yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  2.9
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25)
  • oylar (7)
  • medya (3)

  1. en çok kullandığım fondöten bu benim. kabında hafif katı gibi, önce parmağınızla ısıttıktan sonra sürmenizi tavsiye ederim. kapatıcılığını çok seviyorum ben.

  tabii ki gratis'lerde satılıyor, fiyatı 40 TL mi öyle bir şey olması lazım. (link: http://2.bp.blogspot.com/-x8Rbc5JKyuM/TodKU38T1_I/AAAAAAAABIc/FOProp-nssE/s1600/IMG_5295.JPG fotoğrafı)

  10 mart 2014 20:22

  2. nedense hiç sevemediğim fondötendir.bunu kullanırken cildim bozulmaya başladı ve bende kullanmayı bıraktım.yapısı bana cok kalın ve yağlı gelen bu fondöten the balmin en sevmediğin ürünü sanırım.

  30 eylül 2014 07:09

  3. yapısı çok koyu.

  sürümü dağılımı falan hiç memnun kalmadım.

  bir de ambalajı çok dandik.

  yani the balm ambalajıyla gönülleri fethetmiş bir marka iken bu ambalaj nedir diye düşündüm ister istemez.

  fason mudur nedir anlamadım.

  30 eylül 2014 10:24 30 eylül 2014 10:39


  4. çok katı ve sert yapılı bir fondöten. özellikle kuru cilde uygulanması çok zor. yüzde kuru olan bölgelerin üzerinde pul pul görünüyor. kapatıcılığı ise çok iyi. bu yüzden ben kendisini kapatıcı olarak kullanıyorum ama çok daha iyi diğer kapatıcılarım varken genellikle unutuluyor.

  11 ekim 2014 03:03

  5. Testerlarını rahat sürmüştüm kapatıcılığından da memnun kalmıştım. İndirim zamanında light medium tonlusundan aldım. Lakin evde uygularken oldukça yoğun sert buldum. Yüzümde dağıtmakta zorlandım ve sürünce de pul pul gözüktü. Kabı ise (gbkz: the balm)'ın şirin albenili kaplarına hiç yakışmayacak dandiklikte.

  Kullananların yorumlarına videolarına baktım, bazıları kullanmadan önce ya güneş altında yada parmağımda iyice ısıtıyorum demiş. Benimde testerları rahat sürmemin sebebi mağazada ışıklar altında ısınmış ve yumuşamış olmalarıydı. Kısaca güzel kapatıyor ama öncesinde cildi nemlendirmek ve ürünü ısıtarak kullanmak gerek, sonrasında güzel bir sünger yardımıyla yayın, kendi içinden çıkan sünger de pek dandik.

  29 kasım 2014 04:00

  6. Kapatıcılığı çok yüksek, kalın yapılı ve fırçayla uygulanması zor fondötendir. Nemlendirilmiş cilde parmak uçlarında iyice ısıtılarak uygulanmasını tavsiye ederim. Dilerseniz nemli bir sünger yardımıyla son dokunuşları yapabilirsiniz ama uygulama elle olmalı, başka türlü kurtarmıyor.

  7 nisan 2015 23:05

  7. Kışın seviyeli bi ilişkimizin olduğu yassı bir kavanozda süngeriyle birlikte gelen cici şey.Kapatıcısı hakkında yazdığım entryde bahsettiğim gibi(henüz eski girdime yönlendirmeyi öğrenemedim:() yapısı da içeriği de kapatıcısıyla aynı yani kapatıcıya göre çok daha ekonomik oluyor.Bendeki rengi lighter than light mac skalasında nw 10-15 tam bir casper:)

  15 eylül 2015 16:40


  8. The balm ın ten ürünlerinden primer ve fondöten ini kullan(ama)dım. Baz desen değil silikon gibi, fondöten desen değil margarin gibi. Gözeneklerime doldu pul pul gösterdi. Isıttım olmadı, nemlendiriciyle karıştırdım olmadı, süngerle-elle-fırçayla uyguladım olmadı. Ne yapsam kullanamadım.

  Unutmadan, o fondötendeki yapay kokuyu anlatmadım henüz. İlaç gibi mi desem, böyle pis garip kokuyor.

  Kimseye vermedim cildine yazık etmesin diye ve direkt çöpe attım.

  13 kasım 2015 10:51

  9. the balm'ın hemen hemen bütün ürünlerini denemişimdir çoğunun da hastasıyım ama bu üründen hiç memnun kalmadım. yapısı çok sert biraz ısıtmak gerekiyor o yüzden elle uygulama daha iyi olur. altına çok iyi bir nemlendirici sürülmesi lazım, benim cildimde çatladı. ve kokusu 2 3 ayın sonunda öyle kötü oldu ki. ne kokuyo diyorum içimden de meğer yüzüm kokuyomuş :( anında çöpe attım.

  14 kasım 2015 22:46

  10. sevdiğim üründür.

  bunun en başta gelen sebebi ne yazık ki ürünün mükemmel bir fondöten olması değil. ama bütün o aşırı kapatıcılığına, pata krem formuna rağmen bunu sürdüğünüzde cildinizin nefes almaya devam ettiğini hissedebiliyorsunuz. çünkü bütün o siyah noktaların, sivilcelerin, beyaz noktaların sebebi kullandığımız ürünlerin cildin üstünü örtüp nefes almasını engelleyen yapıda olmaları. bunu en iyi o tarz bir ürün kullandığınızda anlıyorsunuz. ben bu kötü duruma örnek olarak revlon photoready fondöteni gösterebilirim. ben bu fondöteni ne zaman sürsem cildimin oksijensiz kaldığını hissediyorum. cilt tipiyle alakası var mıdır bilemiyorum. öte yandan time balm çok kalın görünmesine rağmen hiç böyle hissettirmedi. ve ben içeriğine, bugüne kadar kullandığım 2358964586 çeşit marka fondötenin hiçbirinin içeriğine güvenmediğim kadar güveniyorum nedense... evet nedense diye bitirdim çünkü hakikaten somut bir argümanım yok. belki şu olabilir: 3. kutusunu aldım geçenlerde. hala hiçbir sıkıntı yaşamadım bu ürünle ilgili.

  gelelim benim bunu nasıl kullandığıma... bir kere en ama en önemlisi sıradan bir fondöteni cildiniz o an çok temiz değilse, daha doğrusu uzun zamandır peeling yapmıyorsanız bile kullanabiliyorsunuz. ancak bu ürünü sık sık peeling yapmayan birinin kullanıp, memnun kalması imkansız. kendimden biliyorum. dolayısıyla elinde bu ürün olup, yarattığı pul pul görünüm nedeniyle kullanamayanlara tavsiyem cildinize peeling, maske, tonik, yağsız bir nemlendirici uyguladığınızın ertesi günü temiz cilde bu ürünü uygulamayı bir deneyin. farkedeceğini düşünüyorum.

  bir diğer önemli husus ürünü ne ile uyguladığınızla ilgili. elle, parmakla filan katiyen uygulayamazsınız. rt expert face brush veya nemli sünger ile uygulamanız gerekmekte. internet sitesindeki tutorial'da makyaj artisti the balm'ın fırçasıyla uygulamakta. şahsen denemediğim için öneremeyeceğim ama ekstra bilgi olarak dursun bu da burada. sünger konusunda ise ben uzun bir süre, ki bu uzun süre beauty blender almamak için direndiğim süreç oluyor, avon'un ve eklips'in süngerleriyle uyguladım. avon çok sert olmakla birlikte daha az ürün emiyor. eklips yumuşacık olmakla birlikte çook fazla ürün emiyor, çok daha az örtücü olmuş oluyor. dolayısıyla tamamen tercih ettiğiniz görünüme göre herhangi birini seçebilirsiniz. ürün zaten çok fazla kapatıcı olduğu için ben eklipsin fazla ürün emme dezavantajını bu üründe avantaja çevirmiş oluyor, hatta sonucu seviyordum. çünkü sonuç hem gayet kapatıcı hem de doğal oluyordu. içeriğine de güvendiğimden ve fiyatı da makul olduğundan benim için günlük ideal bir fondöten oluyordu. tabii ki beauty blender durumu daha da güzelleştirip hem daha az ürün kullanımı sağladı, hem kapatıcılığını daha az azalttı hem de daha doğal bir sonuç vermeyi başardı.

  yeri gelmişken ben beauty blender'ın pata krem formundaki ürünler ile uygulanması konusunda hiç yorum görmedim. hep likit fondötenlerin fırçayla uygulanması sonucu oluşan izlerin bertaraf edildiği ve daha doğal görünüm sağladığı hususlarına değiniliyor. internet sitesinde de ürünün uygulanabileceği alanlar sıralanırken fondöten, bb krem, cc krem, nemlendirici vs. vs. sıralandıktan sonra sonunda vb. cilt bakım ürünleri gibi genel bir ifade yer alıyor. ancak time balm gibi bir ürün için mantıklı mıdır emin olamıyorum. bu konuda bilgisi, görüşü olanların da paylaşımda bulunması hoş olurdu. :)

  26 kasım 2015 18:47 ed.29 kasım 2015 15:02