yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  2.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • oylar (5)
  • medya (1)

  1. Yves rocher'in Pure Calmille Makyaj temizleme yağı haricinde yeni çıkarmış olduğu, hassas ciltlere yönelik olan temizleme yağı. 

  ilgili medya:
  1
  26 eylül 2020 19:57

  2. Alışverişimde hediye olarak veren görevlinin sadece makyajı temizlemek için değil, yüzü günlük olarak temizlemek için de ideal olduğunu söyleyip övdüğü ürün. Daha önce yağ formunda bir temizleyici hiç kullanmadım, o yüzden etkisini merak ediyorum. Yalnız yüz temizleme jelinin -hydra vegetal - 390 ml olanından aldığım için bu yağa ne zaman sıra gelir hiç bilmiyorum ama. Belki kış mevsiminde yüzümü kurutmaması için kullanabilirim, bilmiyorum şu an.

  Ürün 150 ml bu arada.

  10 ekim 2020 10:09

  3

  3. Alışverişimde hediye olarak verildi, makyaj temizleme konusunda çok başarılı bulamasam da yüzde bıraktığı hissiyatı çok sevdim. 

  13 kasım 2020 09:52


  2

  4. Düzenli kullandığım isana yüz temizleme yağını bulamamam nedeniyle almıştım. Kullandığım günün ertesinde yüzümde ucu beyaz bir sürü komedona sebep oldu. Rutinimde birkaç değişiklik olduğu için başta emin olamadım fakat bu ürünü kesmemle komedonların gitmesi üzerine bu ürünün sebep olduğuna karar verdim. Kullandığım sürece de ayçiçek yağının baskın kokusundan rahatsız olmuştum fakat iyi tarafı yüzünü yıkar yıkamaz o koku gidiyor. Yıkandıktan sonra suratta hafif yağ kalıyordu bu nedenle kesinlikle üzerinden temizleme jeli ile temizlenmesi gerekmektedir. Farklı alternatifler varken alınmasına gerek olmadığını düşündüğüm bir ürün.

  24 kasım 2020 12:34

  2

  5. eskiden pure calmille versiyonunu kullanırken bayılıyordum.hayatımın yağ bazlı temizleyicisini bulmuştum ancak içeriği değişmiş ve buna dönüşmüş anladığım kadarıyla.eski versiyonunda ne kalıntı bırakıyordu ne buram buram ayçiçek yağı kokuyordu ne de komedona sebep oluyordu.daha önceki girdilerimde de bahsettiğim gibi tretinoin kullanıyorum ve cildim aşırı kuru ve irite olmuş halde.buna rağmen benim cildimi bile yağlandırıp, sivilceye meyilli bir hale getirdi.eski versiyonunu,cildimin çok hassas olduğu zamanlarda üstüne su bazlı bir temizleyici kullanmadan dahi kullanabiliyordum.yeni versiyonunu ise extra bir temizleyicisiz kullanmak imkansız.kesinlikle kalıntı bırakıyor.bu yüzden makyajı ya da güneş koruyucuyu nasıl bir performansla temizlediğinden emin olamıyorum.şu an benim için vasat bir ürün.uygun fiyatlı yağ bazlı temizleyici önerilerinize açığım süslüler.

  7 aralık 2020 16:40

  6. sözde hassas ciltlere iyi geliyormuş ama bende tam aksine sivilce problemi yarattı hassas cildim olmamasına rağmen. çok ilginç

  7 aralık 2020 21:38

  5

  7. Uygun fiyatlı, güvenilir içerikli yüz temizleme yağı. Bu yağın seveni olduğu kadar sevmeyeni var, yorumlar beni de kararsız bırakmış olsada nihayetinde almış bulundum. Benim ilk temizleme yağı deneyimim olduğu için kıyas yapamıyorum fakat ben gayet memnun kaldım. Göz makyajımı ve cilt makyajımı gayet yeterli temizliyor, kalıntı bırakmıyor, keza güneş kreminide öyle. Gözlerimde ovalama yapmama rağmen yanma olmadı, ve yüzümde hiçbir şekilde sivilce komedon çıkarmadı. Kokusundan bahsedilmiş, evet hoş bir kokusu yok, ayçiçek yağı kokusu var fakat 2 dakikalık işlemde beni dile getireceğim kadar rahatsız etmiyor. Ayrıca bereketlide bir ürün, 2 pompa alıyorum tüm yüzüm için, uzunca süre götürüyor. Ben aldığımda 45 tl idi, zam geldi mi bilmiyorum, ürünü sevdiğim için bittiğinde tekrar edinirim yüksek ihtimal.

  26 ocak 02:49


  1

  8. Türkiye'de makyaj temizleme yağı çeşitleri diğer ürünlere göre daha az. Bu ürünü de ulaşılabilir bulmuştum, ayrıca ürünle ilgili olumlu yorumlar vardı o yüzden indirimde görünce hemen kaptım.

  Öncelikle cildimden bahsedeyim, karmadan kuruya dönük, hassas bir cildim var. Çok çok nadiren sivilce problemi yaşarım, bir ürünün bende sivilce çıkarması çok zordur. Ama bu ürün bunu başardı.

  Sivilce yapınca kullanmayı bıraktım tabi, bir süre sonra yine deneyeyim dedi, tekrar aynısı başıma geldi. Yani ciltte de çok kısa süre duruyor nasıl sivilce yaptı hiç anlamadım. Daha sonra içeriğini incelediğimde isopropyl palmitate olduğunu gördüm.

  Temizleme konusuna gelirsek, ağır göz makyajını asla çıkarmaz, benim maskaramı bile çıkarmadı, zeytinyağımsı bir kokusu var, diğer temizleme yağları gibi ciltten kolay arınmıyor, arkasında yağlı his bırakıyor. Ben kendisini duşumda tutuyorum şu an, vücudumda güneş kremi olan yerlere sürüyorum. Kısacası tavsiye etmem, fiyatı uygun ama sivilce garantili.

  26 ocak 10:58 30 ocak 15:29

  9. eski versiyonunu severek kullanıyordum fakat bu hali olmamış maalesef. yaklaşık 4 senedir makyajımı temizleme yağlarıyla çıkarıyorum, aynı şekilde güneş kremini de öyle. fakat bu ürün alerjik olmayan cildimde alerjiye ve sivilcelenmeye sebep oldu. en azından makyajı çıkarsaydı ama özellikle maskarada sınıfta kaldı. maybelline lash sensational çoğu kişinin kullandığı, ne denli zor çıktığını bildiği bir ürün tahmin ediyorum ki. bu ürün hiçbir şekilde temizlemedi. isana ve simple'ın yağları çok daha başarılı.

  5 nisan 13:13