yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • oylar (2)
  • medya (2)

  1. Benim için kesinlikle Mac studio fix fluid. Öncelikle, kesinlikle günlük bir fondöten değil. Daha doğrusu gerek yok. Ama 12 saatten uzun süre dışarda olacaksanız, önemli bir gün içinse, yağlı ve gözenekli bir cildiniz varsa bunun üzerine tanımam.

  Alev karslı ışığı mikro düzeyde geri yansıttığı için cilt kusurlarını belli etmediğini söylemişti ki hakikaten öyle. Gözeneklerimi dolduruyor, cildim mükemmel görünüyor ama asla kalıp gibi durmuyor, kendi cildim gibi. 15 saat yüzümde aynen kalıyor ve parlamayı geciktiriyor. Oksitlenmiyor. Kara büyü falan var içinde sanırım böyle bir performans olamaz çünkü. Uçak yakıtı gibi kokmasının sebebi de bu olabilir.

  Şunu da ekleyeyim, sample denemeden almayın. Kendileri "sample kabı bitti" derlerse kendi minik kabınıza doldurtun gerekirse carlayın ama öyle alın. Kimisine sivilce yapıyor çünkü.

  (yazar: Rumeys) uktesiydi

  18 şubat 2018 16:44 18 şubat 2018 16:47

  2. Benim için mac face and body'dir. Islak, nemli görünümüne, doğal bitişli eşit bir ten görüntüsü yaratmasına ve parmak uçlarımla uygulamaya bayılıyorum.

  18 şubat 2018 19:32

  3. Mac studio fix fluid spf 15 

  Gün içinde yağlanma yapmıyor uzun süre kalıcı. Fakat her gün sürülebilecek bir fondöten değil. Görünüş olarak ağır durmuyor ama cildimi yorduğunu hissediyorum. Kapatıcılığına ise diyecek lafım yok harika.

  18 şubat 2018 19:54


  4. Tabi ki studio fix powder plus. Kolaydır, hızlıdır, her durumda güzel durur. Gerisi maceradır, hevestir. Bunu sürüp de bugün olmadı dediğim hiç olmadı. 

  18 şubat 2018 21:01

  5. Uzun bir süre face and body olmasına rağmen bir süredir favorim waterweight. Günlük hayatımda fondöten kullanmayı azaltmaya çalışıyorum ve kullandığım zamanlar elim hep waterweight e gidiyor. Çünkü face and body e göre minik bir tık daha kapatıcı, yine nemli bitişli ve ciltte çok güzel duruyor. Face and body bana fondöten kullanmışım etkisinden Hafif bir renk eşitleme verdiğinden dolayı ve çilleri kapatmadığından dolayı, fondöten ihtiyacıma yönelik en iyisi waterweight benim için.

  18 şubat 2018 23:11

  6. Sanırım hiçbiri. Ama illa birini seçecek olsam Face and body derdim. O bile cildimde mat duruyor ve rengi uymuyor. Diğerleri cildimle bütünleşmiyor ve yüzümde çok belli oluyor.

  18 şubat 2018 23:47

  7. sadece face&body olanını deneyip asla memnun kalmamıştım. Cildim normal ve hiç sivilce problemim yoktur. O zamana kadar hiç fondoten kullanmamıştım ve denemek istediğim için yılbaşı indiriminde büyük boyunu almıştım. Sürdüğüm an yüzümü hatır hutur kaşımak istemiştim ve hemen temizlemiştim. 2-3 kez daha denedim ve hep aynı hissi verdi. Yüzümde ilk kez o zaman sivilceler çıktı bir kaç hafta geçmediler. O zaman yemin ettim bir daha macten ten ürünü almam diye. (gizlinot: sorrynotsorry)

  19 şubat 2018 00:00 19 şubat 2018 09:47


  8. Mac studio waterweight fondöten.

  Mat fondötenleri sevmiyorum, ancak yağlı cildimden ötürü mat olmayanlarla da çok anlaşamıyordum.

  Hem hafif yapılı olduğundan doğal duruyor, hem de kadife bir yapısı var, cilt bakımımı düzenli yaptığım için ve primer kullandığım için çok parlama yapmıyor.

  19 şubat 2018 00:18

  9. Elimde 2 tane Mac fondöten ürünü bulunuyor. 1'i Studio Fiz Fluid SPF 15 diğeri de Pro longwear Nourishing Waterproof fondöten.

  Mac Studio Fiz Fluid SPF 15 yorumum:

  -Örtücülüğü iyi

  -Günlük kullanım için zaman zaman fazla gelebiliyor

  -Cildimi asla kurutmuyor

  Mac Pro longwear Nourishing Waterproof yorumum:

  -Aşırı kapatıcı bir fondöten

  -Günlük kullanım için fazla ağır bir ürün

  -Ürünü yüze sürdükten sonra iyi şekilde pudra ile sabitleştirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde un kurabiyesi olaniliyorsunuz

  Sonuç olarak iki üründen de kullanım amacıma göre uyguladığım takdirde memnunum. Ama hangi ürün sevdiceğin olur derseniz tabi ki Mac Studio Fiz Fluid SPF 15.

  19 şubat 2018 09:39 19 şubat 2018 09:40

  10. Aslında en sevdiğimi değil karşılaştırma yapmaya geldim. Cildim fazlasıyla kuru, elimde face and body, waterweight ve studio fix olmak üzere üç mac fondöteni var. Görsellerini ekleyeceğim. 

  Face and body: bendeki rengi c1 ve bana koyu geliyor malesef. Su gibi yapısını çok seviyorum, sadece renk eşitliyor. Fondöten kullanıyormuşsunuz gibi değil.

  Waterweight: damlalıklı bir şişesi var, spf 30 içeriyor. Bendeki rengi nc15. Az-orta arası kapatıcı, kendi cildinizmiş gibi duran saten bitişli bir fondöten. En sevdiğim bu.

  Studio fix: bendeki rengi nc10, normalde mat ve yağlı ciltler için yağ kontrolü sağlayan bir ürün. Cildimin kuru olduğunu söylemiştim, kendi kullanım şeklim şöyle: 2 fıs fix+, 1 nohut tanesi strobe cream, azcık fondöteni karıştırıp, iyice nemlendirdiğim cildime nemli sünger ile uyguluyorum. Üstünden pudra ile geçmeyip krem ürünler ile kontür, aydınlatma işlemi yapıyorum. Sonuç oldukça güzel.

  ilgili medya:
  1
  19 mart 2018 21:38