yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • oylar (11)
  • medya (2)
  5

  1. çenemde çok fazla kapalı komedon vardı ve senelerdir de bu komedonlardan kurtulmak için (yüz yıkama jeli, scrub, kurutucu etkili gece kremleri vs.) pek çok ürün denedim. hiç biri bir işe yaramadı. En son bu ürüne denk geldim. Bir aydır her akşam kullanıyorum ve memnunum. Soyucu etkisi olduğu için (deriniz dökülmuyor merak etmeyin) kapalı komedonlar açık komedonlara dönüşüyor ve düzenli kullandığınızda bir süre sonra o komedonlar da ya küçülüyor ya da sivilceye dönüşüp cildinizden ayrılıyorlar.

  Ben sivilce üzerine de sürmüştüm ertesi gün kurudu ve yara izi çok daha hızlı iyileşti. Normalde sivilce yaralarının iyileşmesi benim çok uzun sürerdi, buna oldukça şaşırmıştım.

  İlk sürdüğünüzde bir 15 dakika kadar yanma hissediyorsunuz. İlk sürmeye başladığım günler kızarıklıklarım da olmuştu ancak sonradan geçti.

  Var olan lekeler için bir işe yarar mı bilemiyorum ancak yenilerinin oluşmasının önüne geçiyor bence.

  15 kasım 2020 13:21

  2. Başka uzun vadeli kullanan ve deneyimlerini paylaşmak isteyen süslü yok mu? Yüzeysel pütürlere, sivilce lekelerine ve siyah noktalara etkisi var mı?

  10 aralık 2020 19:01

  4

  3. henüz bir haftadır kullanıyorum hakkında az girdi olduğu için bir önizleme girdisi yazmak istedim.

  içinde %3.5 glikolik asit, %1.5 salisilik asit, LHA, niasinamid ve lrp termal suyu bulunuyor. gözenekleri temizleme, lekeler ile savaşma ve cildi yatıştırma etkileri olduğunu söylüyor marka. kutusunda damlalığı ayrı olarak yer alıyor, ürün kapaklı şekilde ambalajlanmış. eczanede satın alanların tekrar tekrar aldığını belirterek kendi fikirlerime geçiyorum. geceleri kullanıyorum, hızlı emiliyor, oldukça akışkan bir yapısı var, yapışkan his bırakmıyor, sürülmesi çok kolay. sürüldüğünde karıncalanma ile karışık bir yanma, kızarma oluyor fakat kullandıkça bu his azalıyor. ilk kullanımdan itibaren yüzümü daha yumuşak ve daha yatışmış, daha az kızarık hissediyorum. birinci haftanın sonunda çok hafif bir soyulma yaşadım. henüz aknelerime ve siyah noktalarıma büyük bir etki etki etmedi, zaten henüz çok erken ama uyandığımda yüzümü daha aydınlık ve sakin görüyorum. en az 1 ay sonra yorumlarımı güncelleyeceğim. eczane fiyatı 249 tl, trendyolda yorumlarda sahte ürün geldiği belirtilmiş, ben eczaneden aldım, dikkatli olmakta fayda var.

  Edit: benim kuru ve hassas cildime çok agresif geldi, düzenli kullanamadım. Kullandığım sürede Akne lekelerinin görünümünü hafifletmekte başarılıydı. Fakat akneler üzerine gözle görülür bir etki görmedim. Bence Yeni kullananlar haftada 1 gece ile başlayıp ciltlerin tolere etme durumuna göre kullanım sıklığını artırabilir. Asitleri tolere edemeyenler hiç bulaşmasın.

  19 aralık 2020 23:15 26 mayıs 2021 17:42


  4. ürünü geçtiğimiz kasım ayından beri kullanıyorum. İlk başta zaten hassas olan yüzümde kızarıklıklar ve yer yer yanmalar meydana getirdi dolayısıyla dikkatli kullanmakta fayda olduğunu düşünüyorum. Ben masknelerimin iz bırakmasından ve yenilerinin oluşumundan şikayetçi olduğum için satın almıştım. İlk kullanmaya başladığım ay yüzümü aydınlatsa dahi daha çok sivilce kusturduğunu söyleyebilirim. Hatta daha fazla kullanmamaya karar vermiştim ki beklenen bir etki olduğunu öğrendim. Kullanımına 1 hafta ara verdikten sonra son birkaç günde cildimdeki kapalı komedonları baya bir söndürdüğünü ve yüzümü yatıştırdığını söyleyebilirim. Sivilceleri de kurutuyor ama mucizevi bir şey beklememek lazım tabii. Ve mutlaka ürünü kullandığınız süre boyunca güneş kremi kullanmamız gerek süslüler kaş yaparken göz çıkarmayalım.

  5 ocak 2021 12:14

  5

  5. Yaklaşık bir aydır düzenli olarak kullandığım ve övgüyü hak ettiğini düşündüğüm bir ürün. Cildim sivilceye meyilli, karma. eczacı tavsiyesi ile aldım ürünü. Yüzümdeki etkisi muazzam. Geceleri kullanıyorum, sabah uyandığımda blur efekti oluyor yüzümde. Sivilceye sebep olmuyor, olanı da söndürüyor. Peeling etkisi nedeniyle herhangi bir fiziksel/kimyasal peeling kullanmıyorum. İyileştirici etkisini de ayrıla yazmak isterim. Tek kötü tarafı hızlı tükenmesi ve fiyatı. Bitince yine alacağım. 

  8 şubat 2021 23:20

  6. elime bu ürünün tester'ı geçti. içeriğinin çok agresif olduğunu düşündüm. biraz da ikinci sırada yer alan alcohol denat'a gıcık olduğumdan ön yargılı yaklaştım. elimdeki tester'ı deneme amacıyla sivilce çıkan bir bölgenin üzerine sürdüm, hop, ertesi sabah sivilce yok olmuş. böyle de etkili bir ürün, fakat yine de alıp yüzüme tamamen sürmeye çekiniyorum.

  14 mart 2021 22:28

  3

  7. 4 aydır düzenli olarak kullandığım sivilce ve leke karşıtı serum. Çene bölgemde devamlı çıkan sivilceler, kapalı komedonlar ve sivilce lekelerim için almıştım. Var olan sivilcelere faydası olmadı. Yenilerinin çıkma hızını azaltmadı. Ayrıca devamlı beyaz noktalar çıkmaya devam ediyor. Lekelerin bir kısmı yüzde otuz oranında açılmış gibi. Hassasiyet oluşturmadı, yanma yapmadı. Bitirmek üzereyim, tekrar almayacağım.

  24 nisan 2021 19:19


  8. Ürünü yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. Denildiği gibi agresif bir ürün, dikkat etmeyip üst üste her gün kullanıldığında cildi inanılmaz hassaslaştırıyor ki benim cildim hassas değildir buna rağmen kuruluk atakları verdirten bir serum. Şöyle ki, anında pütürlü görünümü alıyor ve sebaceus flaments dediğimiz yağ görünümünü de azaltıyor fakat derin siyah noktalara fazla etkisi yok. Üst üste kullanılmadığı sürece- ve bazen temizlemeden hemen sonra kullandığımda siyah noktalarda artış gördüm- cildin zaten hassas olduğu anda kullanılmadığı sürece, gayet iyi ve alınabilir, bana en çok etki eden güçlü bir serum. Hafif asitlerin etki etmediği kimseler tercih etmeli. Ben en çok ccc methodundan sonra verim aldım. Duştan sonra yağ bazlı temizleyici, kil maskesi, kuruduğunda yağ bazlı temizleyici ile kil maskesini çıkarmak ve mümkünse silikon bir temizleyiciyle su bazlı temizleyiciyi köpürtüp yüzü yıkamak. Bu yöntemden sonra cildimi sakinleştirmek için 5 10 dk cildime kalın olacak şekilde aloe jel sürüp siliyorum, sadece burnum için yuvarlak bir pamuğu hafif asidik bir tonikle ıslatıp üstünde bu serumu gezdirip burnumda 5 dk bekletiyorum. En çok bu yöntemle derin siyah noktalarda güzel sonuç aldım süslüler 👍

  8 mayıs 2021 00:47

  5

  9. eczacı tavsiyesi üzerine aldığım ve 3 aydır düzenli olarak kullandığım bir ürün. ben gece yatmadan önce tüm yüzüme ve boynuma uyguluyorum. uygulamadan önce de kullanım talimatında belirtildiği üzere çalkalıyorum. ertesi gün kalktığımda ise yine kullanma talimatında belirtildiği şekilde mutlaka güneş kremi sürüyorum. cildim asite alışkın olduğu için bende kızarma ve yanma gibi etkileri olmadı. sürüşü kolay, sıvı ve yüzde yumuşak bir etki yaratıyor. yüzümü yatıştırdı ve siyah noktalara gerçekten iyi geldi. düzenli kullanımda kistik sivilceleri de daha hızlı geçirdiğini ve yeni sivilce oluşumunu engellediğini fark ettim.

  benim cildimde gün içinde kızarıklık da çok olurdu, ancak bu ürünle kızarıklıklar da azaldı. her sabah daha berrak bir cilde uyanıyorum. tabi bunda her akşam uyguladığım iki aşamalı temizliğin de etkisinin büyük olduğunu düşünüyorum.

  sonuç olarak yağlı ve akneli ciltlerin seveceği ve düzenli kullanımda faydasını göreceği bir ürün. ben dermoeczanemden satın aldım 30 ml-254,92-TL. 3 aydır düzenli olarak kullanıyorum ve ürünün 1/3'ünü tükettim.

  ilgili medya:
  2
  14 mayıs 2021 15:33 14 mayıs 2021 15:37

  3

  10. yaklaşık 3 aydır düzenli kullandığım ürün. o ara bir gaza gelip effaclar serisinde ne varsa almıştım, aralarında en düzenli bunu kullandım ve şişeyi yeni bitirdim. sürdükten sonra bir süre sanki yüzüme toz yapışmış gibi bir kaşıntı oluyor, onu hiç sevmiyorum. sivilcem olsaydı daha çok hayrını görürdüm gibi. ben burnumdaki gözenekler için almıştım, o konuda aman olmazsa olmaz diyeceğim bir performans sergilemedi. yeniden almayacağım sanırım, salicylic acid ihtiyacımı karşılayacak daha bütçe dostu bir şeyler bulacağım. birkaç ay sonra çaresiz kalıp yeniden alırsam burayı güncellerim, eheh.

  24 mayıs 2021 22:10