sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (13)
 • medya (0)

1. Hormonlarla alakalı bir durumdur ve varsa vardır yoksa da zamanla olacak birşey değildir.

Aşkla, sevgiyle, iyi anlaşmayla, güzellikle, taş gibi bir fizikle falan da hiç alakası yoktur. Anlam veremediğimiz ilişkiler olduğunda, "x y'de ne buluyor" dediğimizde bulduğu şey tam da ten uyumu olabilir. Karşısındakinin tüm diğer özelliklerinden bağımsız olarak teni çekici gelmiştir, birbirlerine dokunmadan duramayacak durumdadırlar. Çok kurcalamamak lazım yani.

Ayrıca evli ve çocuklu bir arkadaşımın ten uyumunun beyaz tenlinin beyaz tenliyle, esmerin de esmerle birlikte olması olduğunu zannetmesi var ki bu da ibretlik bir olay tabii.

Ukte (yazar: nyxashley)

3 ekim 2014 23:18

2. ben de bi yazı okumuştum. kadınların evli erkeklerden hoşlanma sebebi olarak, kadınların kocaları ile ilişki esnasında salgıladıkları sıvı erkeğe malum bulaşır ve diğer kadınları cezbedermiş. le ne burun varmış bizde ayol. yok artık dedim. ten uyumu da tamamiyle kimyevi sanırsam yada elektirk denilen olay.

3 ekim 2014 23:27

3. Aslinda ten uyumu dedigimiz sey kisilerin kendi genetik yapisindan farkli bir genetik yapiya sahip kisi arasinda, potansiyel cocugun genetik yapisinin iki kisiden de daha guclu olmasini saglamak amaciyla evrilmis bir mekanizmadir. Isin bu kismi bir yana. Ten uyumuna sahip oldugun kisiyle sevismenin tadi baskadir. Sanki o kisiyle seks yapma eyleminin kendisi bile daha bir keyiflidir. Kokusu sizin uzerinizde hem afrodizyak hem de sakinlestirici etki yapar. Pffff.... Ben gene sevgilimi ozledim.

4 ekim 2014 08:49

4. bazen ayrılamama sebebi, en büyük kavgalarımın sonunda elimin tenine, elinin tenime, ufak bir temasıyla her şeyi geride bırakabildiğimi biliyorum. çoğunlukla sarhoş edici bir his. ama sakin sarhoşluk.

4 ekim 2014 13:10

5. bir evlilik kararı alırken bence kesinlikle göz önünde tutulması gereken bir durum. bir ömür geçireceğiniz kişiyle ten uyumu olması gerekir, yoksa evlilik çok sıkıcı geçer gibi geliyor bana...

bir de (gbkz: (no:39980)) girdisine aynen katılıyorum. ten uyumunuzun olduğu bir kişiyle ayrılmak çok zor olur. işkence gibi gelir. ama ayrılmanız gerekir işte...

bir çeşit bilmece gibi. hani aşk evliliği mi mantık evliliği mi diye bir soru vardır ya, onun gibi. hem ten uyumu olacak, hem de diğer konularda da uyumlu olacaksın... valla böyle birini bulmak pek kolay değil. kısmet bu işler. :)

4 ekim 2014 13:24

6. Ten uyumu farklı bir şey insana yapmam dediği şeyleri yaptırır. Terinin kokusunu bile içine içine çekersin bi daha koklarsın. Koca yatakta uyurken birbirini burun buruna bulup nefesinin sıcaklığıyla noluyo diye uyanırsın. Ha yeter mi yetmez hepsi geride kaldı. Oturup saatlerce konuşabilmek bir hayatı paylaşabilmek ayrı bir şey. O yoksa ten uyumu kurtarmaz adamı ufak bir aldatmaca olarak kalır.

Öyle çok fındıklar kıran biri değilim ama koluna dokunsan bile çatır çatır o elektriği alıyorsun.

Valla sevgi emek bunlar daha önemli. Yoksa gerisi yalan oluyor.

31 aralık 2014 12:23

7. erkek arkadaşımla aramızda ten uyumu konusunda tereddütler içindeyim.ilk sevişmemis eh işte denecek düzeyde zevk verdi.sabah seksi bilirsiniz ayrı tadı olur ama onda ıslanma olmadı belki yeterince uyarılmamamla ilgilidir.onu düşününce seks yapacagımızı falan aklıma getirince heyecanlanmıyorum.acaba ten uyumunu yakalayamadık mı bilmiyorum.

15 nisan 2015 14:45

8. önceleri bende 'yav he he' olan tabir, sonraları o kişiyi bulunca 'engel olamıyorum' durumu oluşturdu. farkında olmadan ten temasında bulunma dürtüsü, yakınlaşmaya engel olamama hani ortam filan da dinlemez bu meret sonra vay sokak ortasında öpüştüler.

kan grubu etkili mi bu olayda acaba, bizim kan gruplarımız aynıydı.

13 kasım 2015 01:13

9. Bu çok acaip bir şey ya. Yuva yıktırır yeminle bak. Allah herkese birlikte olduğu insanla ten uyumu yakalamayı nasip etsin, yoksa her an tehlike yani.

Bir kere bunu anlamak için sekse falan gerek yok. Arada o çekim varsa eliniz kolunuz rahat durmuyor zaten. Sanki böyle görünmez bir mıknatıs var ve içinizden bir şeyler ona doğru çekiliyor gibi. Tabi bu durum karşılıklı olduğu için de bir taraf kendini tutsa öbürü tutamıyor. Dedim ya işte tehlikeli, hem de çok.

13 kasım 2015 01:20

10. karşılıklı olarak köpek gibi birbirinizi koklamaktan zevk alıp dokunmadan duramıyorsanız ten uyumu var demektir. hiç yaşanmamışsa tahmin etmek zordur.

hayatında bu uyumu hiç tatmadan evlenip gitmek çok büyük bir eksiklik bence. tabi herkesin önceliği farklıdır ama benim için ten uyumu 1. sırada .

13 kasım 2015 02:12