yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • oylar (2)
  • medya (2)
  4

  1. indirimde 59.90 tl'ye satın aldığım palet elime dün geçti. paletle ilgili ilk beğenilerimi ve ilk küçük hayal kırıklıklarımı hemen yazıyorum ki, indirimi bitmeden değerlendirmek isteyenlere bilgi olsun. buradaki yorumları ilk izlenim olarak yazıyorum, sonraki günlerde, paleti kullandıkça bu girdiyi muhakkak güncelleyeceğim.

  tanım: revolution markasının türk vlogger/blogger sebile ölmez ile işbirliği yaparak hazırladığı koleksiyondan daha çok geceye uygun renkler içeren; 2 tam mat, 2 hafif sedefli, 10 yoğun sedefli, 2 tam simli/yapışkan pigment ve 2 kremsi simli pigment olmak üzere toplam 18 far içeren; büyük aynalı ve sağlam bir ambalaja sahip olan far paletidir.

  farların renk ve özelliklerini kısaca yazayım:

  namaste: hafif sedefli yapıda soğuk pembe.

  try: soğuk sedefli kahverengi. (gizlinot: maybelline color tattoo on and on bronze benzeri, ancak daha fazla sedefli hali.)

  sombre: net sıcak alt tonlu hafif sedefli turuncu.

  İllusion: sıkıştırılmış kremsi pigment yapıda koyu mor.

  quiet: sedefli pembe alt tonlu kahverengi (gizlinot: maybelline color tattoo pomegranate plum benzeri, ancak daha fazla sedefli hali.)

  golden hand: net sıcak sedefli sarı.

  witch: net sıcak sedefli kırmızı.

  touch: sıcak sedefli kahverengi. (gizlinot: revlon colorstay krem farlarından caramel rengi benzeri)

  blood: yapışkan yapıda kırmızı-açık yeşil simli pigment. (gizlinot: hayal kırıklığı no: 1.)

  pink foiled: sedefli daha koyu ve soğuk alt tonlu pembe alt tonlu kahverengi.

  baby light: açık sıcak sedefli altın-şampanya.

  vanilla ice: soğuk sedefli altın-şampanya.

  jet set: yapışkan yapıda sarı- kırmızı simli pigment. (gizlinot: hayal kırıklığı no: 2.)

  night night: soğuk alt tonlu sedefli lila (gizlinot: bence paletin en güzel farı.)

  gentle: mat kemik rengi. (gizlinot: wnw brulee renginden bir tık koyu.)

  stones: geçiş rengi olarak kullanmaya çok uygun mat soğuk sütlü kahve.

  i dare you: koyu sıcak sedefli altın.

  beverly glam: sıkıştırılmış kremsi pigment yapıda kırmızı-açık yeşil.

  olumlu özellikleri: farların renk seçimlerinin birbirleriyle çok uyumlu olup hem gündüze hem de adında bahsettiği gibi geceye uygun makyajlar çıkarmaya elverişli olması; genel olarak, en azından swatchlanırken far pigmentlerinin yüksek olması, farların gramaj olarak büyük olması; genel olarak sedefli farların gözardı edilebilir seviyede tozutma yapması ve paletteki farların gerçekten iyi sıkıştırılmış olması, ürün ambalajının şık, dayanıklı ve seyahate götürmeye uygun olması: cruelty free bir markanın ürünü olması.

  olumsuz özellikleri: paletteki "blood" ve "jet set" iki adet simli pigmentin gerçekten kötü, yapışkan yapıda olması (gizlinot: wet n wild markasına ait sadece üst katmanındaki simleri bırakıp altta yapışkan tabaka bırakan farlardan farkı yok ve bu gerçekten beni hayal kırıklığına uğrattı.), fiyat olarak indirimli olarak bile yüksek fiyatlı olması ve paletin sadece watsons'larda satılıyor olması.

  sonuç: bahsettiğim hayal kırıklıkları nedeniyle paleti 18 değil 16 fardan oluşuyor gibi kabul ettim ve bu şekilde aldığıma çok mutlu olduğum bir palet oldu. yine de fiyat olarak avantajlı alışveriş için bu paleti kesinlikle indirimli fiyatıyla satın almanız gerektiğini düşünüyorum.

  Edit: çalışmayan pigmentleri baz gibi kullanmaya çalıştım, üstüne ne far sürersen sür, yamalanıyor ve üzerinde farlar dağılmıyor. Bir de sedefli renkleri fırçaya biraz fazla alınca direkt katlanma bölgesinde birikme yapıyorlar. Olumsuz özellik olarak bunları ekleyebilirim ama hala indirimli fiyatına değer bir palet olduğunu düşünüyorum.

  edit: bilgi düzeltme.

  ilgili medya:
  2
  29 kasım 2019 08:49 3 aralık 2019 12:54

  2. Sebile ölmez'in revolution la birlikte çıkardığı 2 far paletinden gece olanı.

  Bence gündüz paletiyle anlam kazanan bir palet. Çünkü içinde sadece 2 tane basic mat renk bulunuyor gerisi tamamen ışıltılı.

  İçinde kullanılması zor olan 3 tane sıkıştırılmış pigment bir tane de köpüğümsü kırmızı bir far var. Pigment olanlar nispeten kullanılabilir ama diğerine aynı şeyi söyleyemem.

  Try, quiet, touch, Pink foiled, baby light vanilla ice renkleri kesinlikle müthiş müthiş. Pigment yoğunluğu kalıcılığı bence çok çok başarılı ve bu fiyata bulunabilecek bir pigment değil. Renklerin çeşitliliği de gündüz paletiyle birlikte kullanıldığında size çok farklı makyajlar çıkarma imkanı veriyor. Ama zaten mat turuncu kahve gibi farlarınız varsa bu palet saydığım 6 renk için bile alınır bence.

  9 eylül 2020 17:33