yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  1. haftada 4 kere girdiğim, hocalarımızın kas kaybına karşı beni uyardığı bir spor. kapalı bir salonda, yüksek sesli müzikler eşliğinde, bisiklet üzerinde, bazen direnç arttırarak, bazen boşta hızlı ve tempolu pedal çevirerek, bir saatte yaklaşık 500-600 kalori yakmanızı sağlayan spordur. Her seans sonrasında mutlaka, kasları uzatmak ve esnetmek için stretching hareketleri yapılmalıdır, yoksa maazallah roberto carlos bacaklı süslü oluruz. başka başkaaaaa sonrasında kesinlikle protein almak lazım, ızagara tavuk, ızgara hindi, ızgara bişey...yanında salata benim spinning sonrası yediklerim oluyor. seviyorum bu sporu, detaylar hakkında mesaj atabilirsiniz, muhabbet edebiliriz(ybkz: swh)

  23 nisan 2015 16:48

  2. yeterince kondisyonunuz yoksa dizlerinizi mahvedebilen bir spor dalı.

  bir derse girdim, ders 45 dakika sürüyordu. ders genelde ayakta pedal çevrilerek geçiyor. ben bu sürenin 15 dakikasında ayakta kalmışımdır belki.

  dersin sonunda merdivenlerden inemedim, diz kapaklarım kendiliğinden, hissiz bir şekilde bükülüyordu. ders günü diz kapaklarımın bükülme isteğinden başka sorunum yoktu.

  gece bacaklarımda korkunç ağrı ve sertlik ile uyandım. bacaklarım taş gibiydi, dokunamıyor, yan dönemiyordum. sabah yataktan ağrılı bir şekilde kalktım ama o da ne?! yürüyemiyorum, resmen bacaklarım tahta kesilmişti. adım atmak işkence gibiydi. uzun sreli ayakta duramıyor, dizlerimi kıramıyor, bacaklarıma dokunamıyordum. işte bu yaşadığım şey gecikmeli başlayan kas ağrısıydı.

  iki haftada ağrılı şekilde geçirdim. bu sürede diz kapaklarıma ve bacaklarıma şok etkisi olsun diye ardarda sıcak ve soğuk uyguladım, biz yanımda buz torbaları diğer yanımda sıcak su torbası ile yaşadım, normale dönmeye başladığımda gerçekten şükrettim.

  bu dersten bana hatıra, dizlerime fazla yük bindiği için diz ön ağrısı kaldı. hala pedal çevirmeye başladığımda, eliptik bisiklete bindiğimde ve hatta biraz fazla yürüdüğümde sağ diz kapağımın ön kısmında bir ağrı kendini hissettiriyor.

  demem odur ki bu sporu bilinçli yapın a dostlar, sonra benim gibi sürünürsünüz, sürünmeyin :(

  23 nisan 2015 19:00

  3. 45 dakikalık ilk seans sonrası salondan çıkıp merdiven inerken bacaklarımın hakimiyetini sağlayamayıp popo üstü düşmeme neden olan ultra eğlenceli kardio egzersizi. Halbuki yaparken daha çeviririm gibi geliyordu. Haftada 3 gün yapmaya karar verdim. Sıkılmak imkansız.

  Edit; yalnız bir bisiklet taytı şart oldu. Hemde askılısından. Popom açıldı mı diye kontrol etmekten bi hal oldum. Kayıyor normal taytlar.

  17 mart 2016 22:24 17 mart 2016 22:25


  4. benim için kardiyonun atasıdır. efendim genetik olarak bacaklarımda ve kalçamda birikmiş yağlar çok fazla, kaburgalarım sayılırken bile 38 beden pantolon bacaklarıma zor giriyor. bu spor beni yorduğu için hoşlanıyordum ama fazlaca faydasını gördüm.

  30-45 dk koşu bandının ardında salon dersine giriyordum. yüksek sesle ve ritimle 1 saate yakın deli gibi kalori yaktıran egzersiz, tabi hakkıyla yapacaksın 600 kalori yaktığımızı söylüyordu hocalar. çıktığımızda soyunmadan duş almış gibi oluyorduk, çalışmayan bölge yoktu.

  olayı aynı hızda çevirmek değil kademe arttırmak ya da azaltmak, depar atmak, ayakta depar atmak; öne eğilme, arkaya eğilme, sağa sola yalpalanma.. uzar gider müzikle ritmi tutturmak da önemli motivasyon sağlıyor.

  felaket selülit yakıcıdır, öyle böyle değil bacağı şekillendirir, zayıflatır. bir de alışma süreci var ki ilk günler popo ağrısından oturamıyordum resmen, bacaklara hiç değinmiyorum merdiven çıkamıyordum desem yeterlidir. ve ben bundan zevk alıyordum ^.^

  18 mart 2016 00:28

  5. İlk 10 dkdan sonra kalbimin ağzımda attıgını hissetmemle birlikte kalp krizi geçirmemek adına bıtakıp kendimi duvar köşesine attıgım kardiyo egzersizi. Yağ yakmak adına su anda girmeyi istesem de mümkün değil çünkü sağ dizimde orta dereceli menisküs yırtığı mevcut, iyidir hoştur ama dizleri de stüdyoda bırakıp çıkmanın alemi yok.

  18 mart 2016 00:59

  6. siz de benim gibi ne menem bir şey olduğunu anlamadıysanız, şu video bilgilendirici olacaktır: (link: https://www.youtube.com/watch?v=4Hl1WAGKjMc https://www.youtube.com/watch?v=4Hl1WAGKjMc)

  18 mart 2016 03:22

  7. Acayip yağ yaktıran, eğlenceli ama aynı zamanda ders bitiminin 2 saat sonrasında bacak ağrısından ağlatan, grup derslerinden en verimli olanıdır. Spor salonumda her akşam iki kere spinning dersleri olur ama ben aşırı zayıf olduğumdan üç dört kere katıldıktan sonra bi daha denememeye karar verdim. Muhteşem bacak kası yaptırır kendisi ama ertesi güne bırakan ağrılar da cabası. O yüzden kilo sorunu olmayan girişmesin diyorum. Pilates yapın, pilates candır.

  19 mart 2016 01:40 ed.21 nisan 2016 16:23


  8. Yaklaşık 6 aydır haftanın 2 günü (bazen 3te olabiliyor) yapıyorum. Bacaklarımı gerçekten inceltti ve popomu şekillendirdi. Ama tamamen hareketleri doğru yapmak gerekiyor. Ayakta kendini küçültüp hızı 2-3 katına çıkarıp bastığımız sürelerde popoyu sıkmak çok önemli mesela. İlk girdiğimde çoğu kişide olduğu gibi merdivenden zor çok çok zor indim, bacaklarım titriyordu. Çoğu giren kişide 'anaam yok yok ölüyordum valla bidaha giremem' diyip bırakıyor. Bırakmayın!

  21 mart 2017 08:31

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar