yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • oylar (5)
  • medya (0)
  2

  1. Cildi matlaştırmayı ve fondötene hazırlamayı vadeden makyaj bazı. Bir süredir kullanıyorum yapısı bir bazdan çok nemlendirici kıvamında. Matlaştırma etkisini çok göremesem de fondöten için bir altyapı hazırlayabileceğini düşünüyorum çünkü hafif yapışkan bir bitişi var. Kendim fondöten değil bölgesel kapatıcı kullandığım için tutuculuğu konusunda çok emin olamadım ama üzerine sürdüğüm allığın kalıcılığını arttırdı. Yine de çok da yüksek performanslı bir ürün olduğunu düşünmüyorum indirimli fiyatı 12.5 lira olmasına rağmen gerekli bir ürün değil bence.

  28 ocak 2020 23:03

  4

  2. Beaulisin yağlı ciltler için ürettiği makyaj bazı. Makyajı uzun süre tutmayı ve gözenekleri gizlemeyi vaadediyor. 

  Rengi beyaz,krem formunda. Yapısı ince kolaylıkla uyguluyorum. 

  Sürdükten sonra hızlı emiliyor. Gerginlik hissi veriyor yüze. 

  Uygulama esnasında şeffaflaşıyor. 

  Makyajı uzun süre tuttuğunu düşünüyorum.

  Süper yağlı cildimde sürekli pudra içeren fondöten kullanıyorum. Bu bazla uyguladığımda 8-9 saatlik okul süremi çıkarıyor rahatlıkla. 

  Gözenek gizlediğini düşünmüyorum pek bir etkisini göremedim o konuda. Benim cilt yapımla alakalı olabilir tabii. 

  30 mllik gramajı var. Uzun süre kullanılır mı bilemiyorum. Uygun fiyatlı olduğu için bol kullanıyorum. İndirimde fiyatı 12-13 liraya düşüyor. Fiyatına göre makyajı tutmada başarılı. Daha önce rimmel london kullanmıştım o ürüne benzettim ancak daha başarılı buldum. Yağlanma sorunu yaşamadım.

  23 şubat 2020 03:43

  2

  3. Bende(gizlinot: Karma-yağlı cildimde) çok fena bir şekilde parlamaya sebep olan baz. Yapısı çok sıvı bir nemlendirici şeklinde, renksiz. Makyajın altına sürünce "makyaja hazırlık" hissi veriyor, uygun bir zemin oluşturuyor,uygulama kolaylığı veriyor, kalıcılık da eh işte ama bu etkiler için de bunu alıp kullanmam açıkçası. Daha iyi bir baz arayışına girdim bile, bunu bitirebilecegimden emin değilim maalesef.

  27 eylül 2020 23:47


  4

  4. sadece fondöten oksitlenmesin diye aldım (gizlinot: nemlendirici olmadan sadece bunu sürdüğümde oksitlenme olmuyor, nemlendirici ile birlikte kullanırsam oksitleniyor)

  normalde makyaj bazı kullanmıyorum çünkü ve makyaj bazları gereksiz pahalı geldiği için bunu aldım.

  yapısı incecik, nemlendirici gibi ve kolay dağılıyor. ama biraz fazla uygulama ihtiyacı duydum, az miktarı yeterli olmuyor.

  matlaştırma vaadi var ama ben bu etkiyi göremedim, cildim ışıltılı görünmese de bir aydınlık vardı. gözenekleri gizlemiyor kesinlikle.

  makyajı ne kadar uzun süre tutuyor bilmiyorum çünkü üzerine zaten kalıcı olan loreal infaillible more than concealer uyguluyorum. 

  makyaj bazları için cildi pürüzsüzleştiriyor derler ama bunda öyle bir etki olmadı bende, yine pudralı ve normalden biraz daha az pütürlü görünüm oldu yine.

  parlama yapıyor hem de sadece birkaç saat içinde. 

  tek iyi yönü uygun fiyatı ve oksitlenmeyi önlemesi. şu an cildim yağ içinde ve parıl parıl ama renk sabah sürdüğüm gibi. bir daha satın alır mıyım kararsızım.

  28 eylül 2020 22:07

  4

  5. Beaulisin beğenerek kullandığım bir başka ürünü. Bundan önceleri makyaj altına yapısını uygun bulduğum bir nemlendirici ile baz oluştururdum. Hem fiyatlarından dolayı hem de her zaman ten makyajı yapmadığım için gereksiz bulduğumdan almazdım. Bu ilk kullandığım makyaj bazı. O yüzden daha çok baz olarak kullandığım nemlendirici ile kıyas yapacağım. Bu makyaj bazını uyguladığımda güzel örtücü bir tabaka oluşturuyor. Ağız çevremde hafif kuruluk olduğundan nemlendirici uygulasam bile o bölgeler fondöten/bb krem sürüldüğünde belli oluyordu. Bu makyaj bazı o sıkıntıyı çözdü. Az miktarda uygulamak yetiyor. Yüzümde hafif kuruluk olan bölgelerde kadife gibi bir katman oluşturarak fondötenin cildimde daha kusursuz ve doğal durmasını sağladı. Hatta yüzümde fondöten var dediğimde "aa hiç öyle durmuyor" diyenler oluyordu. Bunun cildin durumu ile de alakası var fakat ben bu bazın da fondötenin ciltle güzel bütünleşmesini sağladığını söyleyebilirim.

  Cildi matlaştırma gibi bir vaadi var , onu gerçekleştirmiyor. Ben parlak bitişli durmasını sevdiğim için önemsemedim. Eğer ki cildiniz yağlıysa ve ten makyajınızın mat durmasını önemsiyorsanız bu bazdan memnun kalmayabilirsiniz.

  Bunun dışında farklı fark ettiğim özelliği ise oksitlenmeyi kontrol altına alması. Gün içinde yüzümde ten makyajı olduğunda bir süre sonra fondöten oksitlenebiliyordu. Bu konuda da iyi geldiğini söyleyebilirim.

  Makyajı tutuculuğu var mı o konuda bir yorumum yok çünkü ten makyajı yaptığımda makyaj sabitleyici sprey kullanıyorum. O da belli bir süre makyajımı güzel tutabiliyor. Eğer sprey kullanmasam makyajımı belli bir süre düzgün tutabilir mi , pek sanmıyorum.

  Yani özet olarak memnun kaldığım bir ürün. Bundan sonra da uygun fiyatından dolayı düzenli olarak almaya devam edeceğim. Eğer çok problemli , kuru veya büyük gözenekli bir cildiniz varsa memnun kalır mısınız bilmiyorum ama fazla sıkıntısı olmayan normal ciltlerin memnun kalacağını düşünüyorum. Belki diğer makyaj bazlarından daha başarısız görülmüş olabilir ama şahsen benim beklentilerimi oldukça karşıladı.

  12 kasım 2020 13:28