yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • oylar (6)
  • medya (2)
  1

  1. Ukte sahibi aylak madonna ama ekleyemedim. Paleti renklerinden dolayı ve sebilenin bu paletle olan makyajını görünce iyi bir performans beklediğim için aldım. Ben beğenmedim. Kısaca bu arkadaşlar. Öncelikle renklerin çoğu benim göz kapağımda aynı renk duruyor.

   Ten rengi diye koyulan far asla göz kapaklarımı nötrlemiyor. İşe yarasın diye kat kat sürünce sarı sarı duruyor. Kuru ve kırışık oluyor göz kapaklarım. Alttan koyu göz kapaklarımda gri siyah belli oluyor.

  Farları uygularken tüm yüzüm far oluyor. Çok tozutuyorlar ama fiyatı ucuz diye onu affediyorum.

  Karıştırınca renkler belli olmuyor bende pek. 

  O metalik yeşil ne işe yarıyor anlamadım. Sakın aydınlık vermek için demeyin. Ne aydınlığı arkadaş. Ne alakası var. Fırçayla alsam paso yeşil sim. Parmakla alsam anında pana değdi parmağım. Koptu gitti far. Parmağımda kalanı sıyırdım, geri koydum. Parmakla uygulama yapıyorum ama yeşil sim yani. Gündüz için uyarlanan bir palette ne alaka. Güzel bir aydınlatıcı renk, bir siyah far isterdi bu palet. Markanın diğer paletlerine göre ben başarısız buldum. Genelde fara para vermeye acımam. Koleksiyonumda pahalı denilecek paletler ağırlıktadır. Ama buna verdiğim paraya acıdım. Fırçalarına bayıldım sebilecim ama bu paletini hiç sevmedim. Sevmek için çok zorladım ama olmadı. Kocaman aynasına bayıldım ama yeşil far onu da mahvediyor devamlı. 

  Mağazada parmakla deneyip karar vermeyin. Fırça ile kullanınca hiç başarılı bulmadım.

  ilgili medya:
  2
  31 aralık 2019 03:13

  4

  2. tanım: revolution markasının türk vlogger/blogger sebile ölmez ile işbirliği yaparak hazırladığı koleksiyondan daha çok gündüz makyajlarına uygun sıcak alt tonlu renkler içeren; 15 tam mat, 2 yoğun sedefli ve 1 kremsi simli pigment olmak üzere toplam 18 far içeren; büyük aynalı ve sağlam bir ambalaja sahip olan far paletidir. koleksiyonun geceye uygun night 2 night paleti ile ilgili yorumlarımı (link: https://www.suslusozluk.com/revolution-x-sebile-night-2-night-far-paleti?i=1098082 şu girdimde) yazmıştım. bu paleti night 2 night palete göre daha az beğendim ancak yine de 59 tl'lik indirimli fiyatı ile bu paleti satın alınabilir buldum.

  olumlu özellikleri: farların renk seçimlerinin birbirleriyle çok uyumlu olması; temel olarak gündüz makyajlarına yönelik bir palet olsa dahi içerdiği sedefli farlar ve kremsi pigment ile makyajınızı gece makyajı haline getirmeye imkan sağlaması; her cilt alt tonuna uygun ve nötr geçiş renkleri olabilecek mat farlar içermesi ve ister sedefli ister mat, her bir farın tek başına göze uygulanarak makyaj yapmaya müsait olması; genel olarak, en azından swatchlanırken far pigmentlerinin yüksek olması, gözde kalıcılıklarının far bazı ile yüksek olması, farların gramaj olarak büyük olması; genel olarak mat farların gözardı edilebilir seviyede tozutma yapması ve paletteki farların gerçekten iyi sıkıştırılmış olması, ürün ambalajının şık, dayanıklı ve seyahate götürmeye uygun olması: cruelty free bir markanın ürünü olması.

  olumsuz özellikleri: far içeriklerinin kötü olması, paletteki bir çok farın renk olarak birbirine yakın olması ve karıştırıldığında gözde aynı renk durması, tozutan farların aynı zamanda göz altına da dökülme yapıyor olması, kremsi pigment niteliğindeki "matcha frozen" isimli farın pigment bazı olmadan kullanılmasının neredeyse imkansız olması (gizlinot: far kesinlikle ne ıslak ne de kuru şekilde fırçaya gelmiyor ve parmak ile sürüldüğünde bile göz kapağına tam olarak yapışmıyor. kapatıcı ile oluşturulan cut crease üzerine uygulama yapıldığında pigment bazı kullanılmaz ise bu far yarım saatte göz kapağındaki tüm kırışıklıklara doluyor.), paletteki "plum bear" ve " green tea" isimli iki mat farın göz kapağında çamurumsu renkte durması sebebiyle bence tamamen çöp niteliği taşıması; fiyat olarak indirimli bile yüksek fiyatlı sayılması ve son olarak paletin sadece watsons'larda satılıyor olması.

  sonuç: bahsettiğim olumsuz özellikleri nedeniyle bu paletin mutlaka edinilmesi gereken bir ürün olduğunu düşünmüyorum ve hatta aynı markanın benzer tonlarda renkler içeren soph x ve soph x extra spice paletlerine göre fiyat/performans oranının düşük olduğunu düşünüyorum. yine de satın almak isterseniz indirimli fiyatını hak ettiğini ve kullanılabilir bir ürün olduğunu da söyleyebilirim.

  8 ocak 2020 16:32 8 ocak 2020 17:07

  5

  3. neden olumsuz şeyler yazıldığını anlamadım. Bir kere fiyat performans olarak 10/10. Bu fiyata bu kalite bence yeterince tatmin edici. Farların pigmentasyonları dağılması ve kalıcılığı çok iyi. Palete bakarak yazıyorum renkler tam da günlük yaza ve sonbahara çok yakışacak renkler. 18 renk bulunuyor. 1 rengin pigmentasyonu kötü alttan üçüncü olan matcha frozen. Ama bu fiyatta olan hangi paletteki tüm renklerin pigmentasyonu harika ki. ayrıca kaldı ki o çok kullanılacak bir renk de değil. 17 renk için alınır bu palet. Tamamen bir turucu ziyafeti gibi. paleti görünce makyaj yapası geliyor insanın. Ambalajı o kadar güzel ki en sevdiğim paletim. Üzeri simli parlak bir yapıda ama simlerin üzerine cila sürülmüş ele gelmiyor simler. İçiniz gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. indirimde 69 liraydı. 69 liraya koşarak alınır bu palet.

  9 eylül 2020 16:45


  4

  4. Sebile ölmezi yıllardır takip ettiğim ve önerdiği ürünlere güvendiğim için şans vermek istedim ve ilk çıktığında aldım. Kampanya olduğu için 60 lira civarıydı. Turuncu kahve ve bordo tonlarının müthiş olduğunu düşünüyorum farların karışması pigmentleri kalıcılıkları çok başarılı. Işıltılı olanlar da bir o kadar harika.

  Bence paletin olumsuz yanı daha açık bir ışıltılı renk olmaması ve ışıltılı 2 bronz tonun makyajı günlükten çıkarıyor olması. Diğer yeşil ışıltılıyı söylemiyorum bile mat olan rengiyle beraber palette anlamsız bulduğum 2 renk. Ten rengi olarak geçen renk ten rengi gibi değil biraz sarıya kaçıyor.

  3 rengi göz ardı edersek diğer renklerin tümüyle çok başarılı olmasıyla bence kesinlikle alınabilir hatta alınması gereken bir palet. Night paletini de kullanıyorum ordaki ışıltılı farlar da bir harika.

  9 eylül 2020 17:12