice parfümler bu illet yüzünden kullanılamamış, bozulmuştur. Hemen her kalıcı ve güzel koku tetikler ancak bazılarının siz kullanmasanız bile etrafınızda kullanan birisi varsa etkileri çok daha büyük olabiliyor. Benim şahsi en büyük migren ve alerji tetikleyicilerim ; (bkz: lancome hypnose edp parfüm) (bkz: christian dior hypnotic poison parfüm)

1 ekim 2014 23:34