yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (27)
  • medya (0)

  27. beden kitle endeksine göre obez veya aşırı zayıf olmadığınız kilodur. -bence- kan değerleriniz sağlıklıysa güzel hissettiğiniz kilodur.

  25 eylül 2023 16:57

  26. benim için hangisi olduğunu bilmediğim kilodur.

  uzunum, buna göre 90 da olsam kilolu durmuyorum ama bu demek değil ki 100ü göreyim... yaşamak için belli standartlarda olmamız lazım, mesela: vücudum androjenik olduğu için göğsüm ve kalçam yok gibi ve kilo alsam da versem de durum aynı oluyor, zayıfladıkça insanlar "kadın kalçalı salçalı göğüslü möğüslü olur, kilo verme" diyorlar ama bu benim elimde olan bir şey değil. yapay popo ve göğüs yaptırsam bu sefer de kadın bedenlerinin içine giremeyecek bir göğüs çevresi ve kalçaya sahip olacağım. bu durumda napmam gerekiyor? memem ve popom yok diye kendimi mi keseyim? aynadaki görüntümü beğenmedim ama kilo verirsem insanlar kadınsı yerlerimi kaybettiğimi söylemesin diye böyle mi kalayım? bu sebeple kişinin kendini iyi hissettiği kilodur argümanına katılıyor ama bahsettiğim bazı standartların içinde kalmak gerektiğine inanıyorum. üstümüze giyecek kıyafet bulamamak çok zor bir durum, bir şeyi denemeden şıp diye alabilmek ve alamamak arasındaki rahatlık farkını görünce ikna oldum buna.

  ayrıca BMİ hesaplamasını yıkan makaleleri paylaşan süslülerime teşekkür ediyorum, uzun biri olarak neden her zaman 20 üstünde çıktığımı düşünüp duruyordum.

  31 ocak 2021 16:08

  25. Estetik kaygısı bir yana vücut kitle indeksiyle ulaşılabilecek durum.

  15 ekim 2020 15:28


  24. başlık bir kişi bir kuyuya taş atmış 40 kişi çıkaramamış durumu olmuş. bu minvalde herhangi bir şey yazılsa da birileri kötülendi diye okumadan beğenecek +30 kişi olurdu.

  ideal kilo, insanın kendini sağlıklı ve mutlu hissettiği kilodur. modaya göre de değişmez diğerlerine de laf düşmez.

  15 ekim 2020 15:05

  23. malum entryden sonra girilmiş hiçbir entryde zayıflığa övgü yok, zayıflığa yapılan body shaming'e karşı çıkmış herkes. buradan nasıl anoreksiya teşviki çıkarılabildi gerçekten anlamıyorum. ayrıca yeme bozukluklarına karşı bu kadar duyarlı ve bilinçli bir insan olsaydınız en başta anoreksiya ile savaşan insanların "iskeletor" lafınızdan nasıl etkilenebileceğini düşünür böyle bir kelime kullanmazdınız.

  15 ekim 2020 13:44

  22. ideal kilo zayıflık değildir.

  ne kadar çok genç kız zayıflık uğruna anoreksiya oluyor ve ölüyor sırf duymuyorsunuz bilmiyorsunuz diye bu olayı yok sayamazsınız. çünkü anoreksiyanın sonu ölümdür.

  kilo kaybından ölüyor gencecik kızlar.

  burada zayıflığı öven ve kilosunun 45-50 olmasıyla övünen kişiler ne yaptığının farkında değil. cehaletlerine veriyorum herkes aynı bilinç seviyesinde değil ne yazık ki.

  15 ekim 2020 12:27

  21. eğer diğer insanlara bakarsanız olmayan şeydir.

  168 boyundayım. biraz kemik yapımdan kaynaklı, biraz da spor geçmişimden ötürü 170+ duruyorum. olduğumdan uzun görünüyorum vs.

  lisede bu boyda 45 kiloydum insanların yaptığı hakaretler ve kişisel saldırılar gerçek anlamda psikolojimi bozmuştu. altı en çok çizilen kişisel saldırı ise kadın olmadığım, seksi olmadığım konseptliydi. gerçekten zayıflığım için ağladığımı biliyorum. deli gibi yemek yiyordum vs.

  sonrasında 42-43 kiloya kadar düşüp sağlık sorunum olduğunu anlayıp tedaviye başladık ve ben 53 kilo oldum bir övgüler, bir iltifatlar ama hala zayıf olduğumun altının çizilmesi,bir kaç kiloya daha ihtiyacım olduğunun vurgulanması vs. ve ben asla kendimi 53 kiloda bile beğenmiyorum. bu hakaret ve saldırılar o kadar psikolojimi bozmuştu ki bu değersizlik ve kendini çirkin hissetme duygusu hayatımda aldığım bir çok kararı domine etti. çirkin olduğunuza ve dolayısıyla sevilmeyeceğinize o kadar ikna oluyorsunuz ki ne bir yerde özgüvenli şekilde kendinizi ifade edebiliyorsunuz, ne insanlarla iletişimde kendiniz olabiliyorsunuz, ne de birinin sizi beğeneceğine dolayısıyla seveceğine inanıyorsunuz. öyle bir sevilmeme hissi.

  sonrasında ben 26 yaşımda 65 kiloyu gördüm. ve bu sefer de şişman demeye, zayıfken ne güzeldin demeye başladılar. ben ise zayıflıktan öyle çok korkuyordum ki 63 kiloya insem rüyalarıma giriyordu eski günlerim. kadınsıydım, seksiydim, sapık erkekler iltifatlar ediyordu vs. halbuki ne seksiydim, ne de kadınsı. olmak için çıldırıp, sonunda kendimce olduğum etli butlu! kadın bedenine kavuşunca sahte bir özgüven sahibi olduğum için "bana bakın ne kadar da seksiyim" vaybı (vibe) ile gezdiğim için oluyordu hepsi.

  ta ki bir gün eski resimlerime bakana kadar. ne kadar güzel, narin, nazenin gözleri gülen bir genç kız ve hayat neşesi sönmüş saçma sapan güzellik, estetik takıntılı yeni ben.

  neyse ki bedenimin kendi sevdiği halini spor ve sağlıklı beslenme ile 27 yaşında başladığım pilates, yoga ve daha bir çok deneyim sayesinde buldum. hala bazı! insanlar zayıf olduğumu söylüyor. 55-57 arasında geziyorum. ondan sonra 50 kilolara da indim, 60 lı kilolara da çıktım. ama bütün bu aralıkta kendimi hafif, sağlıklı ve mutlu hissettim hep. zayıflık takıntım geçti hatta zayıf görünmeyi seviyorum bile. eskiden kabusum olan şeyi artık seviyorum düşünün. kilo aldığım dönemlerde de şişman hissetmiyorum, zayıfken de zayıfladım diye korkmuyorum ama bu iç dengeyi bulmam tam 10 yılıma mal oldu ve bu 10 yılda aldığım bütün kararlarım insanların tacizleriyle bozulan dengemin gölgesinde alındı.

  İnsanları taciz eden siz sözlerinizin bir kadının hayatında nelere mal olduğunu gerçekten bilemezsiniz. sağlık sorunu mu var, yoksa psikolojik sebeplerle mi o kiloda, ilaç mı kullanıyor hiç biri umurunuzda değil.

  tek görmek istediğiniz aptal medyanın size dayattığı kadın silueti. dolgun meme, ince bel, dolgun kalçalar. ha yine aynı siz dolgun memeli, ince belli, dolgun kalçalı müthiş seksi kadınları başka şekillerde aşağı çekersiniz.

  kimin ne kadar hassas olduğunu bilmeden, kimde ne etki ettiğinizi bilmeden konuşup duruyorsunuz.

  kadınlara yaptığınız baskı gerçekten yetti artık.

  ister zayıf olur, ister şişman. size ne. siz kimsiniz?!!!

  benim en büyük pişmanlığım bu aptal insanların sözlerine odaklı yaşamaktı. kendi değerimi onların bakışlarında aramaktı. bırakın konuşsunlar. istediğinizi giyin, istediğinizi yiyin, istediğiniz gibi yaşayın. zira onlar hiç bir zaman susmuyor.

  ben 36 yaşımdayım 65 de oldum, 45 de oldum. hiç susmadılar. susmuyorlar.

  15 ekim 2020 11:48 15 ekim 2020 11:56


  20. boyum 174, benim için 58 olan kilo. peki ben şu an kaçım? 70. deli gibi kilo aldım, en son 9. sınıfta 70tim. ileri gideceğime geri gittim.

  14 ekim 2020 23:13

  19. idealliğini falan bilmem ama 170 boyunda biri olarak 55 kiloya çıkabildiğimde mutlu oluyorum. bodyshaming sadece kilolu insanlara yapılmıyor gördüğünüz üzere.

  14 ekim 2020 22:36 15 ekim 2020 01:24

  18. Diyetisyenimin söylediğine göre benim için 55 kg olandır . (gizlinot: Boy 160) (gizlinot: Yağ oranım çok düşük onu yükseltmek için kilo alma diyeti yapıyorum )

  Vücut kitle indeksinin çok anlamlı olmadığını önemli olanın vücudun yağ kas oranı olduğunu söylüyor çünkü vki ye göre ideal aralıkta olup yağ oranı çok yüksek olanlar da var ki oldukça sağlıksız bir durum.

  14 ekim 2020 22:35