yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (49)
  • oylar (20)
  • medya (1)

  1. az önce bitti diye kesip içini açtığım ve (büyük dev harflerle yazılacak burası) içinde şimdiye dek kullandığım bazdan daha fazla malzemeyi içinde sakladığını fark ettiğim (büyük harfleri kapat) far bazı.

  far bazı olarak oldukça işe yarayan bir ürün olduğunu yazmayacağım zaten; şöyle güzel, böyle kalıcı, aman da aman renkleri parlaklaştırıyor, far topaklanmıyor, arada gaza gelip bulaşıkları yıkıyor falan... ne kadar iyi bir ürün olduğunu biliyoruz. esas bahsetmek istediğim konuya geleyim hemen:

  şık ama kullanışsız tasarımı sayesinde, her gün onlarca udpp çöpe atılıyor, yazık ediliyor. bu insanlık dramı sona ermeli.

  şöyle yaptık, önce bir güzel kestik. mini bir spatula yardımıyla malzemeyi oyuncak silindirine (şu sürpriz yumurta çikolatalarının içinden çıkan bombeli sarı kutu) koyduk, hava geçirmeyen herhangi bir kapta da saklayabilirsiniz. sonra ikiye böldüğümüz, içini bir güzel sıyırdığımız udpp şişesini tekrar yapıştırdık ki, baz sürmede yardımcı olan fırçasını koymak için fırçalık olarak hayatına devam etsin.

  "bitti, artık daha fazla süremiyorum" sandığınızda içinden çıkan ürün yaklaşık olarak (link: http://www.bellasugar.com/How-cut-open-Urban-Decay-Primer-Potion-940116 bu kadar)

  8 ocak 2014 23:09

  2. far bazlarının şahı hatta padişahıdır ve lakin ulaşımı zordur. yeri gelmişken sephora artık urban decay'i getiriver yahu...

  25 ocak 2014 14:39

  3. Bu kadar övülünce amerikadan sadece 12 dolara (evet 12 dolari gorunce saskinligimi ve sevincimi saklamaya calistim cunku daha pahali saniyordum :)) aldigim, kullandiktan sonra artik mac'i bile birakmama sebep olan baş tacim...:) saatler sonra bile gozlerimde en ufak akma yapmadi. Harika!:)

  23 şubat 2014 18:41


  4. (no:7032)

  5 mart 2014 11:10

  5.

  1. Ambalaj: Tip olarak aslında The Balm'ın tüpüne çok benzemeyen bir tüp ile karşımıza çıkıyor. Sadece kapağı daha farklı. Kapağının ilginç şekli görünümünü ilgi çekici hale getiriyor. 4 farklı şekilde üretildiği için 4 farklı renkte karşımıza çıkıyor;

  a. Original: Mor renkli olan ve benim kullanmakta olduğum ürün.

  b. Eden: Açık krem tonlarında bir ambalajı olan ve renk eşitsizliklerini gidermeye yarayan kapatıcılık özelliğine sahip bir ürün.

  c. Sin: açık pembe tonlarında bir ambalajı var ve cilde parlaklık veriyor.

  d. Greed: parlak altın rengi bir ambalaja sahip ve tenin alt tonlarından kaynaklanan soluk görüntüyü ışıltı vererek azaltmaya ve canlandırmaya yönelik bir ürün.

  2. Yapısı: Mor Original ürününe sahip olduğum için yorumlarım bu ürünle ilgili olacak. Öncelikle elinize aldığınızda tam bir şeffaflık söz konusu değil, bu sebeple renk eşitsizliklerini de giderebiliyor (az çok). Uyguladığınız zaman şeffaflaşıyor. Yoğun bir yapıya sahip ve bence The Balm'ın göz primerine göre daha ağır bile olduğu söyleyebilirim.

  3. Yararları:Yapısı sebebiyle yukarıda bahsettiğim gibi renk eşitsizliğini giderebiliyor. Ayrıca, göz makyajımın süresini gerçekten artırdı, kalıcılığı muhteşem. The Balm'ın sağladığı her şeyi sağladı diyebilirim. Yani, far pigmentasyonunu, yoğunluğunu artırdı ve canlı görünmelerini sağladı. göz makyajımı kusursuz bir şekilde uygulamamda yardımcı oldu.

  4. Eleştiriler: Öncelikle kanserojen madde içerdiğini belirtmek gerekiyor. Ayrıca yapısını The Balm'a göre daha yoğun ve ağır bulduğumu da söyleyebilirim. Bazen ürünün uygulandığı yerde çizgi çizgi birikmeler oluyor ki ürünün bu yoğunluğundan dolayı olduğunu düşünüyorum. Bunun çözümü de çok çok az bir şekilde uygulanması. Ayrıca Türkiye'de bulunmaması ve ulaşılamaması da büyük bir sorun.

  5. Kullanımı: Tüpü aynı The Balm ile aynı olduğu ve birbirlerinin muadili oldukları için The Balm'ı uyguladığımız gibi uygulayabiliriz.

  6. Fiyat: Türkiye'de bulunmuyor yurt dışında fiyatı $20.

  (link: http://makyajcigeldihanim.blogspot.com.tr/2014/11/primerbaz-incelemeleri-vol-8-urban.html İnceleme yazısı ve Uygulama videosu )

  1 aralık 2014 17:02

  6. kullandığım ilk ve tek göz bazı.

  naked 3 paletin içinden sample boyları çıktığı için sahip oldum. 4 tane var sanıyorum.

  ben ilk anti age planını açıp bir sample kutusuna koydum. ve aldığım günden beri kullanıyorum baya bereketli.çok az bir miktarı iki göze de yetiyor ve gerçekten çok başarılı. ten rengi ama tamamen painterly falan gibi nötrleyecek kadar yoğun değil anti age'in rengi.

  yakın zamanda da sin'i açtım merakımdan, onu da koydum bir kaba. tek başına far niyetine kullanıyorum hafif pembemsi inci renginde ışıltılı. diğerine göre biraz daha koyu kıvamlı ve zor dağıtılan bir yapısı var hemen sabitlendiği için. günlük makyajımda tüm göz kapağıma göz pınarlarım dahil sürüp bronzer ile hafif crease bölgesini ısıtarak kullanıyorum.

  yapışıyor göze resmen. çok da hoş duruyor.

  kuruma da olmadı gayet uzun ömürlü sample deyip geçmemek lazım gerçekten. kesinlikle parasını hak eden ürünler.

  4 haziran 2015 22:10

  7. (bkz: urban decay primer potion )

  24 haziran 2015 12:18


  8. yaklaşık dört aydır hemen her gün kulladığım primer. yazmak için özellikle bekledim.

  bu ürün önceden 2.5 sene kadar kullandığım mac paint pot painterly'i bana bıraktırdı.

  çünkü farı sabitleme yeteneği çok yüksek.

  gerçekten göz makyajım hava koşulu ne olursa olsun bozulmuyor. (gizlinot: buna likit eyelinerım da akmaması dahil)

  renk vermemesini seviyorum çünkü ben farı sürmeden önce göz kapağı rengini nötrlemek için açık tonlarda bir far kullanmayı sevmeyenlerdenim. (gizlinot: açıkçası gerekli görmüyorum bu uygulamayı)

  daha iyisi yapılana kadar urban decay primer potion diyorum.

  22 ağustos 2015 22:42

  5

  9. Paletlerin içinden çıkan primerlarım durup duruyordu uzun süredir. Kışın pek fark yaratmıyor diye düşünmüştüm ama Yazın artık hiç bir şekilde göz makyajım dayanmayınca deneyim dedim. 2 haftadır kullanıyorum, kesinlikle kullandığım en iyi göz bazı. Ilk sephora ziyaretinde Alınacak listeme en tepeden giriş yaptı, gerçi elimdekiler kışa kadar beni götürür sanırım.

  23 ağustos 2015 00:32

  10. Orjinal versiyonu için;

  Paketlemesi kaliteli ve sağlam.

  Tüp şeklinde olduğundan kullanımı kolay.

  Farın kalıcılığını arttırmada inanılmaz başarılı. Far, mıh gibi çakılıyor göze; siz silene kadar da yerinden bir gıdım oynamıyor.

  Fazlasıyla bereketli. Ufacık bir miktarı iki göze de yetiyor.

  Kullanım süresi açıldıktan sonra 6 ay.

  1 sene önce almıştım ancak 3-4 aydır sürekli kullanıyorum (gizlinot: the balm bazını bitirince açtım), henüz yarılanmadı bile. Bereketli yani.

  Paketindeyken Kurumadı ama seyahat için tester kabına koymuştum. Kabın kapağını sıkı sıkı kapatmama rağmen ertesi gün baktığımda kutuda kaskatıydı garibim.

  Benim göz makyajı rutinim 'far bazı(gizlinot: farı tutması için)+ mac paintpot painterly (gizlinot: göz kapaklarımdaki çok belirgin olan damarlı görüntüyü nötrlemesi için) + ten rengi far (gizlinot: üstüne süreceğim farı rahat dağıtabilmek, pigmentli farların kontrolünü daha iyi sağlamak için) + far'. Biliyorum çok fazla kat kat ürün uyguluyorum ancak bunlardan birini dahi yapmasam makyajım bir halta benzemiyor. Şimdi gelelim bu ürünün benim için tek eksi yanına. Göz kapaklarımdaki damarları tek başına silemiyor. Üstüne mutlaka paintpot sürmek durumunda kalıyorum. Ama ikisini üst üste sürünce de göz kapaklarım kuruyor, pütürlü görüntüye yol açıyor. "Eden" versiyonunun testerını denemiştim (gizlinot: hani şu renk veren) ancak yapısını beğenmediğim için tam boyunu almadım.

  Sadece damarlı görüntüyü silmediği ve paintpot ile uyum sağlayamadığı için orjinal versiyonunun 2.sini almayı düşünmüyorum.

  Eğer yağlı ama damarlı olmayan göz kapaklarınız varsa beğeneceğinize eminim.

  Elimdeki bitince anti-age olanını alabilirim. Çünkü orjinaliyle aynı performansa sahip olmasının yanı sıra göz kapağını kurutmayan çok daha yumuşak bir yapısı var. (gizlinot: üstelik şeffaftı )

  23 ağustos 2015 00:58