yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  • girdiler (4)
  • medya (0)

  1. Tanım: Dermatolog

  Kendisi Google’a ‘en iyi dermatolog’ yazınca başta çıkıyor. Bende bu sıralar iyi bir dermatolog arayışındaydım denk geldim. Hakkında hiç kötü yazılan bir şey görmeyince buraya baktım. Ancak burada da başlık yoktu dedim o zaman ben açayım bilen, deneyimleyen süslüler aydınlatsın. Kendisinin instagram hesabını da inceledim. Takipçisi çoktu ve  tv programlarında ünlülerle falandı. O yüzden emin olamadım. Kendisinin bir kliniği olduğu için muayene ve tedavi ücretlerine henüz vakıf değilim ancak eminim pahalıdır. Son zamanlarda o kadar çok dermatolog gezip memnun kalmadım ki eğer aldığı paranın hakkını veriyorsa pahalı da olsa gidebilirim sanırım. 

  4 ocak 02:16

  2. çok uzun araştırmalar sonrasında gittiğim uzman dermatolog.

  Öncelikle kendimden bahsedeyim; 23 yaşındayım, ergenlikte bile hiç sivilcelenmeyen ben 1 senedir yüzümü tanıyamaz oldum. Yüzüme ne sürsem reaksiyon gösterdi, her gün 3-5 sivilce ile uyanıyorum yaklaşık 1 senedir.

  Bunun sonucunda bir dermatoloğa gittim zerotanin vermek istedi ama çeşitli sebeplerden ben kabul etmedim. Önerdiği başka bir tedaviye başladık ve maalesef sonuç alamadım. Sonuç alamadığım için yeni bir dermatolog araştırdım ve ayfer hanımı buldum.

  Kendisiyle ilk randevumuz 29 Ocak'ta gerçekleşti. Yüzümü inceledi ve her yerde anlattığı sivilce-leke tedavisine başlamaya karar verdik. Bana tedaviye başlamadan önce ilaç ve kremler yazdı. 1 hafta sonrasına tedavi için randevu verdi. 5 Şubat'ta tedaviye başladık. İşlem 1 saat kadar sürdü. Acısız bir işlemdi.

  Artı yönleri; işinde gerçekten uzman, ılımlı ve cana yakın bir kadın, karşısındaki insanı dinliyor ve çözüm odaklı

  Eksi yönleri; çok pahalı olması :(

  İşlem çok daha yeni gerçekleştiği için fotoğraf eklemiyorum. 3 hafta sonrasına randevu verdi. Bu randevu gününe kadar cildim nasıldı-nasıl oldu buradan editlerim.

  7 şubat 23:42

  3. İnternetteki olumlu yorumlar üzerine cildimdeki geçmeyen kızarıklıklar için kendisine danışmak istedim. Cildimde roza olduğunu ve neden kaynaklandığını güzelce açıkladı. Ancak tedavi konusunda hiçbir krem, ilaç vs önermeden direkt lazer tedavisi demesi ve ücretiyle ilgili konuşmaya başlamasıyla ilk görüşmede kendisine olan güvenimi kaybettim. Daha sonrasında bir profesör ile görüştüm ve bana kesinlikle lazere ihtiyacımın olmadığını, rozamın hafif olduğunu ve ilaçla tedavi edilebileceğinden bahsetti. Gerçekten de 1 sene sonrasında cildim normale döndü ve şu an hiçbir şikayetim kalmadı. Teşhis konusunda başarılı ancak tedavi konusunda biraz ticari kafada olduğunu düşünüyorum.

  8 şubat 19:29


  4. en iyi dermatolog, ibaresi radarıma takılınca baktım ve araştırdım, çünkü şuan kompleks cilt problemlerim yüzünden ( kılcal damar- akne izi, geniş gözenek vs ) acilen lazer uygulaması yaptırabileceğim bir cildiye doktoru aramaktayım , instagramdan da kendisine ulaşıp kısaca nasıl bir uygulama yöntemi izlendiğini sordum, hazır bir mesaj atılmış muhtemelen , ( hesap kişisel bir hesap gibi bu arada bence klinik hesabı gibi bir izlenim yok bu da kişisel bir görüş tabi ama ben daha bilimsel açıklayıcı daha düzgün hesaplar takip ediyourm ondan karşılaştırmış da olabilirim...) yalnız mesajın içeriği ve vaatler , cidden bunu bir hekimin yazması , hiç ama hiç mantıklı gelmedi, tedavinin pahalılığından bahsetmiyorum ki seansı 3 bin tl lerden artık kaç seans gerekecekse devam edilecek, diğer yandan cilt altı derin temizliği , peeling ve lazer gibi kompleks tedaviler ard arda uygulayarak tamamen cildi sivilce probleminden kurtardığı , gibi bir izahat verilmiş. ben bir çok cilfiye uzmanına gittim , ve 3 ayrı sefer roacutanne tedavisi gördüm , hala bana 4o yaşına da gelseniz sivilce çıkarmanız mümkün , hiç bir tedavi garanti değildir diyen hekimler ile de görüştüm ki bu iş tamamen hormon dengesi altında değişen bir durum...yan, cildin altı temizlenecek de bir daha hiç yağ butonu aktif sivilce vs çıkmayacak gibi bir , yöntemi ilk defa duyuyorum, arkadaşlar roacutanne denen ilaç ki ağır etkileri olan bir ilaç, bu bile zar zor cildinizi arındıırken , manule yöntemle cildi temzileyip arındırma işlemi nedir ? ozaman kimse bu ilacı içmesin almasın..yani acayip gerçekle tezat bir uygulama örneği açıklanmış. bu kişi cilt hekimi de olsa feriştahı da olsa bana hiç güven vermedi, ki dediğim gibi ben çok cildiye uzmanı ile görüşmüş biriyim kimse temzilerim cildini peeling yaparız sonra da lazer oh mis , gibi bir öneri yapmadı..bu işte denetimi olan her doktor , bu işten sonsuza kadar kurtulmanın net bir yolu var demez, buna roac. zoretanın grubu a vit ağırlıklı ilaçlar da dahil...vesselam , aldığım geri bildirimi gerçekdışı bulduğumu paylaşmak istedim , herkes tabi ki yine kendi bilir.

  10 şubat 10:50