yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • medya (1)

  4. makyajdan uzak durmak, cildini dinlendirmektir.

  26 eylül 2023 16:28

  3. 1 şubattan beri sıfır cilt makyajı yapıyorum,yediklerime dikkat ediyorum. ( Süt ürünlerini,karbonhidratı,gluteni kestim) cildim düzeldi evet ama öyle aşırı aşırı değişimler olmadı. Kaldı ki acnelyse kullanıyorum 4 aydır. Komedonlar eskiden 15 taneydi şimdi 3 tane. İzlerim maalesef çabuk iyileşmiyor.Benim ki aşırı etkili bir detox olmadı maalesef.

  13 ağustos 2020 18:29

  2. Makyaj yapmayarak; yediklerine dikkat ederek (süt ürünü, baharat, yaplu besinler tamamen yasak); bol su tüketerek; belirli periyotlatda cildi kendi haline bırakma durumuna verilen isim. 

  Ayşenur yazıcı der ki mutfak ürünlerinden bakım ürünü olmaz; olsa ben kullanırdım. 

  Üst entrydeki süslümün tecrübesine söyleyebilceğim tek şey onun adına sevinmiş olmam (maşallah süslüm vildin çok güzel toparlanmış); ama lütfen sizler ph ını bilmediğiniz mutfak ürünlerini cildinize sürmeyiniz. Hepimizin cilt bariyeri gücü farklı, alerjen durumu farklı, cilt yapısı farklı. Aman diyeyim detox diye mevcut phınızdan ve bariyerinizden de olmayınız. Yaptığım hataları uzun süre cildiyeye giderek toparladım; sizler de bu hatalara düşmeyiniz;

  Sevgiler,

  13 ağustos 2020 16:44


  1. ilk olarak bu bir bakım rutini. kendisini koreli bir dermotologdan öğrenmiştim ve 10 gün boyunca denedim. fotoğrafları sizinle de paylaşacağım birazdan arada ki farkı görün diye ama şimdiden söylüyorum artık benim için pahalı markalar, hiç bir işe yaramayan ürünler saçma sapan kremler bit-ti. çünkü şuan cildime aşığım resmen ve bunun çoğu doğal ürünler sayesinde oldu. cildim şuan ışıl ışıl ve neredeyse hiç ama hiç leke kalmadı. hatta öyle ki pms döneminde tarlaya dönen cildimde hiç sivilce çıkmadı!

  şimdi gelelim cilt detoxu nedir? belli bir süre boyunca cildinizi yoğun bir bakıma alıyorsunuz ve hem içten hem dıştan besliyorsunuz. öyle ki her gün maske yapacaksınız! tabi bu yaptığınız maske tamamen doğal olmalı. ve tek ürün üstüne yoğunlaşmalı. mesela ben balı seçtim ve her gün yaptığım maskelerde bal kullandım. ayrıca bu detox yaptığınız sürede yediklerinize de dikkat etmeniz lazım. yani hem bakım yapıp yapıp hem de sivilce çıkartacak yağlı şeyler yerseniz bir işe yaramaz.

  bu bakımı cildimde ki lekeler için yaptım ben bu yüzden bal + yoğurt kullandım. siz şikayetinize göre internetten size uygun olan şeyi bulabilirsiniz. (cildim karma)

  benim şöyle işledi süreç, her sabah himalaya'nın arındırıcı yüz yıkama jeli ile yüzümü yıkadım. ardından elma sirkesi ve suyu karıştırarak yaptığım toniği yüzüme uygulayıp ardından nemlendirici krem sürdüm. bu kadar.

  akşam yine aynı jel ile yüzümü yıkadım. ardından 1 tatlı kaşığı yoğurt 1 çay kaşığı balı karıştırıp yüzüme sürdüm ve kuruyana kadar bekledim. göz altlarıma ve dudaklarıma bile sürdüm. göz altlarıma o kadar iyi geldi ki, koyuluğu gitti resmen. ılık su ile yıkayıp yine sirke toniğimi kullandım ve yine krem sürüp bitirdim.

  1 hafta boyunca her gün bunları yaptım 1 haftanın sonunda 1 gün yüzümü sadece su ile yıkayıp nemlendirici sürdüm başka ürün kullanmadım. Sonra ki günler yine üstte yazdığım şekilde bakım yaptım ama bu sefer bal+türk kahvesi yada bal + yoğurt + yeşilçay gibi.

  bu detoxu içeriden de destekleyip her gün yeşil elma yedim ve gece yatmadan yeşilçay içtim. yağlı şeylerden uzak durdum genellikle. bol bol su tükettim.

  cildim resmen sıkılaştı, tek renk oldu ve aşırı sağlıklı. fotoğrafta siz de göreceksiniz. hiç bir olumsuz tarafı görmedim. şimdi 3 günde 1 maske yapmaya başlayacağım. bir de sabah yüzümü doğal maden suyu ile yıkamaya başladım. sirke toniğimin içine de normal su değil maden suyu koydum kesinlikle daha etkili oldu.

  zaten yaptığım maske doğal olduğu için her gün kullanmam asla soru olmadı, asla yan etki görmedim. aldığım bal da balparmak'ın 2.5 tl lik tek kullanımlık sıkmalı balı ama 1 hafta yetti bana. bugün arkadaşlarım cildime iltifat etti ve fondöten yada kapatıcı kullanmamıştım bile :') ben çok etkisini gördüm sorusu olan mesaj ile iletişime de geçebilir.

  fotoğrafları ekliyorum.

  ilgili medya:
  1
  5 nisan 2019 21:44 5 nisan 2019 21:50