yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (152)
  • oylar (101)
  • medya (16)
  3

  152. dudakları çöl toprağına dönüştüren ruj

  29 eylül 12:04

  151. 65 seductress rengine sahibim, daha çok lipstick kullanıyorum zaten tahmin ettiğim gibi bunu da beğenmedim. Kurumuyor ve yapış yapış. Artı noktası kalıcılığı evet ama katlanılmaz

  25 nisan 2022 14:55

  3

  150. Normal de çok da haz etmedigim bir seri fakat maskeye bulaşma vs nedeniyle şöyle güzel bir nude alayım da başka rengi bunun üzerine sürerim demistim. Tercihim poet oldu ama ilk serpil çakmaklı gibi oldum pembe oldu ilk sonra pembe alt tonlu nude oldu hatta elimde ki örnekte gül kurusu pembe gibi oldu... yapışkanlık 30 dk ancak geçti ama kalıcı evet.

  ilgili medya:
  2
  26 şubat 2022 15:37


  5

  149. Bugün 80 numaralı ruler rengini aldım. Bu rengi daha önce görüp almaya karar vermiştim zaten. Hazır indirimdeyken ve son bir adet kalmışken alayım dedim. Ben kokusunu çok beğendim vanilyalı pasta gibi kokuyor. Fırçasının yapısı sebebiyle sürümü de kolay. Biraz yoğun bir yapısı var evet, ilk sürdüğümde dudaklarım yapış yapış oldu ve kalıp gibi durdu. Birkaç dakika sonra tamamen sabitlendi ve duruşunu çok beğendim. Kesinlikle dudak kalemiyle sürülmesi gerekiyor. Bende çizgilere dolma ve kuruma yapmadı çünkü öncesinde dudaklarıma bakım yapmıştım. Renk ise efsane olmaya aday. Bence bu serinin en güzel tonlarından biri. Ama şu bir gerçek ki bu ruj çıkmıyor. Hiç yerinden oynamadan bütün gün kalıyor ve tazelemeye gerek olmuyor. Çıkarırken ise kazımanız gerekebilir ama bence bu bir sorun değil. Bu ürün iddia ettiği gibi kalıcılık vaadini yerine getiriyor.

  7 ocak 2021 20:58

  5

  148. 4 adet rengine sahibim. 60, 130,75 ve 118.

  118 dancer rengi için söylemem gereken şeyler var :)

  esmer olmam sebebiyle rujlar hiç beyaz tenli birinde durduğu gibi durmuyor.

  en cart renkleri bile sürsem cilt rengim sebebiyle buradayım demiyor kolay kolay.

  ama 118 öyle mi?

  çok ama çok güzel bir kırmızı ve sürünce ben burdayım bana bakın diye bağırıyor.

  senelerdir aradığım ama bulamadığım ruj.

  hem sürümü çok kolay hem de hiç oynamıyor yerinden .

  sabah işyerinde sür akşam evde çıkar o derece yani.

  alın aldırın anacığım :)

  12 ekim 2020 14:32

  3

  147. Bu zamana kadar 65 , 70 ve 75 tonlarını kullandım. Kalıcılığı gerçekten baya iyi. İlk aldığım zamanlarda elim sık sık bu renklere giderdi. Gün içinde kullandığımda herhangi bir şey yiyip ictigimde ruj çıkmıyor fakat rujun rengi gariplestiyor. Bir şey yiyip içmesem bile sürdüğüm gibi durmuyor sanırım oksitleniyor. Sürdüğümde çok güzel duran kiremit kahve ton gidip farklı bir renge dönüşüyor. Silmek sıkıntı , tazelemek sıkıntı (gizlinot: Üstünden bir daha geçilebilecek bir ruj değil çünkü). Ayrıca zaman geçtikçe çizgi çizgi olma durumunu ben de yaşadım. Güzel durmuyor. Birde genel yaşanan bir problem gerçekten dudakları felaket kurutuyor. Bazıları altına hafif nemlendirici sürüp uyguluyormuş fakat ben öyle sevmiyorum çünkü hem kalıcılığı hem de matlığı ve duruşu bozuluyor. Ben bu ruju kullanmak istediğimde birkaç saat öncesinden mükemmel nemlendirip , eğer dudaklarımın ihtiyacı varsa peeling yapıp uyguluyordum. Bu işlemi yapmadigimda duruşunu çok begenmiyordum. Dudaktaki çizgilere dolabilen bir ruj çünkü. Bu sıkıntılardan dolayı son zamanlar daha az kullanmaya başladım. Bunların dışında renk skalasının fazla olması çok güzel. Ben ilk zamanlarında 70 ve 75 i aldigimda renk tonları çok yakındı. Sonradan sanırım biraz değiştirmişler. Matlığı ve dudakta duruşunu beğendiğimden dolayı kullanacağım zaman ya çok ince bir katman uyguluyorum ya da üst ve alt dudağıma minik noktalar yapıp elimle dağıtıyorum. Böyle uyguladığımda yukarıdaki yaşadığım sıkıntıları minimuma indiriyorum. Gene de bitirdiğimde bir daha almam sanırım çünkü bu rujlardan sonra daha başarılı rujlar keşfettim.

  24 eylül 2020 01:42

  4

  146. Geçen sene bu başlıkta 15, 20, 65 ve 70 nolu renkleri hakkında girdi yazmıştım. Genel olarak bu rujların beğendiğim özellikleri dudakları kurutmamaları, renk seçeneklerinin geniş olması ve kalıcıklarının yüksek olmasıydı. Beğenmediğim yönleri ise buram buram vanilya kokmaları, dudak içlerinden soyulmaları ve dudakları birbirine çok yapıştırmalarıydı. Yeni kahveli bir seri çıkartmışlar. Beş renkten oluşuyor ve hepsi kahveli kokuyor(muş). 265 nolu caramel collector rengini arkadaşımın hediye etmesi ile edindim. Rengi tam sürdüğünüzde karamel, pıt pıt dokundurup parmağınızla yaydığınızda tarçın gibi duruyor. Kokusu hakkında çekincelerim vardı çünkü maybelline rujlarında parfümü gerçekten abartan bir marka ancak beni şaşırttılar. Gerçekten inanılmaz güzel karamelli kahve kokuyor. Bu serideki her ruj farklı kokuyormuş ancak diğerlerini denemediğim için yorum yapamayacağım. Bana biraz yapıları da eski seriden farklı gibi geldi. Sanki dudakları daha az yapıştırıyor ve yapışkanlık hissi daha hızlı geçiyor. (gizlinot: epeydir bu seriyi kullanmıyorum. bana öyle gelmiş de olabilir.) Dudaktaki kalıcılık oranı eski seri ile aynı ve dudak içlerinden silinmesi problemi de devam ediyor. Bu yeni renkler geçici mi yoksa kalıcı koleksiyonda mı bilmiyorum ama seriyi seviyorsanız bir göz atabilirsiniz. Sonbaharlık hoş tonlar seçmişler.

  ilgili medya:
  1
  24 eylül 2020 01:06


  4

  145. 70 amazonian ve 80 ruler renklerini aldım ve çok memnunum. İki renk almamın sebebi, hem iki rengi de birden tek başına kullanmak için hem de karıştırıp farklı bir renk olarak kullanmak için. Sürümü çok kolay, yapısı renkleri karıştırmak için uygun ve kokusu hoşuma gitti ama ürünün parfümsüz olmasını tercih ederdim. İlk sürdüğümde yapış yapış oluyor ama kuruyunca bu durum geçiyor yani beni rahatsız etmedi.

  Kalıcılığı konusunda iki farklı deneme yaptım. İlkinde, ürünü tüm dudağıma yetecek miktarda sürdüm. Gün boyu dudaklarımda kaldı. Bu şekilde dudaklarımda çok yoğun bir renk olarak görünüyor ve bu durum beni rahatsız etmedi çünkü güzel görünüyor ama benim günlük hayatta tercihim doğal görünümden yana.

  O yüzden ikinci denememde aplikatörü 3 defa dudağıma değdirdim ve bu az ürünü parmağımla dağıttım. Daha doğal görünüdü ve bu hali daha çok hoşuma gitti ama bu şekilde pek kalıcı olmadı. Bir süre sonra dudağınmın iç tarafından silindi ama dış kısmı kaldı yani sanki sadece dudak kalemini sürmüşüm ve bırakmışım gibi gözüktü.

  İçerisinde yağ olmayan temizleyiciyle kesinlikle temizlenmiyor. Yağ ile kolayca temizleniyor.

  Düzenleme: yazım hatası.

  31 ağustos 2020 10:29 9 eylül 2020 22:20

  144. Renk ve kokuları insanı çekse de yapısı tutkaldan beter olan ruj. yemişim kalıcılığını insanın dudaklarını birbirine yapıştırır bu ruj.

  21 ağustos 2020 03:09

  4

  143. hayatımda bu rujdan daha kalıcı olan ve daha zor çıkan başka bir ruja daha denk gelmedim, gerçekten de ink gibi olduğunu söylemem gerekiyor sanırım.

  her şeye rağmen likit rujlar arasında en çok memnun kaldıklarımdan, çünkü sürekli tazelemekle uğraşmama gerek kalmıyor ama yağlı bir şey yersem ortadan açıldığını da belirteyim. bunun dışında gerçekten sağlıksız olduğunu, dudak üzerinde kalın bir katman olup dudağın nefes almasına resmen engel olduğunu hissediyorum.

  70, 75, 50, 160 numaralarını kullandım şu ana kadar. 70 ve 75 bitti. renginden en az hoşlandığım 160 numara oldu. bunun haricinde diğer renklerin hepsi çok hoş. tamamen mat durmuyorlar, hafif bir parlaklık da var, canlı görünüyorlar dudakta. kısacası aşk-nefret ilişkimiz var diyebilirim.

  17 temmuz 2020 01:05 17 temmuz 2020 12:47