yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (39)
  • medya (2)

  1. Türkiye'ye Lourdes Çabuk tarafından tanıtılan yaşlanma karşıtı hareketler içeren yoga çeşidi. temel olarak farklı hareketlerle farklı yüz kaslarını çalıştırır ve cildin toparlanması, dudak kenarlarındaki aşağı sarkmaların ve kırışıklıkların azaltılmasını hedefler. Elbette düzenli beslenme olmadan çok anlam ifade etmez. Ben geçen sene bununla ilgili bir kitap almıştım, hala uygulamaya başlamadım ama kanaatim yaşlılık belirtileri kendiş göstermeden evvel yapılmaya başlarsa daha etkili olacağı yönünde. Bir de yaşlanma nedeni ile değil de küçüklüğümden beri kendiliğinden aşağı doğru duran dudak kenarlarımı yukarı çekmeyi başarabilecek mi merak ediyorum.

  30 ağustos 2013 23:22

  2. Alnımdaki mimik çizgilerinin daha 30 bile olmadan iyice belirginleşmeye başlaması sebebiyle cinnet geçirdiğim bir gün araştırıp uygulamaya başladığım yoga çeşidi.

  Beslenmeme dikkat etmeme rağmen biraz yapı biraz da fazla mimik kullanmam sebebiyle daracık alnımda 5 şeritli yola dönüşen alnımı önce anti-aging kremlerle mi iyileştirmeye çalışsam diye düşünüp, nemsizliğini bol nemlendirici kremle gidermeye çalışıp da doğru düzgün sonuç alamayınca önce doğallık diyerek araştırdım. Youtube'da pek çok yüz yogası videosundan işe yarar görünen bir kaç tanesini ezberledikten sonra yapmaya başladım. Benim o 5 şeritli yol bir anda olmasa da bir kaç gün gibi kısa sürede dümdüz bir ovaya dönüştü. Artık fondötenlerimi baz olmadan ve çizgilere dolmadan da kullanabilmenin mutluluğu içindeyim.

  Çizgileriniz çoğalmadan, derinleşmeden her insanın (evet zorla etrafımdaki erkeklere de inatla yapmaları için baskı kuruyorum, iyi de sonuç alıyorlar) uygulamaya başlaması gerekli diye düşünüyorum. Dünyanın parasını kremler ve estetik operasyonlarına vermeden önce en azından deneyin.

  Edit: en beğendiğim yüz yogası kanalını istek üzerine ekliyorum. (link: http://www.youtube.com/faceyogamethod buradan) ulaşabilirsiniz. Bir de tek video olarak (link: http://www.youtube.com/watch?v=ratUCAHJcqI şunu) çok faydalı buldum.

  18 şubat 2014 12:34

  3. Kalemle dudak dolgunlaştırma özelliği arkadaşımın dudaklarında test edildi onaylandı. Daha bi kalkık ördek dudak tarzı oldu resmen kızın dudakları. İlginç gerçekten.

  20 temmuz 2014 02:40


  4. bu yüz egzersizlerini televizyona çıkan bir doktor yüzün yağ tabakasını eritip sarkmalara sebep olduğunu söylediğinden beri başlasam mı başlamasam mı karar veremiyorum. biri bizi aydınlatsınnn

  4 eylül 2014 18:44

  5. 'Çalışan kaslar kendini salmaz' prensibiyle yapılan yüz egzersizi. Uzun dönem yapılınca faydası olabileceğini düşünüyorum. Ayrıca çok da eğlenceli.

  4 şubat 2015 16:00

  6. bir ara gaza gelip her gün yapıcam böylece yaşlanmayacağım diyordum. hevesim sadece 4 gün sürdü.

  düzenli olarak yapılınca etkili olacağına inanıyorum. nasıl spor yapan bir beden sıkı kalırsa yüz için de aynı olabilir.

  4 şubat 2015 17:00

  7. 50 yasindaki halam 2 aydir yuz yogasi yapiyor fakat yuzundeki kaslari cirkin bir sekilde daha cok belirginlestirdigini dusunuyorum. konusurken, gulerken daha farkli duruyor artik.

  7 nisan 2015 10:26 7 nisan 2015 11:06


  8. aklıma nerden düştü bilmiyorum ama dün itibariyle başladım.başlamadan önce olabildiğince araştırdım.yapanlar yüzlerinin toparlandığını yazmışlar genelde. 20 yaşındayım kırışıklık sarkma gibi bir sorunum yok tabiki ama yüzüm yuvarlak ve ben daha keskin hatlar istiyorum.türkçe lourdes çabuk'un videoları var sadece.onlar da az gibi geldi bana.youtubeda başka yabancı kanallar var bununla ilgili ben ordan birini takip etmeye karar verdim.umarım bir faydası olur.başlamadan önce fotoğraflarını çektim yüzümün işe yarıyorsa tekrar yazarım.

  12 nisan 2015 09:45 12 nisan 2015 11:01

  9. bir ara sardığım hede.

  ama sanki yüzümü sarkıtacak gibi geldi bu yüz yogası. kaslarım yorulacakmış da sarkacak gibi.

  bilemedim.

  hep yeni bir şey çıkıyor, takip edemiyorum.

  12 nisan 2015 13:01

  10. Bir aralar capon bir teyze vardı kalem ağzında, kaşıkla falan komik hareketler yapan hehh işte onu izledim gaza geldim hemen açtım youtubedan videosunu bir iki yaptım derken farkettim ki aşırı mimikten kuru cildimi daha da beter kırıstıracağım direkt bıraktım, hayatimda hic gulerken, ağlarken kırışmayan yerleri kası çalışsın diye hareketlendirmek oranın da kırısmasına neden olur gibime geliyor ve cildim deneme tahtası değil ama yukarıda yazılanları okuduktan sonra bir daha bakacağım.

  12 nisan 2015 16:05 12 nisan 2015 16:06