girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • medya (0)

1. (gbkz: oscar wilde) ın tek romanı. en sevdiğim kitaplardan biridir. dorian gray, hayatını haz alma tutkusu üzerine kurmuş genç bir adam, her türlü zevki tatmak için çirkinleşen bir karakter.

hikayenin anlatımı oldukça kapalı, bazı olaylar sizin hayal gücünüze bırakılmış. eğer oscar wilde' ın eşcinsel olarak suçlandığını biliyorsanız parçalar yerine biraz oturacaktır. üstünde durulan karakterlerin, oscar wilde' ın farklı yönlerini yansıttığı söylenir. üzerine derin derin düşünülecek, konuşulacak o kadar cümle var ki. internette, orada burada gördüğünüz, altında oscar wilde yazılmış alıntılar var ya; işte onların çoğu bu kitaptan alıntı. okurken bunu bir yerden hatırlıyorum demeniz olası. aslında kitapta bazı fantastik durumlar var ama hikayeye fantastik diyemem.

(gbkz: penny dreadful)' u izlediyseniz (gbkz: frankenstein), (gbkz: van helsing), (gbkz: jack the ripper) gibi roman karkterlerini, tarihi kişileri görmüşsünüzdür. o karakterlerden biri de dorian gray. ama istediğim kadar yer verilmedi, umarım gelecek sezon ayrıntılı işlenir.

filmleri de çekilmiş ama ekşide güzel değil denmiş. ben kitabı çok seviyorum izlersem sinir olurum diye izlemedim açıkçası.

beni fazlasıyla etkilemişti bu kitap, elinize geçerse okumanızı tavsiye ederim.

ukte: (yazar: cok uzak)

4 mart 2016 01:11 4 mart 2016 01:11

2. kendine aşık bir adet dorian.

en büyük korkusu güzelliğini ve gençliğini kaybetmektir.

4 mart 2016 13:09

3. "Bazi insanlar Dorian gray gibi icten ice curumeye mahkumdurlar.."

17 eylül 2016 17:39


4. Okurken beni yoran aynı zamanda da karakterleriyle de mutlu eden kitap. Çeviriden dolayı da yoruyor olabilir.

16 temmuz 21:56