yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  1.9
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • oylar (12)
  • medya (1)
  3

  1. Tam olarak başlığını bulamadığım için ben açmak istedim.yves rocher markasının sebo pure serisinden bir yıkama jeli.

  Denebunu kasım kutusundan 30 ml olanı çıkmıştı.yaklaşık 1 haftadır her gün kullanıyorum.ürünün vaatleri cildi kurutmadan derinlemesine temizlemek,gözenekleri açmak,siyah noktaları ve akne oluşumunu azaltmak olarak geçiyor.

  açıkçası siyah nokta ve akne problemi olmayan karma ciltli biriyim.o yüzden ürünü denerken biraz tereddütlerim oluştu bana uygun olmadığını düşünerek ancak kullanınca baya beğendim.peeling etkili olduğu için içinde çok küçük tanecikleri var yüzü çizmeyecek şekilde.sitesinde sabah akşam kullanılması önerilmiş ama ben her gün kullanılmasının bile yüzü yoracağını düşündüm bilemiyorum.kokusu bu arada çok güzel kayısılı.en önemli özelliği yüzümü yıkadıktan sonra asla germedi ve yumuşacık yaptı.bazı zamanlar yüzümü yıkadıktan sonra bi yanma hissettim,bu beni korkuttu ama herhangi bir kötü yan etkisi olmadı sivilce vs gibi.

  sonuç olarak sonrasında verdiği yumuşaklık ve temizlik hissi ürünü tekrar almayı düşündürttü bana ancak içeriğine baktığımda 3.sırada sls olduğunu gördüm.keşke olmasaydı gönül rahatlığıyla büyük boyunu alır ve kullanırdım ancak sırf sls yüzünden tekrar alır mıyım emin olamıyorum.

  25 aralık 2019 19:12

  2

  2. denebunu kasım kutusundan 30ml'lik deneme boyu çıkan yüz temizleme jelidir. bunun içinde normal bir temizleme jeline ek olarak peeling yapan tanecikler de bulunuyor. cildi kurutmadan derinlemesine temizlemeyi, gözenekleri açmayı ve siyah noktaları azaltmayı vadediyor. ben normalde yüz yıkama işlemini akşamları bir ürünle yaparım. sabahları yüzümü sadece su ile yıkarım yani. bu yüzden bu ürünü de sadece akşamları kullandım. cildim hassas olduğu için biraz kızardı ama beklediğim bir etkiydi bu. temizlemesini ve yumuşatmasını beğendim. içindeki tanecikler yüzümü çizmedi. yalnız şu an 3. haftamdayım kullanım süresi olarak ve bundan başka bir ürünü değiştirmedim cilt bakımı rutinimde bu yüzden cildimdeki değişikliklerin sebebini bu ürüne bağlıyorum. bu değişiklikler de ikinci haftada çenemde ve kontür yaptığımız yerlerde pütürlerin oluşması ve bu hafta itibari ile bildiğiniz sivilce yapması. regl döneminde bile sivilcem çıkmaz benim, çıksa da çok nadiren çıkar, 3 ayda bir gibi. üstelik içeriğinde anti bakteriyel %100 bitkisel salisilik asit ve cildin hücresel yenilenmesini sağlayan Boreal Çay Tozu olduğu bu sayede sivilce ve siyah noktaların tekrar oluşumunu engellediği yazan bir ürün için bence bu durum tam bir hayal kırıklığı. bu yüzden bu ürünü sürekli kullanmayı bırakıyorum ve haftada 1 kere duşta peeling yerine kullanmaya geçiyorum (o da bitsin diye, bitince bir daha almam). eğer o zaman da kötü bir etkisini görürsem bu yazıyı editlerim.

  edit: yalnız cildimi yağlandırıyormuş bu ürün, bıraktıktan sonra fark ettim. sabahları yüzümü suyla yıkarken elime yağ gelmiyor artık.

  3 ocak 2020 10:27 8 ocak 2020 10:58

  3. Peeling özelliğinden dolayı içinde bulunan tanecikler sivilceli ciltte kullanılabilecek gibi değil. Ürünün sivilceli ve siyah noktalara sahip ciltler için olmasına rağmen ikisinede sahip biri olarak söylüyorum pek bi etkisini görmedim temizleme konusudunda fena değil ama siyah noktalarda ve sivilcelerde bi azalma gözlemlemedim hatta içindeki tanecikler sivilceleri daha beter bi hale getiriyor.

  27 ocak 2020 21:44


  4. yves rocher mağaza çalışanının tavsiyesi ile karma cildime uygun olacağını düşünüp almıştım ancak ne t bölgemde etkili olabildi ne de siyah nokta oluşumunu engelledi. ayrıca çok bereketli bir ürün de değil. bu ürün yerine eczanede satılan daha etkili ve cilde uygun ürünler kullanılabilir.

  8 şubat 2020 23:53

  1

  5. Ürünü çalışanın tavsiyesi ile aldım fakat vadettiğini aksine aşırı sivilcelenme yaşatıyor. Yüzümde bu ürüne başlamadan önce sivilce yoktu ancak bir ay kullandıktan sonra ciddi sivilcelerim çıktı. Set halinde kullanmıştım ben bu süreçte. Yüz yıkama jeli, toniği ve serumu ile birlikte kullandım hepsini de bıraktım sivilceler artınca. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ayrıca içeriğindeki tanecikler de hassas ciltler için hiç uygun değil. 

  8 mart 2020 21:10

  1

  6. benim de denebunu kutusu ile deneme şansım oldu. 

  içinde minik tanecikleri olan bir jel. tanecikleri küçük olsa bile bana çok sert geldi ama yüzüm çok hassastır. biraz kızardı yıkadıktan sonra. kokusunu çok beğendim.

  ilkinde kullandım, yüzümü gerçekten yumuşacık yaptı. ertesi gün sivilcem çıktı hem de yanağımda. normalde sivilcem çıkmaz roaccutane kullandım. en çok yılda bir-iki kez regl döneminde alnımda çıkar. ben suçlunun bu olduğunu anlamadım tabii ki ama tanecikli olduğu için haftada bir kullanmak için kaldırdım. 

  ikinci kullanışımda da aynısı olunca fark ettim tabi. toplamda da üç kez kullanabildim ve daha fazla kullanamayacağım, hem dudağımın üstünde hem de boynum ve yanağımda sivilce çıkardı maalesef. 

  daha önce yves rocher'nin cilt ürünlerini kullanmamıştım ama bunun yüzünden önyargılı olacağım sanırım. 

  9 nisan 2020 15:10

  7. Minik tanecikli, temizlik hissini sevdiğim peeling. Karma ciltliyim. Sivilce gibi bir etki ben şimdilik gözlemlemedim. 2-3 Günde bir yüzümü bu peelingle yıkıyorum, temiz ve yumuşacık yapıyor yüzümü. Akne, siyah nokta azaltma konusunda ise bir etkisini gözlemlemedim.

  25 nisan 2020 23:51


  3

  8. Cildim kuruya dönük karma. Sivilce yok. Burnumda ve çenemde siyah noktalarım var ve maşallahları var. Siyah noktaları temizlenmesinden memnun kaldım ama cildi yaşlandırıyor. Ben bunu 2 günde 1 duşta kullanıyorum. Duş sonrası da güzelce nemlendiriyorum cildimi. Ama ne zaman bunu kullansam ertesi gün yüzüm yağlanmış bi şekilde uyanıyorum. Çöpe gitmelik kadar kötü değil ama bitince almam

  2 mayıs 2020 17:15

  9. 2 tane bitirdiğim yıkama jeli. Setiyle beraber kullandığımda etkisini gördüm. Yumuşak taneleri var fakat bereketli olduğunu düşünmüyorum. Suyla beraber çok fazla yumuşuyor ve yok oluyor. Ama ayarı bulup kullandığımda gözlemlediğim etkiler şunlar:

  -burnumdaki siyah noktaların rengini azaltmıştı

  -çenemdeki pütür görünümünü az da olsa iyileştirdi

  -temizlik hissi verdi.

  Kısacası kesinlikle alın dediğim bir ürün değil süslüler fakat indirimde vs. göz atabilirsiniz :)

  7 mayıs 2020 19:33 11 mayıs 2020 21:58

  10. hayatımın hatası bu ürünü kullanmak oldu sanırım. tek bir sivilcesi dahi olmayan ben bu üründen sonra sivilcelerimden yüzümü göremez oldum (sıfır abartı) tamamiyle cildimin sebum dengesini bozduğunu düşünüyorum ki aylar oldu bırakalı ve cildim eski haline hala dönmedi. bu arada tek bu ürün değil kullandığım tüm yves rocher ürünleri cildimi eşzamanlı olarak mahvetti. özetle kullanmayınız ve kullandırtmayınız:(

  16 haziran 2020 02:34